Studia w Toruniu

Studia w Toruniu

Dodaj do ulubionych

studia w toruniu

Studia Toruń

Na bursztynowym szlaku nad Wisłą położone jest miasto o naukowych, silnych tradycjach. Choć dziś najczęściej kojarzone jest z obecnością ojca ojców, założyciela Radia Maryja i TV Trwam, ojca rektora jednej z prywatnych uczelni wyższych, a niżeli z tradycjami kopernikańskich przewrotów, czy też handlowym charakterem i krzyżakami. Postaramy się przywrócić Wam ten pierwotny obraz Torunia jako miasta narodzin Mikołaja Kopernika, bowiem to pod egidą nazwiska tego przewrotnego naukowca powołano po II wojnie światowej Uniwersytet Mikołaja Kopernika, funkcjonujący po dziś dzień i kontynuujący tradycje Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie. W 1973 roku z okazji 500-lecia urodzin Kopernika założono na Bielanach miasteczko uniwersyteckie, które stanowi przykład architektury II połowy XX wieku. Toruń jest bezsprzecznie miastem akademickim. Nawet władze PRL dostrzegły ten aspekt funkcjonowania Torunia i zamiast tu umieścić siedzibę władz komunistycznych tego regionu wybrali mniejszą Bydgoszcz, tłumacząc, że w Bydgoszczy mieszka więcej braci robotniczej, aniżeli naukowej, mniej przychylnej władzy.

Toruń to pomarańczowe niebo, serca w czekoladzie, nuta cytrynowa, flisaczki, uszatki, przekładaniec toruński, mieszanka firmowa, czyli toruńskie pierniki w najróżniejszych odsłonach, takie słodkości mogą przełamać opór niejednego maturzysty. Toruń słynie z produkcji pierników i wafli, a także z zamiłowania mieszkańców do obserwacji nieba i gwiazd. Romantyczni torunianie chwalą się swoim centrum popularyzacji kosmosu i biją rekordy frekwencji podczas seansów pod kopułą. Nie samą przeszłością żyją mieszkańcy – w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oprócz podkreślania doniosłych osiągnięć historii popularyzowane są osiągnięcia współczesnej nauki, techniki i kultury oraz ich znaczenia w życiu codziennym współczesnego człowieka. Centrum umieszczone jest w starych budynkach zbudowanych na przełomie XIX i XX wieku, w których na 6 kondygnacjach rozlokowano przestrzenie wystawiennicze, pracownie naukowe, sale ekspozycyjne dla dzieci, biura oraz przestrzeń edukacyjno-animacyjną. Taki oto klimat Torunia rysuje się na podstawie dwóch zaledwie instytucji – połączenie tradycji z nowoczesnością, próby łączenia doniosłych osiągnięć ze współczesnymi potrzebami naukowymi ludzi, słodkości, rzeki, przyjazne otoczenie. Wybierając studia w Toruniu będziecie mieli okazję zasmakować toruńskich pierników podczas gwiezdnych seansów, czy jest to możliwe? Sprawdźcie!

 


uczelnie toruńStudia w Toruniu - Uczelnie

Toruń to duży ośrodek naukowy, nie tylko dzięki najlepszej uczelni publicznej w północnej Polsce, mowa oczywiście o znanym Wam już Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Działa tu jedna z największych i najstarszych instytucji naukowych – Toruńskie Towarzystwo Naukowe. Co ciekawe, to w Toruniu kształci się najwięcej doktorantów w całym regionie. Oprócz uniwersytetu z publicznych uczelni funkcjonuje tu Publiczne Kolegium Nauczycielskie Języków Obcych oraz filia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna. Większość placówek stanowią uczelnie niepubliczne, w tym owiana sławą katolicka uczelnia ojca Rydzyka –Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Sprawdźcie, jakie jeszcze uczelnie poszukują nowych adeptów.


