Studia w Częstochowie

Studia w Częstochowie

studia częstochowa

Studia w Częstochowie

Częstochowa – duchowa stolica Polski w województwie śląskim. Jak się orientujecie w mieście tym znajduje się jedna z najbardziej znanych budowli w naszym kraju – Jasna Góra. Z tego właśnie powodu większość turystów przyjeżdża głównie po to, żeby zobaczyć ów klasztor. Tuż po wizycie na Jasnej Górze zwykle szybko opuszczają to miasto, uważając że zobaczyli już wszystko co najważniejsze. Sanktuarium to z pewnością jedno z tzw. must see w Częstochowie, ale to niejedyne miejsce, które warto zobaczyć.
Ilu z Was po wyjściu ze świątyni poszło dalej, w miasto? Nie tylko po to, aby zostać ugoszczonym obiadem w Domu Pielgrzyma. 
Tylko, czy w Częstochowie jest coś jeszcze, czym można nacieszyć oko i podniebienie ? Jest gdzie pójść po ciężko odbytym dniu na uczelni? A może jakiś zamek, z którego widok zapiera dech w piersiach? 
Spokojnie, możemy Cię zapewnić, że studiowanie w Częstochowie to coś więcej, niż cotygodniowe, niedzielne Mszy na Jasnej Górze i popołudniowe odsłonięcia Cudownego Obrazu. Miasto to oferuje wachlarz możliwości, jeżeli chodzi o wybór uczelni publicznych, a zwłaszcza niepublicznych. Możesz się tam kształcić na wielu różnorodnych kierunkach. I nie mamy tutaj na myśli studiów teologicznych, chociaż takowe naturalnie też możecie tutaj ukończyć. 
Częstochowa poza licznymi zabytkami sakralnymi, cieszy się pokaźną sumą parków i skwerów, co powinno zadowolić fanów terenów zielonych, a także lubiących spędzać swój wolny czas na świeżym powietrzu. Natomiast dla tych bardziej aktywnych, którzy nie boją się górskich szlaków Jura Krakowsko-Częstochowska z pewnością ich zachwyci. 
Dla tych, którzy obawiają się o miejsca pracy w Częstochowie mogą odetchnąć z ulgą. Posiada ono, aż 26 tysięcy przedsiębiorstw związanych z handlem i przemysłem co toruje drogę dla wielu absolwentów uczelni wyższych, wiążących swoją przyszłość z tymi kierunkami studiów.
Studia w Częstochowie mogą być naprawdę ciekawe. Lecz, jeżeli wciąż się wahasz, dokąd wybrać się na studia sprawdź, jakie możliwości oferuje Ci to miasto. 
Na jakie uczelnie i ich kierunki możesz złożyć papiery? Jak do nich dojechać i gdzie zamieszkać, żeby było wszędzie blisko? I co najważniejsze dla wszystkich studentów - w jaki sposób spędzać wolny czas w Częstochowie? 

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W CZĘSTOCHOWIE SĄ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

Kierunki studiów: 45

Studia podyplomowe: 36

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI W CZĘSTOCHOWIE

SORTOWANIE:
A
B
C
D
E
F
G
H
I
K
M
N
O
P
R
S
Ś
T
V
W
Z
Rozwiń

KIERUNKI W CZĘSTOCHOWIE

budownictwo
logistyka
Rozwiń

W CZĘSTOCHOWIE - PODYPLOMOWE

A
B
D
E
F
I
K
L
M
N
O
P
S
T
W
Z
Rozwiń

Komentarze (1)

angrusz1 odpowiedz

Moim zdaniem prywatna Akademia Polonijna wypada zdecydowanie lepiej niż Akademia Politechnika Częstochowska. :)