Psychologia - Lublin

Psychologia - Lublin

Psychologia - Lublin

Studia w Lublinie na kierunku

psychologia

Odkryj kierunek psychologia w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Psychologia studia Lublin | woj. lubelskie

Psychologia od wielu lat utrzymuje się w ścisłej czołówce rankingów najpopularniejszych kierunków studiów. To znak, że wśród ludzi wchodzących w dorosłość nie brakuje tych, którzy potrafią słuchać innych. Dlaczego? Umiejętność słuchania i skupienia uwagi na drugim człowieku to najważniejsze aspekty pracy psychologa. Kierunek ten skierowany jest do osób wrażliwych, otwartych, potrafiących zbudować bezpieczną, pełną zaufania relację. 
Kierunek Psychologia w Lublinie to nie tylko pozyskiwanie wiedzy teoretycznej; to także możliwość praktycznego uczenia się przyszłego zawodu. Studenci poznają różne zagadnienia, sprawiające że Psychologia jawi się jako nauka o człowieku: psychologia osobowości, psychologia różnic indywidualnych, psychologia rozwoju człowieka w cyklu życia. 
Kierunek Psychologia w Lublinie to możliwość zrozumienia i wyjaśniania procesów powstawania emocji, odróżniania emocji spontanicznych od udawanych, a także przewidywania ludzkich zachowań.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE JEST KIERUNEK PSYCHOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Psychologia w Lublinie?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Psychologia w Lublinie? Aby otrzymać upragniony indeks, należy wziąć udział w konkursie świadectw. W nim najważniejszy jest język polski, oraz jeden wybrany przedmiot z grona: biologia, historia, matematyka. Warto sprawdzić dokładny przebieg procesu rekrutacji, gdyż kryteria mogą ulegać zmianie, bądź różnić się w zależności od uczelni. Wymagania na Psychologię są dość duże nie tyko dlatego, iż zgłasza się na nią wielu chętnych. W toku nauki, studenci muszą pozyskać wiedzę z wielu przedmiotów, wśród których wyróżnić można: biologiczne podstawy zachowania, psychologia emocji i motywacji, socjologia, psychometria, psychologia rehabilitacyjna, człowiek w sytuacji kryzysu, psychologia władzy.
 

Jaka praca po studiach na kierunku Psychologia w Lublinie?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Psychologia w Lublinie? Absolwenci, zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności mogą wykorzystać w poradniach psychologiczno- pedagogicznych, poradniach zdrowia psychicznego, placówkach medyczno- leczniczych, firmach szkoleniowych, ośrodkach zajmujących się rekrutacją personelu.
 

Jakie opinie mają studia na kierunku Psychologia w Lublinie?

Podejmowanie decyzji o wyborze studiów czasem nie przychodzi z zakładaną lekkością. Nawet jeśli wybierzemy kierunek kształcenia, to możemy borykać się z problemem miejsca, w którym chcemy studiować. Jakie ma kierunek Psychologia w Lublinie opinie? Martyna, studentka Psychologii mówi:
„Miasto, w którym studiujesz jest ważne. Każde miasto ma swój charakter i klimat i jednym może on pasować, a drugim przeszkadzać. Lublin jest miastem otwartym, które żyje spokojnie i na równym poziomie. W sam raz do nauki. Zwłaszcza do studiowania Psychologii. Z Lublina pochodzi wielu specjalistów, wybitnych praktyków, a sam fakt, że możesz ich spotkać na zajęciach i wymienić poglądy bardzo wiele daje studentom.”
 
 

#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W LUBLINIE

Rozwiń

Komentarze (0)