Prawo dla licencjatów i magistrów

Prawo dla licencjatów i magistrów

Prawo dla licencjatów i magistrów

Studia w Warszawie

prawo dla licencjatów i magistrów

Odkryj studia prawo dla licencjatów i magistrów w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

 

Prawo dla licencjatów i magistrów studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Prawo dla licencjatów i magistrów to ścieżka skierowana do absolwentów studiów licencjackich lub magisterskich, którym zależy na podjęciu indywidualnego programu studiów na kierunku prawo. W trakcie nauki studenci realizują pełen program kształcenia studiów jednolitych magisterskich w zakresie prawa, jednocześnie mając możliwość przeniesienia niektórych osiągnięć z poprzednich studiów. Uznanie oraz zaliczenie wybranych przedmiotów z programu prawa dla licencjatów i magistrów pozwala studentom ukończyć program krócej niż w 5 lat.

Przedmioty, które znajdują się w programie, to np.: prawo wykroczeń, sądownictwo międzynarodowe, zbiorowe prawo pracy, zapobieganie i zwalczanie przestępczości.

Studia prawnicze umożliwiają studentom zdobycie wiedzy oraz umiejętności, które niezbędne są do pracy m.in. w: sądach, kancelariach, urzędach państwowych czy przedsiębiorstwach. Ponadto uczelnie w Warszawie,, które szkolą studentów prawa dla licencjatów i magistrów, kładą również duży nacisk na przygotowanie absolwentów do samodzielnego prowadzenia działalności np. doradczej, gospodarczej czy finansowej, a także do podjęcia aplikacji prawniczej.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na prawie dla licencjatów i magistrów nie odbiegają programowo od ścieżki skierowanej do osób dopiero rozpoczynających studia. Uczestnicy zajęć zgłębiają te same zagadnienia, w zależności od indywidualnie przygotowanego toku studiów. Wśród przedmiotów znajdują się te, które poświęcone są m.in.: komunikacji społecznej; technikom negocjacyjnym i mediacyjnym; historii ustroju i prawa polskiego; sposobom działania organów ochrony prawnej; poszczególnym przepisom prawa; finansom publicznym; kryminologii czy kryminalistyce.

W programie studiów na prawie dla licencjatów i magistrów znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

  • Zapobieganie i zwalczanie przestępczości
  • Zbiorowe prawo pracy
  • Finanse publiczne i prawo finansowe
  • Zasady tworzenia prawa miejscowego
  • Prawo wykroczeń
  • Budowanie i zarządzanie zespołem
  • Prawo Unii Europejskiej
  • Postępowanie administracyjne i egzekucyjne w administracji
  • Sądownictwo międzynarodowe

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: przepisów prawa polskiego i międzynarodowego; ograniczeń zawodowych prawnika; organizacji organów odpowiedzialnych za prawo w Polsce. Absolwenci prawa dla licencjatów i magistrów wyróżniają się kompetencjami, które niezbędne są do pełnienia funkcji np. kierowniczej, doradczej, eksperckiej lub związanej z komunikacją społeczną czy kontrolą wewnętrzną.

Studia na tej ścieżce kształcenia pozwalają także rozwinąć umiejętności oraz wiedzę, które pozwalają ubiegać się o przyjęcie na aplikację prawniczą. Dzięki temu osoby, które ukończyły prawo dla licencjatów i magistrów, mogą aplikować na takie stanowiska, jak np.: sędzia, prokurator, radca prawny, mediator, arbiter, referendarz sądowy, komornik, dyplomata czy adwokat. Ponadto absolwenci tej ścieżki są gotowi do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Absolwent prawa dla licencjatów i magistrów może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • administracja państwowa
  • administracja samorządowa
  • instytucje administracji europejskiej
  • sąd, prokuratura
  • kancelaria adwokacka
  • przedsiębiorstwa
  • punkty doradztwa prawnego
  • służby mundurowe
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Prawo dla licencjatów i magistrów to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku prawo.

 

Prawo studia w Warszawie

Prawo to dziedzina, która czerpie z takich nauk, jak m.in.: administracja, ekonomia, politologia, socjologia, psychologia, zarządzanie, historia, etyka czy bezpieczeństwo wewnętrzne. W programie tego kierunku studiów znajdują się przedmioty poświęcone np.: przepisom prawnym regulującym funkcjonowanie państwa; poszczególnym etapom postępowań karnych, sądowych, cywilnych czy skarbowych; funkcjonowaniu Wymiaru Sprawiedliwości; kryminalistyce i kryminologii; przestępczości; technikom komunikacyjnym czy prowadzeniu działalności gospodarczej.

Absolwenci tego kierunku przygotowywani są zarówno do egzekwowania prawa, jak i prowadzenia działań doradczych. Osoby, które ukończyły prawo, mogą aplikować np. na stanowisko adwokata, sędziego, radcy prawnego, komornika, prokuratora czy notariusza – po wcześniejszym ukończeniu wskazanej aplikacji. Umiejętności miękkie zdobyte przez absolwentów prawa w umożliwiają im także podjęcie pracy w miejscach mniej oczywistych dla prawnika. Dzięki temu mogą oni aplikować na stanowiska takie jak: mediator, urzędnik, dyplomata, polityk, dyrektor firmy, biznesmen czy ekspert.

Dowiedz się więcej: prawo studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)