Filologia norweska - Poznań

Filologia norweska - Poznań

Filologia norweska - Poznań

Studia w Poznaniu na specjalności

filologia norweska

Odkryj filologię norweską w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

13.05.2022

Filologia norweska - studia Poznań 2022

Studia na specjalności filologia norweska w Poznaniu to studia licencjackie których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku filologia norweska od podstaw w Poznaniu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w trybie stacjonarnym

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku filologia norweska, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnym.

 

czytaj dalej wszystko o Filologia norweska - Poznań

Jakie wymagania podczas rekrutacji na specjalność Filologia norweska w Poznaniu

W związku z tym, że Filologia norweska jest dość unikalnym kierunkiem, który cieszy się coraz większą popularnością, dostaną się na niego tylko najlepsi. Każdy z kandydatów będzie musiał zmierzyć się z językiem polskim oraz językiem obcym nowożytnym podczas egzaminu maturalnego, bowiem właśnie te przedmioty odgrywają kluczową rolę w procesie rekrutacyjnym dla Filologii norweskiej.

Należy pamiętać, że procedury rekrutacyjne mogą ulegać zmianie, dlatego bardzo istotne jest zgłębianie ustaleń poszczególnych uczelni na bieżąco. Pozwoli to na wzięcie udziału w całym procesie świadomie i bez ryzyka przeżywania przykrych niespodzianek.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Filologia norweska w Poznaniu

 • Filologia norweska od podstaw w Poznaniu - terminy rekrutacji

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ


  Terminy rekrutacji na uczelniach 2022/2023

  I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
  Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
  od 04.05.2022
  do 31.05.2022
  Termin rekrutacji II stopnia:
  od 04.05.2022
  do 31.05.2022
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
  Termin rekrutacji II stopnia:
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
  od 04.05.2022
  do 10.07.2022
  Termin rekrutacji II stopnia:
  od 04.05.2022
  do 24.07.2022
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  Collegium Da Vinci w Poznaniu Collegium Da Vinci w Poznaniu stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
  od 15.01.2022
  do 30.09.2022
  Termin rekrutacji II stopnia:
  od 15.01.2022
  do 30.09.2022
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
  od 15.01.2022
  do 30.09.2022
  Termin rekrutacji II stopnia:
  od 15.01.2022
  do 30.09.2022
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Poznaniu Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
  Termin rekrutacji II stopnia:
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej

  POKAŻ WSZYSTKIE

  Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

  Harmonogram rekrutacji +

  Studia na specjalnośi filologia norweska nie znajdują się w ofercie każdego ośrodka akademickiego w Polsce. Dlatego też warto abyś dobrze prześledził, co przygotowały dla ciebie uczelnie w Poznaniu. Harmonogram rekrutacji na wybrane kierunki studiów indywidualnie ustalany jest poszczególne ośrodki akademickie. Informacje na jego temat znajdziesz na stronach internetowych uczelni. Ważne jest to, byś odpowiednio wcześnie się z nim zapoznał i w przyszłości uniknął rozczarowań. W harmonogramie rekrutacji uwzględnione są terminy rejestracji na studia, zakończenie rekrutacji, czy czas składania podstawowych dokumentów.

  Na ogół przyszli studenci na wybrane przez siebie kierunki mogą rejestrować się już na przełomie kwietnia oraz września. Ważne jest jednak przede wszystkim to, ile punktów otrzymają podczas egzaminów maturalnych, one mają bowiem decydujące znaczenie podczas kwalifikacji. Kandydaci dowiedzą się, czy znaleźli się na listach osób przyjętych mniej więcej w połowie lipca. Wtedy są ogłaszane wyniki naboru na studia.

  Uczelnie w Poznaniu otwierają także dodatkowe etapy rekrutacji na te kierunki, na które nie zostały wypełnione limity miejsc w lipcu. Odbywają się one zarówno sierpniu, jak i we wrześniu. Jeżeli zatem nie dostałeś się na wymarzone studia w Poznaniu na kierunku filologia norweska w pierwszym terminie, to nic straconego, ponieważ czekać będą na ciebie dodatkowe terminy rekrutacji.

