Informatyka Katowice

Informatyka Katowice

informatyka studia katowice

Informatyka Katowice

Studia w Katowicach na kierunku Informatyka to jeden z najbardziej obleganych kierunków studiów na Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Ekonomicznym i Politechnice Śląskiej. Studiując informatykę w Katowicach poznasz niezbędne, niezmienne w czasie podstawy matematyczne, obejmujące zagadnienia matematyczne i techniczne konieczne w pracy w zawodzie informatyka.

Absolwenci kierunku informatyka na uczelniach w Katowicach wyróżniają się znajomością zagadnień technicznych, które inne uczelnie często marginalizują, a są one kluczowymi umiejętnościami na których powinno się w dalszym kotu studiów budować wiedzę z konkretnych dziedzin informatyki.

Wyzwania dzisiejszego rynku pracy stawiają przed absolwentami kierunków matematyczno-informatycznych szereg zadań wymagających pewnej kreatywności. Odtwarzanie i powielanie istniejących już systemów. Umiejętność samodzielnego kreowania nowych rozwiązań technicznych wymaga wprawy już w trakcie edukacji. Nabycie niezbędnych kwalifikacji umożliwia podjęcie nauki na kierunku informatyka, gdzie program studiów pozwala na opanowanie wiedzy dostosowanej do obecnego stanu rynku pracy.

Po studiach będziesz świadomy odpowiedzialności ponoszonej przez informatyka-inżyniera w procesie kreowania nowych rozwiązań, rozwiniesz również swoje kompetencje jako przedsiębiorcy.

W ramach studiów na kierunku informatyka będziesz miał wybór konkretnej drogi specjalizacji: bioinformatyka, analityka danych lub dalsze kształcenie w teorii informatyki ogólnej. Wiodące przedmioty podczas pierwszych semestrów edukacji to przede wszystkim elektronika, telekomunikacja oraz przedmioty techniczne do wyboru prowadzone w języku angielskim. 

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I GLIWICACH JEST KIERUNEK INFORMATYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Kierunek informatyka możesz studiować na:

Informatyka

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI INFORMATYCZNE W KATOWICACH I GLIWICACH

Rozwiń

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)