Studia w Rzeszowie

Studia w Rzeszowie

Dodaj do ulubionych

Studia Rzeszów

Studia w Rzeszowie

Na pograniczu Pogórza Karpackiego i Kotliny Sandomierskiej nad rzeką Wisłok powstała rezydencja magnaterii polskiej, z której w XVI wieku wyłoniło się miasto o urodziwym położeniu i nazwie z naleciałością wschodnią. Dziś Rzeszów jest członkiem Unii Metropolii Polskich oraz Stowarzyszenia Eurocities – zrzeszającego miasta z całej Europy. Choć mieszka tu zaledwie 187 tysięcy osób, Rzeszów ma status miasta międzynarodowego. Dzięki działającemu międzynarodowemu portowi lotniczemu oraz osiągnięciom technologicznym miasto osiągnęło wysoką pozycję na arenie europejskiej i wschodniej. Potwierdzeniem tej pozycji może być fakt, że Rzeszów jest jedynym obok Krakowa i Dublina miastem w Europie dysponującym tzw. inteligentną sygnalizacją świetlną – systemem SCATS. To miasto o najwyższym wskaźniku nasycenia powierzchni handlowej na 1000 mieszkańców. To silny ośrodek przemysłowy, rozwija się tu produkcja sprzętu domowego, przemysł spożywczy, odzieżowy, budowlany, meblarski i telekomunikacyjny, a do tego -przemysł lotniczy, farmaceutyczny oraz branża IT, te branże rozwijają się najlepiej. Za pewne dlatego, że miasto jest europejskim centrum koncernu United Technologies Corporation - światowego potentata w przemyśle lotniczym. Dzięki temu Rzeszów jest głównym ośrodkiem stowarzyszenia przedsiębiorców Dolina Lotnicza, zrzeszającym biznesmenów z całego kraju. Na terenie miasta funkcjonują 3 specjalne strefy ekonomiczne. W parze z tak rozwiniętą gospodarką i pozycją ekonomiczną idzie sektor edukacji i szkolnictwa wyższego, do którego poznania szczerze zachęcamy. W Rzeszowie kształci się prawie 50 tysięcy studentów!

Oprócz zachęcającej sytuacji gospodarczej, Rzeszów może przyciągnąć romantyków, poszukujących swych książąt i księżniczek, bowiem to tu baśnie o królewskim życiu są wciąż żywe – liczne zamki, dwory i pałace przeniosą was w świat królewskich wspomnień. A gdyby było Wam daleko myślą do królewskich murów, to może zachęcą Was nieco bardziej tajemnicze trasy spacerowe podziemiami miasta? Od XVII wieku w Rzeszowie budowano głębokie, bo aż do 10 m pod powierzchnią, podziemne magazyny ze względu na brak miejsca w obrębie murów miejskich. Magazyny te wykorzystywano do przechowywania wina, ryb i innych cennych towarów. Były niezwykle przydatne przez wzgląd na położenie Rzeszowa na kilku szlakach komunikacyjnych. Dziś można zwiedzać dawne magazyny wędrując Podziemną Trasą Turystyczną, kto wie, ile duchów czai się w tych mrocznych przejściach Rzeszowa!

 


Studia Rzeszów - uczelnieStudia w Rzeszowie - Uczelnie

Podobno co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem. W jakich uczelniach ów studenci zdobywają wiedzę? Uniwersytet Rzeszowski – jedna z największych, 12 wydziałowych uczelni w Rzeszowie, w 2015 roku po wieloletnich staraniach otworzono tu Wydział Medyczny. Drugą szkołą, o której za pewne wiedzą wszyscy mieszkańcy południowo-wschodniej Polski to Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, to największa uczelnia techniczna w tym regionie. Uwaga – to również jedyny w kraju ośrodek kształcenia pilotów lotnictwa cywilnego. 

 

Czytaj więcej: Studia Rzeszów - uczelnie


Studia Rzeszów - kierunki studiówStudia w Rzeszowie - kierunki studiów

Oprócz wspomnianego już wcześniej kierunku lekarskiego, w Rzeszowie możecie studiować takie kierunki jak lotnictwo i kosmonautyka, znajdziecie je na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. To ciekawa alternatywa dla typowych kierunków, takich jak mechatronika i automatyka. Przez wzgląd na małą ilość absolwentów kończących taki kierunek studiów, z tytułem inżyniera lotnictwa nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem pracy. 

 

Czytaj więcej: Studia w Rzeszowie - kierunki studiów


Studia Rzeszów - gdzie mieszkaćStudia w Rzeszowie - gdzie mieszkać

Rzeszowskie uczelnie publiczne nie pozostawią Was samych z problemem znalezienia lokum na czas studiów. Uniwersytet Rzeszowski posiada aż sześć akademików, w których można nawet starać się o pokój małżeński, czy też jednoosobowy. Oczywiście pierwszeństwo w otrzymaniu miejsca w domu studenckim mają studenci, którym codzienny dojazd do uczelni uniemożliwiałby studiowanie i którzy są w trudnej sytuacji materialnej. Koszt wynajęcia pokoju w akademiku zależy od jego wielkości i liczby osób w nim zamieszkających. 