  Dokumenty rekrutacyjne +

  Informacje na temat tego, jakie dokumenty dostarczyć do dziekanatu w pierwszej kolejności, znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Wymogi te mogą się nieznacznie różnić w zależności od uczelni. Ich trzon jest jednak bardzo podobny i wśród dostarczanych przez ciebie dokumentów obligatoryjnie powinny się znaleźć:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
  • aktualna fotografia;
  • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju podpisane umowy.

  Bardzo ważne jest, abyś dostarczane przez siebie dokumenty dostarczył terminowo. Stanowić to będzie potwierdzenie, że wciąż chcesz być studentem wybranego przez siebie kierunku. Jeżeli ten etap zostanie przez ciebie zaniedbany, najprawdopodobniej zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia.

  Opłaty rekrutacyjne +

  Odpowiednio wcześnie zapoznaj się również z informacjami o tym, jak wygląda kwestia opłat rekrutacyjnych na wybrane przez ciebie kierunki studiów. Uczelnie w Poznaniu ustalają je również indywidualnie, więc wytyczne znajdziesz na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich. Opłaty rekrutacyjne w zależności od kierunku wahają się od 85 do nawet 150 zł. Część uczelni proponuje także jedną opłatę za konkretną pulę kierunków. Opłatę rekrutacyjną możesz uiścić za pośrednictwem poczty polskiej lub przy pomocy przelewu oraz płatności elektronicznych (PayU). Pamiętaj, by potwierdzenie przelewu dostarczyć także do dziekanatu uczelni.

  Przedmioty kwalifikacyjne +

  By dostać się na studia na specjalność filologia norweska w Poznaniu, powinieneś odpowiednio wcześnie przygotować się do rekrutacji. To innowacyjny kierunek kształcenia, który może gwarantować bardzo dobrą pracę w przyszłości kierunek kształcenia, więc bardzo często dzieje się tak, że liczba osób chętnych przewyższa liczbę otwartych miejsc. Do egzaminów maturalnych powinieneś doskonale przygotować się zatem z przedmiotów humanistycznych, wśród których obowiązkowo znajdą się język polski oraz wybrane języki obce nowożytne.

  Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

  Z przelicznikiem punktów kwalifikacyjnych również powinieneś zapoznać się odpowiednio wcześnie, by nic nie stanowiło dla ciebie zaskoczenia podczas procesu rekrutacji. Informacje na jego temat znajdziesz zawsze w zakładkach rekrutacyjnych na stronach internetowych ośrodków akademickich. To, czy dany kandydat zakwalifikuje się na studia, zależy bowiem od tego, czy przedmioty, które zdawał na maturze są punktowane w procedurze rekrutacyjnej. Każdy kierunek studiów wiąże się ze zdawaniem innych przedmiotów. W przeliczniku punktów kwalifikacyjnych uwzględniony jest także poziom, na jakim zdawany był dany przedmiot. Maturzyści zawsze mają do wybory dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony.

  Olimpiady oraz konkursy +

  Jeżeli marzysz o tym, by biegle władać językiem norweskim i w przyszłości rozwijać swoją karierę tłumacza, to spokojnie pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadach przedmiotowych, które otworzą ci drzwi do studiów na tym interesującym kierunku. Pamiętaj jedynie, że twoja wiedza i kompetencje lingwistyczne powinny znacznie wykraczać poza ramy szkoły średniej. W zmaganiach biorą bowiem jedynie najlepsi uczniowie. Stawka jest jednak bardzo duża – na finalistów oraz laureatów olimpiad stopnia centralnego czekają miejsca na listach osób przyjętych na studia. Znajdują się oni na nich poza kolejnością. Jeżeli marzysz zatem o studiach w Poznaniu na specjalności filologia norweska, rozważ wzięcie udziału w Olimpiadzie Języka Angielskiego. Pamiętaj, że bycie finalistą olimpiady nie zwalnia cię z obowiązku przystąpienia do egzaminów maturalnych.

Jak wyglądają studia na specjalności Filologia norweska w Poznaniu

Filologie, które wykraczają poza kanon filologii stricte europejskich są specjalnością szkół wyższych w Poznaniu. Uczelnie w Poznaniu proponują możliwość podjęcia wielu kierunków studiów, niedostępnych dla innych miast. Niszowe filologie charakteryzują się indywidualnym podejściem do studentów.

