Architektura wnętrz studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Architektura wnętrz studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Architektura wnętrz studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia I stopnia w Katowicach i woj. śląskim

architektura wnętrz

Odkryj architekturę wnetrz w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia I stopnia (licencjackie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku architektura wnętrz na uczelniach śląskich to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek architektura?

Aby zostać studentem kierunku architektura wnętrz będziesz musiał zdać maturę z przedmiotów obowiązkowych. Jednak najważniejszym kryterium będzie wynik otrzymany z egzaminu uzdolnień artystycznych, który będzie się składał z dwóch etapów, w tym z rozmowy kwalifikacyjnej.

Wszyscy kandydaci muszą także pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów kwalifikacyjnych, których lista znajduje się na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku architektura wnętrz?

Architektura wnętrz to sztuka kształtowania wnętrz, obejmująca wystój i wyposażenie ruchome pomieszczenia. Współcześnie, coraz więcej ludzi zwraca uwagę na piękno i estetykę otaczających go przedmiotów i otoczenia, w związku z czym rośnie zapotrzebowanie na profesjonalistów z obszaru projektowania i planowania przestrzeni mieszkalnej i użytkowej.

Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek architektura wnętrz w Katowicach i Gliwicach. Osoby, które zdecydują się aplikować na studia architektoniczne powinny interesować się naukami artystycznymi, technicznymi i ścisłymi oraz posiadać poczucie estetyki, kreatywność, a także wyobraźnie przestrzenną. Dodatkowym atutem będą także zdolności manualne i plastyczne, które wykorzystasz podczas licznych zajęć warsztatowych.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie śląskie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku architektura wnętrz w Katowicach i Gliwicach będzie oscylowac wokół kwestii związanych z naukami technicznymi, artystycznymi oraz ścisłymi. Jako student będziesz uczęszczał na wiele ciekawych i rozwijających zajęć, takich jak:

  • historia sztuki i kultury
  • budownictwo ogólne
  • ergonomia
  • systemy konstrukcyjne w architekturze
  • typografia i projektowanie znaku
  • historia architektury

W czasie studiów, poznasz także zasady nowoczesnego designu oraz jego wykorzystania w architekturze, a także skupisz się na rozwijaniu kreatywności i wyobraźni, które są niezwykle ważne w codziennej pracy architekta. Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się projektowania różnorodnych wnętrz, rysunku, grafiki, fotografii oraz malarstwa.

Co więcej, dowiesz się w jaki sposób korzystać z nowoczesnych technologi informatycznych, stosowanych na co dzień w branży architektonicznej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku architektura wnętrz na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku architektura wnętrz trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu uzyskasz dyplom licencjata.

Jaka praca po studiach?

Studia architektoniczne kształcą specjalistów, którzy dzięki wszechstronnej wiedzy i umiejętnościom, doskonale odnajdują się na współczesnym, wymagającym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku architektura wnętrz w Katowicach i Gliwicach będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego. Jako absolwent będziesz mógł związać swoją zawodową przyszłość z biurami architektonicznymi i projektowymi. Równie ciekawą opcją może być praca w agencjach reklamowych i marketingowych, gdzie będziesz mógł wykorzystać swoją kreatywność.

Ponadto, z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w różnego rodzaju instytucjach kultury, między innymi w galeriach sztuki, domach kultury czy muzeach. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje umożliwią Ci objęcie stanowiska dekoratora wnętrz lub scenografa.

Absolwenci często decydują się także na pracę w wydawnictwach wnętrzarskich, redakcjach czasopism i w mediach. Ponadto, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskanie nowych, ciekawych perspektyw zawodowych.

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz (studia I stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz (studia I stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki architektura i budownictwo w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskie

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach


 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)