Technologia przetwarzania materiałów

Technologia przetwarzania materiałów

Technologia przetwarzania materiałów

Studia w Poznaniu

technologia przetwarzania materiałów

Odkryj studia technologia przetwarzania materiałów w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Technologia przetwarzania materiałów studia Poznań - specjalność / ścieżka kształcenia

Interesują cię nowoczesne techniki projektowania? Chciałbyś poznać metody obróbki różnorakich materiałów w zależności od ich przeznaczenia? Jesteś zainteresowany naukami informatycznymi i szeroko rozumianą inżynierią? W takim razie technologia przetwarzania materiałów może okazać się idealną propozycją kształcenia dla ciebie!

Siatka, dzięki której zdobędziesz szeroką wiedzę teoretyczną oraz konkretne umiejętności praktyczne, będzie tworzona między innymi przez następujące przedmioty: projektowanie wyrobów odlewanych, wspomaganie komputerowe w przetwarzaniu materiałów, czy dobór materiałów do wytwarzania wyrobów. Przyszli absolwenci zyskają wiedzę na temat sterowania procesami wyrobów tworzyw sztucznych, metalowych oraz kompozytów, a także nauczą się ich praktycznego wykorzystywania.

Absolwenci mogą szukać zatrudnienia w placówkach takich jak: biura projektowe i konstrukcyjne, przedsiębiorstwa montażowe, uczelnie techniczne.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest specjalność / ścieżka kształcenia Technologia przetwarzania materiałów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Mechanika i budowa maszyn stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Program studiów i przedmioty

Studenci technologii przetwarzania materiałów poznają m.in.: potrzeby współczesnego przemysłu oraz specyfikę nowoczesnych sektorów technologicznych i konstrukcyjnych. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: zaawansowanym rozwiązaniom IT stosowanym w mechanice, podstawom robotyzacji oraz projektowania konstrukcji mechanicznych. Uczestnicy zajęć praktycznych szkolą się w zakresie m.in. budowy, wytwarzania i eksploatacji maszyn.

Studia na tej ścieżce kształcenia pozwalają studentom zdobyć także wiedzę i umiejętności w zakresie np.: materiałoznawstwa, elektrotechniki czy analizy systemów pomiarowych. Ponadto technologia przetwarzania materiałów umożliwia studentom poznanie m.in. specyfiki procesów projektowania i symulacji komputerowych, które wykorzystywane są przez innowacyjne przedsiębiorstwa.

W programie studiów na systemach MES w mechanice znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • Komputerowe wspomaganie analizy mechanizmów
  • Zaawansowana analiza wytrzymałościowa
  • Mechanika płynów oraz wymiana ciepła w systemach CFD
  • Konstrukcje nieliniowe geometryczne
  • Dynamika wirtualna systemów mechanicznych
  • Metody sztucznej inteligencji
  • Mechanika kompozytów z optymalizacją

 

Praca po studiach

Studia w Poznaniu,  które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: innowacyjnych rozwiązań technologicznych stosowanych we współczesnej mechanice; możliwości i ograniczeń materiałów wykorzystywanych w projektowaniu konstrukcji i systemów mechanicznych; zasad przeprowadzania kontroli jakości materiałów.

Absolwenci technologii przetwarzania materiałów mogą liczyć na zatrudnienie zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą rozwijać się zawodowo np. na stanowisku konstruktora wyrobów, technologa, inżyniera produkcji, specjalisty ds. jakości produkcji czy doradcy technicznego. Ponadto technologia przetwarzania materiałów przygotowuje absolwentów do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Absolwent technologii przetwarzania materiałów może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • biura projektowe i konstrukcyjne
  • przedsiębiorstwa produkcyjne
  • instytuty badawcze, uczelnie techniczne
  • przedsiębiorstwa montażowe
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Technologia przetwarzania materiałów to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku mechanika i budowa maszyn.

 

 

Mechanika i budowa maszyn studia w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu oferują studentom mechaniki i budowy maszyn kilka ścieżek kształcenia, które poświęcone są różnym obszarom z zakresu tej dziedziny. Uczestnicy zajęć szkolą się w zakresie m.in.: realizacji procesów wytwarzania, montażu i eksploatacji maszyn; projektowania maszyn z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi obliczeniowych; doboru materiałów stosowanych do budowy maszyn.

Absolwenci tego kierunku studiów mogą podjąć pracę np. w nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych, zorientowanych m.in. na automatyzację procesów technologicznych czy produkcję i eksploatację maszyn lub urządzeń mechanicznych. Osoby, które ukończyły mechanikę i budowę maszyn, mogą odnaleźć się np. na stanowiskach konstruktorskich, projektanckich, wykonawczych, doradczych, analitycznych czy eksperckich. Ponadto mogą one rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej: mechanika i budowa maszyn studia w Poznaniu

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Poznaniu

kierunki studiów w Poznaniu

Komentarze (0)