Ekonomia Katowice

Studia w Katowicach na kierunku

ekonomia

Odkryj kierunek ekonomia w Katowicach i sprawdź gdzie możesz studiować

Ekonomia Katowice | woj. śląskie

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest jedną z najstarszych uczelni na Górnym Śląsku - działa od 1936 roku, jest jedną z 5 uczelni specjalizujących się w studiach ekonomicznych. Uczelnia ta kształci przyszłych specjalistów ds. gospodarczych i administracyjnych, prowadzi szeroko zakrojone badania naukowe, dokładając swoją cegiełkę do międzynarodowych badań ekonomicznych. Kadra profesorska tworzy i upowszechnia wiedzę ekspercką - bardzo cenną dla praktyki finansowej.

Uniwersytet ekonomiczny kreuje liderów innowacji, czyli kogo? Ludzi odpowiedzialnych za dobro wspólne, przedsiębiorczych, a także krytycznie myślących. Ludzie związani z Uniwersytetem rozwijają kontakty, sieci współpracy, angażują się w życie ekonomiczne Śląska, jak i całego kraju, w sprawy ważne dla społeczeństwa i gospodarki. Czy chcesz do nich dołączyć i uczyć się od najlepszych jak rozwiązywać problemy gospodarcze, planować finanse, analizować przedsięwzięcia i audytować administrację?

Kierunki ekonomiczne przygotują Cię do podejmowania świadomych i racjonalnych decyzji ekonomicznych. Dołącz do grona studentów i absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Uczelni z zasadami, z ogromną wiedzą i potencjałem. Sprawdź, jakie kierunki możesz wybrać i rozpocząć studia w zbliżającym się roku akademickim.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I GLIWICACH JEST KIERUNEK EKONOMIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na ekonomię w Katowicach

Studia ekonomiczne są idealnym rozwiązaniem dla osób uwielbiających rozwiązywać zagadki przyczynowo-skutkowe i logiczne. Dlatego wszyscy fani matematyki i wiedzy o społeczeństwie z pewnością sobie poradzą z rekrutacją na studia ekonomiczne. W ramach konkursu świadectw istotne są właśnie wyniki z wiedzy o społeczeństwie, jak i matematyki. Istotnym, wspierającym przedmiotem jest język obcy. Ekonomista musi rozumieć procesy gospodarcze zachodzące na świecie, dlatego czytanie prasy anglojęzycznej jest niezbędne, by dobrze sobie radzić w zawodzie. Jeśli rzeczywiście chcecie zostać ekonomistami czy finansistami, uczcie się logicznego myślenia, przewidywania działań i spekulacji, a także przyłóżcie się do matury z matematyki i z wosu.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI EKONOMICZNE I ADMINISTRACYJNE W KATOWICACH I GLIWICACH

Praca po studiach ekonomicznych

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów ekonomicznych w Katowicach są doceniane przede wszystkim przez banki i instytucje finansowe. Ekonomiści znajdą zatrudnienie w różnego rodzaju przedsiębiorstwach w kraju, jak i za granicą, z uwzględnieniem korporacji międzynarodowych. Głównym miejscem zatrudnienia, tuż za bankami, są firmy konsultingowe, doradcze, szkoleniowe, jednostki opracowujące strategie, realizujące kampanie marketingowe.

Finansiści odnajdą się również w sektorze usług publicznych, jak i w instytucjach publicznych - jednostkach samorządowych i państwowych. Ciekawym miejscem pracy, dzięki któremu poznacie ludzi, ich zachowania, sposób myślenia, życia, jest praca w urzędzie statystycznym i ośrodkach przetwarzających dane ekonomiczne. Także firmy prowadzące badania opinii publicznej, zatrudnią dobrze wykwalifikowanych ekonomistów, analityków, osoby mające fach w ręku do liczenia i analizowania danych. Instytucje społeczne, kultury, badawcz i organizacje międzynarodowe - to także odpowiednie miejsce dla absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego.

Jakie stanowiska możecie piastować po ukończonych studiach? W zależności od zainteresowań, możecie zostać specjalistami ds. analiz, diagnozowania, projektowania, modelowania, prognozowania, programowania zjawisk gospodarczych. Możecie wcielić się w rolę menedżera organizującego, negocjującego i zawierającego ważne umowy z partnerami krajowymi i zagranicznymi. Możecie wybrać dział personalny, jak i kontroli wewnętrznej działalności, administracji. Będziecie również przygotowani do prowadzenia własnego biznesu. Czy warto wybrać się na studia ekonomiczne? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie!

KIERUNKI EKONOMICZNE I ADMINISTRACYJNE W KATOWICACH I GLIWICACH

Rozwiń

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)