Filologia szwedzka

Filologia szwedzka

filologia szwedzka poznań

Filologia szwedzka - studia Poznań

Kierunek przeznaczony dla osób przyswajających języki obce, posiadających zainteresowania humanistyczne. Jeśli pragniesz pogłębić swoją wiedzę o Skandynawii, chcesz pogłębić swoją wiedzę w zakresie literatury skandynawskiej oraz historii samej Szwecji jak i pozostałych krajów skandynawskich. Podobnie jak w przypadku pozostałych egzotycznych filologii, pierwszy rok nauki będziesz rozpoczynać naukę szwedzkiego. Intensywna nauka pozwoli Ci ukończyć pierwsze dwa semestry z umiejętnościami na poziomie A2/B1 według skali europejskiej.

Wiodąca filologia uzupełnieniowa jest o zajęcia z dodatkowego bloku językowego, UAM proponuje rozszerzenie o zajęcia do wyboru, z języka angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego. W kolejnych latach rozpoczniesz dodatkowo naukę podstaw języka norweskiego oraz staroislandzkiego. Kończąc studia będziesz potrafił posługiwać się językiem szwedzkim na poziomie zbliżonym do rodzimej znajomości języka na poziomie C1, poznasz kulturę i literaturę szwedzką od podszewki, zdobędziesz podstawowe umiejętności potrzebne do pracy w środowisku szwedzkojęzycznym

Czy warto studiować filologię szwedzką? Studia filologiczne skierowane są do osób, które poza chęcią posiadania zdolności językowych, są faktycznie zainteresowane danym regionem, jego tradycjami i życiem w danym kraju. Wiele przedmiotów ma charakter kulturoznawczy, kształtuje konkretne wyobrażenia o danym państwie i przybliża specyfikę życia w nim.

Po ukończeniu tego kierunku będziesz mógł szukać pracy w firmach nawiązujących kontakty z rynkiem skandynawskim, biurach tłumaczeń, szkołach językowych, wydawnictwach. Drzwi stoją przed tobą otworem również w turystyce – z roku na rok coraz więcej Europejczyków zamiast Chorwacji czy Grecji decyduje się spędzać urlop w kraju wikingów i pięknego rękodzieła. Będziesz posiadał niezbędne kwalifikacje konieczne do pracy w charakterze organizatora wycieczek, jako specjalista ds. życia w Skandynawii będziesz przygotowany do wypowiadania się w charakterze eksperta medialnego czy politycznego w kwestii tego obszaru. 

Anna SiutaTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)