Gdzie mieszkać na studiach w Gorzowie

Gdzie mieszkać na studiach w Gorzowie

Gdzie mieszkać na studiach w Gorzowie Wielkopolskim?

I oto nadszedł ten dzień, tak bardzo wyczekiwany przez maturzystów. To dzień, w którym młodzi ludzie opuszczają rodzinne strony, by podbić wielki świat. Wraz z wyborem kierunku studiów i specjalności, trzeba zastanowić się nad miejscem zamieszkania. To ważna decyzja, gdyż będzie to nie tylko miejsce spania, ale też psychicznego odpoczynku i nauki do sesji. Co w takim razie wybrać? Większość z Was pomyśli o akademiku. To w końcu tam każdy zazna „studenckiego życia”. Pokoje są najczęściej 1,2 lub 3- osobowe i znajdują się blisko uczelni. Na Twoich barkach spoczywa jedynie comiesięczna opłata za pobyt. Dzięki temu nie jesteś skazany na szukaniu dorywczej pracy i możesz pozwalać sobie na pewne przyjemności, takie jak: wypad ze znajomymi do kina lub pubu. Ale...tak, zawsze jest jakieś „ale”. W tym przypadku zwróć uwagę, że jeżeli już składasz podanie o miejsce w akademiku, to najpierw dostaną je Ci, którym codzienne dojeżdżanie na uczelnie sprawiłoby ogromny kłopot. Trudno jest też dostać pokój jednoosobowy. Jeżeli jesteś osobą otwartą, lubiącą poznawać nowe osobliwości, nie będziesz miał problemu, żeby przyzwyczaić się do nowego lokum i znajomych. Do wyboru pozostaję Ci jeszcze: pokój, stancja i mieszkanie.

Akademiki AJP w Gorzowie Wielkopolskim

 

Gorzowska uczelnia przygotowała nie tylko sporą ofertę edukacyjną, ale także zajęła się zakwaterowaniem dla swoich przyszłych absolwentów. Do dyspozycji absolwentów jest akademik „DeSant”. Znajduje się w centrum miasta, między dwoma dużymi parkami. Dzięki dobrej komunikacji szybko dotrzesz do wszystkich obiektów uczelni. Pokoje są 1,2 i 3 – osobowe. W każdym pokoju jest: toaleta, kabina prysznicowa i 2 umywalki z lustrami. Po ciężkim dniu możesz w spokoju odpocząć przed telewizorem lub poczatować ze znajomymi dzięki bezpłatnemu Internetowi. W akademiku są dostępne: pokoje cichej nauki, pralnie i suszarnie, kuchnie, sala bilardowa i telewizyjna oraz parking.

Akademik AJP
  1. Dom Studenta „DeSant” (ul. Gen. Józefa Piłsudskiego 9)
Ceny pokoi dla studentów AJP (ceny dla studentów niebędących studentami uczelni)
  • jednoosobowe 310zł/ms – 3320zł/ms (312zł/ms – 332zł/ms)
  • dwuosobowe 282zł/ms – 292zł/ms (282zł/ms – 292zł/ms)
  • trzyosobowe 212zł/ms- 262zł (282zł/ms)

Akademiki AWF w Gorzowie Wielkopolskim

 

AWF swoich studentów kształci na kierunku: Wychowania Fizycznego, Turystyki i Rekreacji oraz Fizjoterapii. Posiada akademik o niezwykle wysokim standardzie. Znajduje się w centrum i ma doskonały dojazd do innych obiektów uczelni. Pokoje są 2 i 3 – osobowe. Do dyspozycji jest także: kuchnia, pralnia, suszarnia, świetlica, sala telewizyjna, bezpłatny Internet i pomieszczenia na rowery.

 
Akademik AWF im. Eugeniusza Piaseckiego
  1. Akademik AWF (ul. Myśliborska 36) 
Cena pokoi dla studentów AWF
  • Cena minimalna 27zł/osoba
  • Cena maksymalna 32zł/osoba
 
Jakie są średnie koszty wynajmu mieszkania, pokoju?
Obawiasz się, że zawalisz studia na rzecz utrzymania się w mieście? Że będziesz musiał pracować w dwóch, różnych pracach dorywczych, by w spokoju dotrzymać do końca miesiąca? Nic się nie martw!  Życie w Gorzowie Wielkopolskim dla studentów jest tanie. Tak samo, jak w Kielcach czy Zielonej Górze. Spokojnie będziesz mógł przeznaczać pewne sumy na nowe ubrania czy wypady do kina. Pokoje jednoosobowe są od 480zł/ms -700zł/ms. Zaś pokoje 2 lub 3 – osobowe są od 350zł/ms – 600zł/ms. Mieszkania są od: 600zł/ms – 1000zł/ms.
 
 
 
 
Małgorzata Trepka
 
 

Komentarze (0)