Rzadko który absolwent liceum nauczył się operować tak mało popularnym językiem, dlatego zajęcia z praktycznej nauki języka norweskiego (PNJN) prowadzone są od podstaw. Dopiero egzamin z tego przedmiotu przeprowadzony po pierwszym semestrze pozwala na podzielenie grupy ze względu na poziom zaawansowania językowego.

 

1. Czego nauczysz się na studiach

Studia w Poznaniu na specjalności filologia norweska mają formę praktycznych zajęć – laboratoriów, ćwiczeń dydaktycznych. Pozwalają na rozwinięcie umiejętności miękkich, pozyskiwania różnego typu informacji, sklejania faktów i ich kojarzenia, co jest niezbędne w późniejszym planowaniu kariery np. w charakterze tłumacza przysięgłego.

W trakcie studiów odbędziesz praktyki, podczas których nauczysz się praktycznej pracy w środowisku norweskojęzycznym. Dzięki programowi Erasmus możesz odbyć semestr studiów na Uniwersytecie w Agder lub w Oslo, co umożliwi Ci szlifowanie języka w naturalnym środowisku.

2. Typ i tryb studiów:


Studia na specjalności filologia norweska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na specjalności filologia norweska w Poznaniu realizowane są w ramach pierwszego. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

3. Jaką pracę będziesz mógł znaleźć po studiach?

Co po studiach? W ich trakcie zdążysz dogłębnie poznać kulturę oraz specyfikę życia w Norwegii i nauczysz się języka na poziomie zbliżonym do C1 (na skali poziomów biegłości językowej. Będziesz mógł ubiegać się o pracę w charakterze nauczyciela języka norweskiego, tłumacza lub pracować w instytucjach kultury. Dla absolwentów filologii norweskiej stoją również otworem drzwi w mediach, rozmaitych placówkach dyplomatycznych oraz firmach i korporacjach utrzymujących kontakty handlowe z Norwegią.

 

4. Dla kogo te studia?

Zastanawiasz się, czy jesteś odpowiednim kandydatem na studia filologiczne na specjalności Filologia norweska w Poznaniu? Ten akapit powinien rozwiać twoje największe wątpliwości. Jesteś urodzonym humanistą, którego ponadprzeciętny talent do nauki języków obcych wyróżniał pośród innych? Studia filologiczne to coś, z czym chciałbyś związać swoją przyszłość edukacyjną i zawodową? Od zawsze pasjonowała cię kultura i ukształtowanie geograficzne krajów skandynawskich, a zwłaszcza Norwegii?

Twierdząca odpowiedź na większość pytań może być doskonałym pretekstem do rozpoczęcia swojej przygody ze studiami na kierunku specjalność norweska w Poznaniu.

Studia filologiczne w Poznaniu na specjalności Filologia norweska to nie tylko kompleksowa nauka języka norweskiego, ale również zgłębianie szczegółowej wiedzy o kulturze tego obszaru. Jako student nabędziesz umiejętności posługiwania się norweskim w mowie i piśmie, zaawansowanej gramatyki, leksyki oraz wymowy.

Poznasz społeczne, polityczne i ekonomiczne uwarunkowania, mające wpływ na kształtowanie się poglądów i kultury ludności norweskiej. Na zajęciach z literaturoznawstwa, jak sama nazwa wskazuje, wdrożysz się w najważniejsze dla Norwegów dzieła poetyckie i literackie.

Nauczysz się wykonywania tłumaczeń i przekładów językowych w sposób jak najlepiej odzwierciedlający treść oryginału. Jako że filologia należy do kanonu nauk humanistycznych, nie bez znaczenia pozostanie kształtowanie kompetencji interpersonalnych. Dzięki długim godzinom spędzonym na zespołowej pracy w grupach, nauczysz się trudnej sztuki negocjacji oraz obejmowania pozycji lidera.

Projekty, których efekty będziesz na bieżąco przedstawiać przed całą grupą kolegów z roku wzmocnią twoją pewność siebie i pogłębią posiadaną już charyzmę. Blok zajęć pedagogicznych wprowadzi cię w świat pracy z najmłodszymi i nauczy prowadzenia zajęć w sposób najbardziej przystępny i efektywny.

