Studia w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Dodaj do ulubionych

Studia Bydgoszcz

Studia Bydgoszcz

Nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim, którego część graniczy z Wisłą, leży największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego, które od kilku lat słynie z organizowanego Festiwalu Filmowego Camerimage. Każdego roku przybywa tu śmietanka światowych artystów – filmowców. To tu Keanu Reeves przechadzał się nad Brdą, a za nim mknął Darren Aronofsky, machając do Nastassji Kinsky. Nie bez powodu organizatorzy jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich festiwali przenieśli się do Bydgoszczy – bogata etymologia wyrazu dzieli nazwę na –byd i – goszcz, pierwsza część znaczy ‘budź się’, a druga ‘gościna’. Sama nazwa miasta przyciąga spragnionych gościny jak za dawnych lat. Oprócz liczby znamienitych gości, Bydgoszcz może się pochwalić ilością parków przyjaznych zdrowiu fizycznemu i psychicznemu, to drugie miasto, zaraz po Warszawie, pod względem ilości terenów zielonych. Położenie nad Węzłem Wodnym sprawia, że miasto „płynie w czasie” i otacza swoich mieszkańców aurą spokoju.

W meandrach rzeki na samej Starówce dostrzeżecie XIX-wieczną zabudowę z okresu belle epoque. Choć podstawowym i bezsprzecznie oryginalnym walorem miasta jest woda: rzeki, kanały, budowle hydrotechniczne, bulwary, nabrzeża, kaskady, to z przyjemnością spojrzycie na secesyjne kamieniczki osadzone dookoła Śródmieścia. Wokół Brdy tworzy się specyficzny „salon miasta” – z Wyspą Młyńską jako jego centrum. Studia w Bydgoszczy to nie tylko żmudna nauka i ciężkie życie imprezowicza, to swoistego rodzaju podróż w czasie po drobnych uliczkach, wąskich przesmykach, w otoczeniu historycznych fasad małych budowli, pomiędzy którymi spotkać możecie gwiazdy światowego formatu.

Bydgoszcz to miasto rozwijające się w sektorze usługowym i przemysłowym. Branże, które przędą najlepiej to branża chemiczna i przetwórstwa tworzyw, spożywcza, elektromaszynowa ze względu na obecną tu firmę PESA oraz informatyczna (BPO i SSC). Funkcjonują tu Bydgoski Klaster Przemysłowy i Bydgoski Klaster Informatyczny, które skupiają przedsiębiorców. To tu urodził się Jan Kulczyk i z pewnością pozostawił choćby powiew przedsiębiorczości w swoim rodzinnym mieście. Nic dziwnego nie widzimy więc w tym, że Bydgoszcz zajęła pierwsze miejsce wśród miast polskich w rankingu Doing Business in Poland przygotowanym przez Bank Światowy.

 

studia w bydgoszczy uczelnieUczelnie w Bydgoszczy

Tradycje uczelniane Bydgoszczy sięgają XIV wieku, kiedy to powstała pierwsza szkoła parafialna. Bogata przeszłość edukacyjna do dziś wpływa na sytuację uczelni publicznych i niepublicznych w mieście. W 2011 roku funkcjonowało tu 16 szkół wyższych! Uniwersytet Kazimierza Wielkiego to największa placówka oferująca ponad 30 kierunków, kształcąca około 15 tysięcy studentów rocznie. Od 1998 roku nastąpił dynamiczny rozwój sektora niepublicznego, który nie tylko urozmaicił ofertę publicznych placówek, ale także spowodował zdrową konkurencję i podniesienie poziomu nauczania. 


Czytaj więcej: Studia w Bydgoszczy - uczelnie


studia w bydgoszczy - kierunki studiów

Studia w Bydgoszczy - kierunki studiów

Bydgoszcz zaprasza maturzystów różnorodnie ukierunkowanych, oferując np. studia medyczne, administracyjne, czy studia humanistyki drugiej generacji – jedyne tak opracowane studia w Polsce. 

 

 


 

Czytaj więcej: Studia w Bydgoszczy - kierunki studiów


studia w bydgoszczy akademikStudia w Bydgoszczy - gdzie mieszkać podczas studiów

Gdzie mieszkać w Bydgoszczy? Nad wodą – bo tam poczujecie klimat bydgoskiej Wenecji. W takich miejscach niestety mieszkania są najdroższe. Ceny wynajmu mieszkań w innych lokalizacjach czy akademików można określić jako przyjazne – jak dobrze poszukacie, to znajdziecie kawalerkę za 500 zł, a pokój za 300 zł. Ceny akademików rozpoczynają się od 250 zł. Tak więc koszty mieszkania w Bydgoszczy zachęcają, przyciągają i sprawiają, że studenci mogą spokojnie oddać się nauce, a nie dorywczej pracy w ramach walki o przetrwanie.

 

Czytaj więcej: Studia w Bydgoszczy - gdzie mieszkać podczas studiów


studia w bydgoszczy - jak dojechać na uczelnięStudia w Bydgoszczy - jak dojechać na uczelnię?

