Ekonomia - Lublin

Ekonomia - Lublin

Ekonomia - Lublin

Studia w Lublinie

na Kierunku Ekonomia

Odkryj kierunek Ekonomia w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Ekonomia studia Lublin | woj. lubelskie

Ekonomia to jedna z tych dziedzin, które przyciągają co roku najwięcej kandydatów na studia. Dlaczego? Warto zaryzykować stwierdzenie, że Ekonomia jest jednym z tych czynników, na których opierał się, opiera się obecnie i będzie opierać się świat. Ponadto, Ekonomia jest pewnym zjawiskiem, które ciągle się rozwija i nie wiadomo jak będzie wyglądać za pięćdziesiąt czy sto pięćdziesiąt lat. Zatem, czego się uczyć? Studia na kierunku Ekonomia przygotowują do identyfikacji, formułowania i rozwiązywania problemów ekonomicznych, przy pomocy podstawowych narzędzi metodologicznych i technik operacyjnych, zarówno o charakterze jakościowym jak i ilościowym. 
Kierunek Ekonomia w Lublinie to proces, efektem którego ma zostać wykształcenie specjalisty w różnych dziedzinach, takich jak gospodarowanie zasobami finansowymi, materialnymi i ludzkimi.  Studenci uczą się przeprowadzać analizy dostępnych lub tworzonych informacji wspierających podejmowanie racjonalnych decyzji, czy też badają zasady strategii inwestycyjnych. Dlatego Ekonomia to kierunek skierowany do osób, które świetnie radzą sobie z matematyką, ale również potrafią przewidywać, planować, podejmować śmiałe decyzje. 
Kierunek Ekonomia w Lublinie to wiele gałęzi, z czego każda oznacza inną ścieżkę kariery zawodowej i zdobycie innych kompetencji.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE JEST KIERUNEK EKONOMIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Ekonomia w Lublinie?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Ekonomia w Lublinie ? Biletem wstępu na studia jest konkurs świadectw, na którym należy pochwalić się dobrymi wynikami z każdego przedmiotu zdawanego na maturze, z zaznaczeniem języka obcego nowożytnego i matematyki. Warto dokładnie sprawdzić system kwalifikacji, gdyż może on się różnić w zależności od wybranej uczelni. Wymagania na kierunek Ekonomia w Lublinie są wysokie, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi: statystyka, podstawy prawa gospodarczego, międzynarodowe stosunki gospodarcze, geografia gospodarcza, analiza matematyczna, polityka innowacyjności, polityka społeczna, kreowanie przedsiębiorczości. 

 

Jaka praca po studiach na kierunku Ekonomia w Lublinie?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Ekonomia w Lublinie? Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, bankowości, biurach rachunkowych, zakładach ubezpieczeń, instytucjach administracji publicznej i służbach finansowych różnych branż.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Ekonomia w Lublinie?

Przed dokonaniem wyboru należy dokładnie sprawdzić miejsce, w którym chcemy studiować. Warto wtedy zadawać jak najwięcej pytań, wśród których powinno znaleźć się następujące: jakie ma kierunek Ekonomia w Lublinie opinie? Darek, student Ekonomii w Lublinie mówi:
„Ekonomia to niełatwy kierunek studiów. Ale to jego ogromna zaleta, gdyż poprzez wysoki poziom kształcenia stajemy się specjalistami w swoich dziedzinach, a co za tym idzie rosną nasze możliwości na wymagającym rynku pracy. Dlaczego jeszcze warto studiować w Lublinie? Bo tutaj są najlepsze juwenalia.”
 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI EKONOMICZNE I ADMINISTRACYJNE W LUBLINIE

KIERUNKI EKONOMICZNE I ADMINISTRACYJNE W LUBLINIE

Rozwiń

Komentarze (0)