Ile trwają studia na specjalności Filologia norweska w Poznaniu

Studia na specjalności Filologia norweska w Poznaniu trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia na specjalności Filologia norweska składa się z jednego cyklu kształcenia kształcenia. Dlatego też Filologię norweską w Poznaniu można podjąć w ramach studiów pierwszego.

Pierwszy wariant będzie trwał sześć semestrów, a więc trzy lata, jego ukończenie zwieńczy otrzymanie przez absolwenta dyplomu licencjata.

Jaka praca po studiach na specjalności Filologia norweska w Poznaniu

Coraz poważniej rozważasz podjęcie studiów na kierunku Filologia norweska w Poznaniu, a nie do końca orientujesz się w możliwościach zawodowych oferowanych przez ten kierunek? Jednego musisz być pewien – wybór będzie dosyć obszerny, podobnie jak zgłębiona w czasie studiów wiedza.

Absolwenci Filologii norweskiej z powodzeniem znajdą zatrudnienie we wszystkich instytucjach państwowych, w których wymagana jest biegła umiejętność posługiwania się norweskim zarówno w mowie, jak i piśmie. Jeśli ponadto cenisz sobie kontakt z drugim człowiekiem i niestraszny ci nawet najbardziej kapryśny i wymagający klient, będziesz mógł zasilić grono pracowników firm zajmujących się międzynarodowym handlem.

Jeśli w trakcie studiów zdecydowałeś się na szczegółowe zgłębienie zagadnień z bloku pedagogicznego, będziesz mógł spróbować swojego szczęścia w pracy dla przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych. Jeżeli natomiast szczególnie upodobasz sobie uczelnię, którą wybierzesz na miejsce zgłębiania potrzebnej wiedzy, będziesz mógł stać się pracownikiem naukowym tamże.

Jako abiturient Filologii norweskiej w Poznaniu, będziesz mógł skierować swoje kroki ku pracy w międzynarodowych biurach tłumaczeniowych, a po wykonaniu odpowiednich kursów dokształcających, również w sądownictwie.
Z otwartymi ramionami przyjmą cię także mass media oraz wydawnictwa książkowe – istnieje wiele tekstu w języku norweskim, który potrzebowałby lepszej adaptacji na polski. Bardziej medialne zajęcie zagwarantuje ci podjęcie pracy w telewizji lub agencjach reklamowych.

Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś założył własną działalność gospodarczą w postaci biura tłumaczeń, szkoły językowej lub innej placówki związanej bezpośrednio z językiem norweskim. Wybór takiej drogi zarabiania pieniędzy pozwoli ci na wyeliminowanie przykrej konieczności podporządkowywania się sztywno ustalonemu grafikowy oraz niesprawiedliwym wymaganiom szefa.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Filologia norweska?

Absolwenci Filologii norweskiej mają przed sobą wiele śnieżek kariery do wyboru. Najczęściej wybieranymi zawodami są nauczyciel, tłumacz i lektor. Jakie są ich obowiązki i ile zarabiają?

 

Nauczyciel

Zawód nauczyciela związany jest z pracą z dziećmi i młodzieżą co sprawia, że jest bardzo odpowiedzialny. Nauczyciel zajmuje się prowadzeniem zajęć dydaktyczno-oświatowych w szkole, realizuje program nauczania, przekazując zawartą w nim wiedzę, przygotowuje do egzaminów, a także realizuje zadania pedagogiczne. Mediana miesięcznych zarobków nauczyciela to 3930 zł brutto miesięcznie.

 

Lektor

Odpowiada on za prowadzenie zajęć edukacyjnych oraz szkoleń językowych, opracowuje on plan zajęć i szkoleń oraz nadzoruje postępy swoich uczniów, często prowadzi konwersacje ze swoimi uczniami, by ci mogli ćwiczyć język w praktyce. Mediana zarobków lektora to 3970 zł brutto.

 

Tłumacz

Zajmuje się tłumaczeniem tekstów z języka polskiego na język norweski lub z języka norweskiego na polski, sprawdza tłumaczenia dokonywane przez inne osoby. Do jego zadań należą także tłumaczenia ustne. Mediana zarobków tłumacza to 5740 zł brutto.