 

Czytaj więcej: Studia w Toruniu - uczelnie


studia toruń - kierunki studiów.jpg

Studia w Toruniu - kierunki studiów

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika kształci się ponad 27 tysięcy studentów! A co za tym idzie – oferta kierunków kształcenia musi być bardzo różnorodna, aby przyciągać taką liczbę młodych naukowców. Oprócz klasyczynych kierunków uniwersyteckich, możecie tu studiować np. kognitywistykę, studia bałtyckie, wojskoznawstwo oraz kierunki teologiczne – nauka o rodzinie, czy tradycyjną teologię. Bardzo dużą popularnością cieszy się oczywiście kierunek lekarski, który jest doceniany na arenie edukacji medycznej w Polsce. Prawo i administracja równie mocno przyciąga w swe strony przyszłych studentów. Sprawdźcie naszą listę kierunków z UMK! A nóż coś Was przyciągnie do Torunia.

 

 


Czytaj więcej: Studia w Toruniu - kierunki studiów


akademiki toruńStudia w Toruniu - gdzie mieszkać

Pierwsza myśl jest oczywista – w miasteczku akademickim na Bielanach, perełce architektonicznej socjalizmu. Na osiedlu tym znajduje się sześć Domów Studenckich UMK (akademiki od numeru 7 do 12), dwa Hotele Asystenckie, rektorat uniwersytetu, Wydział Chemii, Wydział Biologii i Nauk o Ziemi, Wydział Prawa i Administracji, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Biblioteka Uniwersytecka, Aula Uniwersytecka, dwie sale sportowe, stołówka, kluby studenckie, kino, korty i Akademicka Przychodnia Lekarska. Na terenie osiedla mieści się jeden z najsłynniejszych klubów i scen muzycznych w kraju Klub Studencki Od Nowa, także maturzyści – lepszego miejsca chyba nie można sobie wyobrazić. Oprócz miasteczka na Bielanach, funkcjonują tu jeszcze mały campus Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz campus Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Koszty wynajmu prywatnego mieszkania nie powinien przygnieść studenckiego portfela. Pod względem finansowym Toruń jest równie przyjazny jak studencka Bydgoszcz.


Czytaj więcej: Studia w Toruniu - gdzie mieszkać


studia w toruniu - komunikacja miejska

Studia w Toruniu - komunikacja miejska

Studiując w Toruniu nie będziecie mogli zbytnio ponarzekać na komunikację miejską. To dość dobrze skomunikowane miasto, w obrębie którego łatwo będzie Wam się przemieścić. Ceny biletów również nie są porażające. Oczywiście zdrowiej i przyjemniej jest poruszać się na rowerze, bądź pieszo, do czego zachęcamy nie tylko my, ale władze miasta, jak i wszelkie ruchy ekologiczne. Sprawdźcie, jakie linie autobusowe macie do wyboru, w jaki sposób się one łączą i jakie węzły tworzą. My w tym momencie możemy zdradzić, ze w Toruniu funkcjonuje aż 6 linii nocnych, więc z powrotami z nocnych eskapad nie będziecie mieli problemu!

 

 

'
Czytaj więcej: Studia w Toruniu - komunikacja miejska


studia toruń - czas wolny

Studia w Toruniu - czas wolny

Oprócz oglądania gwiazd, testowania i pochłaniania pierników oraz uczestnictwa w klubach studenckich (także kołach naukowych, stowarzyszeniach, konferencjach) studiując w Toruniu będziecie mieli okazję wziąć udział w licznych festiwalach i imprezach, które mają miejsce na terenie miasta. Ciekawymi inicjatywami są Otwarte Mikrolotowe Mistrzostwa Polski – Festiwal Wiatru, Piernikowa Aleja Gwiazd i Święto Piernika, ale także takie typowe wydarzenia jak festiwal filmowy Toffifest. Festiwale teatralne, filmowe, muzyczne, dla dzieci, dla dorosłych, dla przyjezdnych wypełniają kalendarz miejski po brzegi. Oferta muzeów toruńskich również powinna Was zainteresować – możecie poznać bliżej historię motoryzacji, uniwersytetów, diecezji, fortyfikacji pancernych, no i oczywiście pierników. Ich nigdzie nie może zabraknąć. Sprawdźcie, czy Toruń Was zainteresuje!