Czytaj więcej: Studia w Rzeszowie - gdzie mieszkać


Studia Rzeszów - komunikacja miejskaStudia w Rzeszowie - komunikacja miejska

W Rzeszowie funkcjonuje 45 linii autobusowych, w tym 32 miejskie i 11 podmiejskich. 3 kolejne linie to linie nocne. Zintegrowany system transportu publicznego Rzeszowa i okolic pozwala na szybkie przemieszczenie się z jednej strony miasta na drugą. Komunikacja miejska jest traktowana priorytetowo, dzięki czemu to właśnie autobusem dojedziecie najszybciej. Oprócz sprawnej komunikacji miejskiej Rzeszów może się pochwalić komunikacją międzymiastową, która jest bardzo dobrze zorganizowana. Pojedziecie lub polecicie z Rzeszowa praktycznie w każde miejsce, w jakie zapragniecie!

Czytaj więcej: Studia w Rzeszowie - komunkiacja miejska


Studia Rzeszów - czas wolnyStudia w Rzeszowie - czas wolny po studiach

Z pewnością słyszeliście już o Hali Podpromie, jednej z największych w kraju hal sportowo-widowiskowych, która działa od 2002 roku. Odbywają się tu imprezy sportowe, kulturalne, koncerty, targi, a nawet eventy religijne. W 2010 roku odbył się tu koncert Deep Purple i Jean Michel Jarre’a. Dzięki wybudowanej hali można śmiało powiedzieć, że Rzeszów jest miastem bogatym w wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Odbywa się tu wiele festiwali, niektóre z nich oczywiście mają charakter międzynarodowy. 

Czytaj więcej: Studia w Rzeszowie - czas wolny


Studia Rzeszów - sportStudia w Rzeszowie - sport

Od 1888 roku, kiedy to powstało Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, Rzeszów sportem żyje i sport przede wszystkim pielęgnuje i uprawia. Co prawda dopiero w 1951 roku rozpoczęto budowę pierwszego stadionu miejskiego, to jednak nie przeszkodziło rzeszowianom w aktywności fizycznej i budowaniu zespołów. W latach powojennych niezwykle rozwinęły się sporty motorowe, żużel, wyścigi samochodowe, powstał Automobilklub Rzeszowski. 

 

Czytaj więcej: Studia w Rzeszowie - sport


Studia Rzeszów - praktyki studenckieStudia w Rzeszowie - praktyki studenckie

Politechnika Rzeszowska, jak i Uniwersytet Rzeszowski wspierają swoich studentów w zdobywaniu doświadczenia zawodowego. Działają tu biura karier zawodowych, które nie tylko zbierają i przedstawiają oferty przedsiębiorców, ale także organizują liczne szkolenia, prowadzą doradztwo zawodowe, wspierają studentów w kwestiach formalnej organizacji praktyk. Polecamy już na początku studiów zainteresować się działalnością takich biur, gdyż są one niezwykle pomocnymi organizacjami. Dzięki rzeszowskiej sytuacji gospodarczo-ekonomicznej w internecie pojawia się wiele ofert praktyk i staży, niekiedy płatnych, niekiedy nie. 

 

Czytaj więcej: Studia w Rzeszowie - praktyki studenckie


Studia Rzeszów - praca po studiachStudia w Rzeszowie - praca po studiach

Na początek bardzo istotna informacja dla przyszłych absolwentów – Rzeszów charakteryzuje bardzo niska stopa bezrobocia. Miasto prężnie się rozwija, inwestuje w infrastrukturę, rewitalizuje i remontuje, działa. Mieszkańcy chwalą się super warunkami do życia, czują się w mieście dobrze, a to jest również wynikiem dobrej sytuacji gospodarczej. Praca sama do Was nie przyjdzie, ale jak będziecie tylko chcieli, to znajdziecie miejsce dla siebie. Rzeszów Was wesprze, choćby przez to, że dba o swoich inwestorów, dba o przedsiębiorców i stara się stworzyć bardzo dobre warunki prorozwojowe. 

 

Czytaj więcej: Studia w Rzeszowie - praca po studiach

 

STUDIA W RZESZOWIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
  Typ studiów
  Tryb studiów
  Czas trwania
   Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
   Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

   Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie są

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   grupa kierunku
   typ studiów
   tryb studiów

   Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

   grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

   Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

   Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

   Kierunki studiów: 15

   Studia podyplomowe: 50

   Kierunki
   administracja publiczna z elementami e-administracji
   analityk biznesowy systemów informatycznych
   analityka biznesowa dla menedżerów

   POKAŻ WIĘCEJ

   Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Rzeszowie

   Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Rzeszowie

   Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Rzeszowie

   Kierunki studiów: 2

   Studia podyplomowe: 81

   Kierunki
   administracja publiczna
   arteterapia w edukacji
   asystent rodziny

   POKAŻ WIĘCEJ

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI W RZESZOWIE

   SORTOWANIE:
   A
   B
   C
   D
   E
   F
   G
   H
   I
   J
   K
   L
   M
   N
   O
   P
   R
   S
   T
   U
   W
   Z
   Rozwiń

   KIERUNKI W RZESZOWIE

   biologia
   ekonomia
   fizyka
   grafika
   historia
   Rozwiń

   W RZESZOWIE - PODYPLOMOWE

   "
   A
   B
   C
   D
   E
   F
   G
   H
   I
   K
   L
   M
   N
   O
   P
   Q
   R
   S
   T
   U
   W
   Z
   Rozwiń

   Komentarze (0)