W Bydgoszczy znajduje się firma PESA produkująca tabory kolejowe i tramwajowe, dlatego też komunikacja miejska jest tu nader przyjazna. 10 linii tramwajowych tutejszej marki oraz 44 linie autobusowe, wśród których nie uświadczycie już wysłużonych ikarusów, to zachęcając propozycja miasta dla przemieszczających się mieszkańców. Gdyby jednak ruch lądowy okazał się nie wystarczającym, możecie wsiąść do solarnego Bydgoskiego Tramwaju Wodnego, który kursuje pomiędzy 8 przystankami. Cena takiego przejazdu nieco różni się od tradycyjnej formy komunikacji, jest jednak nieco szybsza niż tradycyjna forma. 

Czytaj więcej: Studia w Bydgoszczy - jak dojechać na uczelnię


studia w bydgoszczy - czas wolny

Studia w Bydgoszczy - czas wolny po studiach

Bydgoszcz to ważny ośrodek kulturalny regionu. Na szczególną uwagę zasługuje scena muzyczna i teatralna miasta, która funkcjonuje od I poł. XIX wieku i o których funkcjonowanie dba prawie 80 stowarzyszeń i fundacji. Liczne działania kulturalne tworzą bogaty wachlarz oferty skierowanej do mieszkańców. Jeśli lubicie śpiewać to jeden z 30 bydgoskich chórów z pewnością Was zainteresuje, a jeśli bardziej interesuje Was muzyka od strony kompozycji i kontentu to zainteresuje Was historia klubu muzycznego Mózg, z którego to ogniska wywodzą się tacy muzycy jak Tymon Tymańskim, Marcin Świetlicki, czy Kazik Staszewski – to centrum nowego gatunku muzyki yassowej. 

Czytaj więcej: Studia w Bydgoszczy - czas wolny


studia w bydgoszczy - sportStudia w Bydgoszczy - sport

Sport w Bydgoszczy zobowiązuje – to tu urodzili się Zbigniew Boniek, Stefan Majewski, Tomasz Gollob, Michał Winiarski, Beata Mikołajczyk, Paweł Wojciechowski, a nawet Marek Leśniewski (zwycięzca Tour de Pologne). Nie bez powodu sportowe emocje wciąż rosną w Bydgoszczy, ułatwiając funkcjonowanie ponad 100 klubów sportowych, w których działa ponad 155 sekcji, skupiających około 9 tysięcy członków! Tradycje lekkoatletyczne, żużlowe oraz sportów wodnych są wciąż żywe dla bydgoszczan. Jako studenci bydgoskich uczelni z pewnością nie będziecie narzekać na brak atrakcji sportowych. 


Czytaj więcej: Studia w Bydgoszczy - sport


studia w bydgoszczy - praktyki studenckieStudia w Bydgoszczy - praktyki studenckie

Bydgoscy urzędnicy wspierają inicjatywy i pracę studentów w ramach programów konkursowych nagradzających badania i projekty naukowe opisane w pracach dyplomowych studentów. Jeśli tylko Wasza praca zakrawa o temat Bydgoszczy, to polecamy zgłosić ją do konkursu na najlepszą pracę magisterską związaną tematycznie z miastem. Z pewnością taka adnotacja w CV o nagrodzie ułatwi Wam zdobycie miejsca pracy. Co do samych praktyk, to kwestia ich zdobycia i odbycia leży w gestii studentów. Uczelnie oczywiście wspierają swoich podopiecznych, jednak, aby do tego wsparcia doszło to student musi sam wykazać się inicjatywą, by dostać skierowanie na staż czy praktyki. 


Czytaj więcej: Studia w Bydgoszczy - praktyki studenckie


studia w bydgoszczy - praca po studiach

Studia w Bydgoszczy -praca po studiach

Bydgoszcz to miasto rozwijające się i przyjazne przedsiębiorcom, więc sytuacja na rynku pracy jest obiecująca, choć przez wzgląd na wielkość miasta, często absolwenci są zmuszeni do opuszczenia centrum regionu i zamieszkania gdzieś w okolicach, bo tam prędzej są wolne wakaty. Funkcjonują tu instytucje zrzeszające i wspierające przedsiębiorców, których zadaniem jest równie tworzenie nowych miejsc pracy i przyjaznych warunków do rozwoju firm. Działają tak np. Klaster Przedsiębiorczości, Park Przemysłowo-Technologiczny oraz Centrum Pracy i Przedsiębiorczości. 

 


Czytaj więcej: Studia w Bydgoszczy - praca po studiach

 

 

autor Olga Hucko

zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy są

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

Kierunki studiów: 11

Studia podyplomowe: 54

Kierunki
analiza, doradztwo finansowe
arteterapia w profilaktyce i promocji zdrowia psychicznego i edukacji społecznej
asystent rodziny, koordynator pieczy zastępczej

POKAŻ WIĘCEJ

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy

Kierunki studiów: 23

Studia podyplomowe: 102

Kierunki
administracja samorządowa
agile - zwinne metodyki zarządzania projektami
akademia innowatora edukacji

POKAŻ WIĘCEJ

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

Kierunki studiów: 3

Studia podyplomowe: 73

Kierunki
audiofonologia
bhp
charakteryzacja i wizaż

POKAŻ WIĘCEJ

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI W BYDGOSZCZY

SORTOWANIE:
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
W
Z
Ż
Rozwiń

KIERUNKI W BYDGOSZCZY

logistics
management
prawo
turystyka
Rozwiń

W BYDGOSZCZY - PODYPLOMOWE

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
W
Z
Ż
Rozwiń

Komentarze (0)