 


Czytaj więcej: Studia w Toruniu - czas wolny


studia toruń - sport

Studia w Toruniu - sport

Ze sportem w Toruniu jest podobnie jak z piernikami – z pewnością Wam go nie zabraknie. Miniaquapark z basenem pływackim, zjeżdżalnią, jacuzzi, rwącą rzeką i sauną, czy odkryte baseny (do dyspozycji w okresie letnim) zachęcają pływających do odkrywania w sobie sportowych emocji. Awix Racing Arena umożliwia spragnionym prędkości wejście w rolę zawodowego kierowcy sportowego. Liczne korty tenisowe, kręgielnie, lodowiska to dobre miejsca na zacieśnianie więzi grupowych. Ulubieńców przyrody zachęci Barbarka, oddalona kilka kilometrów od centrum miasta leśna osada, przy której turyści organizują ogniska, wycieczki rowerowe, zabawy na świeżym powietrzu czy też wspólne grzybobrania.

 

 


Czytaj więcej: Studia w Toruniu - sport


studia toruń - praktyki

Studia w Toruniu - praktyki studenckie

Dzięki inicjatywom urzędu miasta toruńscy studenci mogą swobodnie odbywać swoje praktyki, a mianowicie – programy stypendialne, mieszkania dla najzdolniejszych studentów, czy też mikrowsparcia dla chcących zdobywać doświadczenie zawodowe, umożliwiają podjęcie praktyk, czy tez staży w trakcie studiów. Przedsiębiorcy są ciągle zachęcani do dzielenia się swoim doświadczeniem, coraz chętniej przyjmują studentów na nauki. Jednak, podobnie jak w każdym innym mieście akademickim, aby dostać się na praktyki, musicie zadbać o nie sami. Uczelnie będą Was wspierać – organizują Dni Kariery, podejmują działania takie jak Biura Karier Zawodowych, poprzez które starają się studentom ułatwić zdobycie praktycznych umiejętności i lepsze przygotowanie do pracy w przyszłości, mimo to – swój los, musicie wziąć we własne ręce.

 


Czytaj więcej: Studia w Toruniu - praktyki studenckie


studia toruń - praca po studiach

Studia w Toruniu - praca po studiach

Inkubatory Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika i przy Wyższej Szkole Bankowej mają wspierać absolwentów w rozwijaniu własnego interesu, jak i w wejściu na rynek ze swoimi pomysłami. Urząd Miasta równie przychylnie patrzy na inicjatywy młodych, które stara się wspierać, choć nie ma jednego określonego programu, w którym młodzi mogliby wziąć udział, tak jak np. w Łodzi. Centrum Wspierania Biznesu w Toruniu zrzesza instytucje otoczenia biznesu, udziela mikropożyczek, opracowuje programy sprzyjające rozwojowi, ma na celu przedstawianie różnych możliwości dla przedsiębiorców, z których mogą oni skorzystać na starcie, bądź w celu rozszerzania działalności. Z pracą w Toruniu nie jest już tak jak z piernikami – jej będziecie trochę dłużej szukać, ale przez wzgląd na ogólną sytuację gospodarczą kraju (prorozwojową, polepszającą się) możemy Was zapewnić, że z porządnym wykształceniem, wiedzą i praktycznymi umiejętnościami nie powinniście mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego dla Was miejsca pracy.

 


Czytaj więcej: Studia w Toruniu - praca po studiach

 

 

 

autor Olga Hucko

zobacz, na jakich uczelniach w Toruniu są

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Kierunki studiów: 102

Studia podyplomowe: 42

Kierunki
administracja publiczna
analityka w ochronie środowiska i zdrowiu człowieka
archiwistyka i zarządzanie dokumentacją

POKAŻ WIĘCEJ

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Kierunki studiów: 26

Studia podyplomowe: 74

Kierunki
administracja samorządowa
agile - zwinne metodyki zarządzania projektami
akademia hr menedżer

POKAŻ WIĘCEJ

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI W TORUNIU

SORTOWANIE:
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
W
Z
Rozwiń

KIERUNKI W TORUNIU

chemia
logistics
management
turystyka
Rozwiń

W TORUNIU - PODYPLOMOWE

A
B
C
D
E
F
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
W
Z
Rozwiń

Komentarze (0)