 

Copywriter

W zakresie jego obowiązków leży pisaniem artykułów, tekstów reklamowych oraz opisów produktów na strony internetowe. Zajmuje się on także tworzeniem strony internetowej oraz wymyślaniem chwytliwych sloganów. Mediana zarobków copywritera wynosi 4000 zł brutto.

Źródło: wynagrodzenia.pl (lipiec 2021)

 

Musisz pamiętać, że zarobki mogą się różnić, na co ma wpływ wiele czynników. Stawki mogą różnić się, w zależności od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, wielkości firmy, a nawet miejsca pracy – wynagrodzenie bardzo często różni się w zależności od województwa czy miasta.

Gdzie studiować na specjalność filologia norweska w Poznaniu?

 

Uczelnie na których można studiować specjalność filologia norweska w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na specjalność Filologia norweska w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu rządzą się własnymi prawami, jeśli chodzi o procedury rekrutacyjne. Dlatego zgłębienie regulaminu tego procesu, odgórnie ustalonego i przypisanego do danej uczelni, jest szczególnie ważne w perspektywie uniknięcia ewentualnego przykrego rozczarowania.

Studia w Poznaniu na specjalności Filologia norweska cieszą się niesłabnącą popularnością przyszłych studentów ze względu na swoją innowacyjność i oryginalność – norweski to jeden z mniej powszechnych języków, który można zgłębiać w trakcie studiów, a więc możliwości zawodowe po ukończeniu tego kierunku będą bardzo obiecujące.

Kandydaci na studia pierwszego stopnia na specjalności Filologia norweska powinni już dzisiaj rozpocząć naukę do wiodących przedmiotów, aby zwiększyć swoje szanse na rozpoczęcie wymarzonego kierunku studiów – język obcy nowożytny oraz język polski zdany jak najlepiej na poziomie rozszerzonym powinien być biletem wstępu do rozpoczęcia Filologii norweskiej już w październiku.

Finaliści i laureaci językowych olimpiad i konkursów o zasięgu ogólnopolskim prawdopodobnie będą mieli na wstępie szeroko otwartą furtkę do podjęcia studiów na specjalności Filologia norweska w Poznaniu. Otrzymają oni bowiem stuprocentowy wynik z matury bez konieczności podchodzenia do egzaminu.

Kiedy już zapoznasz się z uzyskanymi przez siebie wynikami i uznasz je za odpowiednie, aby zasilić grono studentów Filologii norweskiej na poznańskiej uczelni, staniesz przed zadaniem wzięcia udziału w elektronicznej rejestracji kandydatów, polegającej na wypełnieniu formularza ze strony internetowej danej uczelni o uzyskane wyniki.

Ostatnim i uznawanym przez wielu za najprzyjemniejszy etapem rekrutacji, będzie skompletowanie dokumentów i ich dostarczenie. Bez wątpienia będziesz potrzebował świadectwa maturalnego wraz z kserokopią tego dokumentu, fotografii o wymiarach 35X45mm, dowodu osobistego oraz wypełnionej deklaracji aplikacyjnej.

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

FILOLOGIA NORWESKA - ważne informacje

filologia norweska studia

studia filologiczne w Poznaniu

studia filologiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na specjalności Filologia norweska w Poznaniu

Decyzja o wyborze przyszłego kierunku studiów bywa najtrudniejszym wyzwaniem, przed którym musi stanąć cały szereg młodych ludzi. W tym trudnym procesie decyzyjnym warto się posiłkować opiniami starszych kolegów, mających na co dzień do czynienia z wybranym kierunkiem studiów.

 

Norbert, student pierwszego roku Filologii norweskiej w Poznaniu, mówi:

„Od początku mojej edukacji wiedziałem, że w przyszłości chciałbym wkroczyć na ścieżkę filologiczną. Jako że Norwegia jest moim ulubionym krajem na mapie świata, wybór szczegółowego programu mojej edukacji nie było trudne. Polecam ten kierunek wszystkim zainteresowanym Norwegią i jej obszarem kulturowym!”

Kierunki filologiczne w Poznaniu

Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia