Prawo Katowice

Studia w Katowicach na kierunku

prawo

Odkryj kierunek prawo na Śląsku i sprawdź gdzie możesz studiować 

Prawo studia Katowice | woj. śląskie

Studia prawnicze w Katowicach prowadzi Uniwersytet Śląski na Wydziale Prawa i Administracji. To tu będziecie uczyć się rozumienia tekstów prawnych, ich wykładni, zapoznacie się z normami i wytycznymi, a także oceny stanu faktycznego sytuacji. To trudna sztuka, bez której nie moglibyśmy funkcjonować jako państwo prawa. Podczas studiów prawniczych w Katowicach zdobędziecie nie tylko umiejętności teoretyczne, ale i praktyczne, które wykorzystywać będziecie w pracy prawniczej, sędziowskiej, radcowskiej, jak i na przykład w prowadzonej przez Was działalności. Nie każdy prawnik kończy aplikację prawniczą.

Wiele osób, które kończą studia prawnicze znajduje zatrudnienie w korporacjach, w dużych przedsiębiorstwach, bowiem umiejętności zdobyte podczas studiów można wykorzystać nie tylko w wymiarze sprawiedliwości, ale i w obsłudze prawnej gospodarki i innych finansowych organach. Studia prawnicze w Katowicach zapewnią Wam tak zwaną świadomość złożoności materii normatywnej, pozwolą Wam na zbudowanie indywidualnego podejścia do danych spraw, bazującego na wykładni prawa. Prawnicy, prokuratorzy, adwokaci czy sędziowie to pracownicy, których postawa winna być wzorem dla innych, pracownicy o ukształtowanej osobowości, silnym charakterze, konkretni i przede wszystkim sprawiedliwi w rozumieniu prawnym.

Studia prawnicze to trudna sztuka. Z pewnością nie każdy może ukończyć tego rodzaju studia i pracować w zawodzie. Lepiej zastanówcie się kilka razy, nim podejmiecie decyzję o zdawaniu na studia prawnicze. Wysokie progi punktowe niech zniechęcą tych, którzy są niezdecydowani i niekoniecznie przekonani o odpowiedniej roli prawników w życiu społecznym. Spójrzcie, w jakiej formie studiów możecie podjąć naukę na Uniwersytecie Śląskim.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I GLIWICACH JEST KIERUNEK PRAWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na prawo w Katowicach

Wspaniale zdana matura z historii, matematyki, języka polskiego, języka obcego, błyszczące świadectwo ukończenia szkoły to Wasz wstęp na studia prawnicze. Przejść przez komisję kwalifikacyjną na Wydziale Prawa nie jest łatwo. Musicie nieźle się natrudzić i naprawdę dobrze się uczyć, by mieć szansę dostać się na studia prawnicze. W ramach rekrutacji obowiązuje konkurs świadectw, który wyłania kandydatów z najlepszymi wynikami. Jeśli marzycie o karierze adwokackiej, radcowskiej, bądź sędziowskiej, uczcie się pilnie i zdobywajcie same szóstki, by umożliwić sobie realizację marzeń.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach prawniczych

Po studiach prawniczych nie czeka na Was super płatna praca, musimy Was rozczarować. Najpierw będziecie musieli się nieco natrudzić, by ukończyć aplikację z danej dziedziny. Możecie wybrać aplikację sędziowską, radcowską i prawniczą. Czas nauki na danych specjalizacjach różni się. Każda z nich kończy się kolejnym egzaminem zawodowym, W trakcie aplikacji możecie pracować, jednak Wasze zarobki nie będą zaskakująco wielkie. Nawet śmiało możemy powiedzieć, że będą dość podstawowe. Młodzi prawnicy, podobnie jak młodzi lekarze, w tej kwestii stoją w trudnej sytuacji.

Po ukończonej aplikacji dopiero rozpocznie się Wasza kariera zawodowa. Będziecie mogli sami prowadzić swoje kancelarie, bądź pracować z najlepszymi prawnikami w kraju. Możecie starać się o zatrudnienie w państwowych instytucjach prawnych, jak i w prywatnych. Część prawników prowadzi działalność doradczą, stojąc u boku polityków, bądź sami zajmują najważniejsze stanowiska w państwie. Kończąc studia prawnicze wcale nie musicie realizować się w pracy prawnika. Możecie prowadzić własne biznesy, szukać szczęścia w innych branżach. Studia prawnicze wyposażą Was w wiedzę, ale i umiejętności do podejmowania trudnych decyzji w zgodzie z własnym sumieniem, racjonalnych i świadomych.

Studia prawnicze to dobry wybór pod każdym względem. Prawnicy poradzą sobie z każdym problemem natury ekonomicznej czy społecznej, bo mają do tego niezbędne narzędzia i kompetencje. Wszystko zależy oczywiście od Waszych chęci i marzeń, kim chcecie zostać w przyszłości. A po studiach administracji czeka na Was praca w różnego rodzaju urzędach i instytucjach państwowych, samorządowych, społecznych.

KIERUNKI PRAWNICZE W KATOWICACH I GLIWICACH

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)