Medycyna - Kielce

Medycyna - Kielce

medycyna kielce

Medycyna studia Kielce

Czujesz powołanie do pomagania innym? Chcesz zdobyć wiedzę i umiejętności, by skutecznie ratować życie ludziom? Studia medyczne pomogą Ci zrealizować Twój cel. Zdobędziesz nie tylko wiedzę, ale i umiejętności, które pozwolą Ci leczyć innych, odbierać porody, szczepić dzieci, czy rehabilitować potrzebujących. Studia medyczne w Kielcach oferują kształcenie medyczne zgodne z normami bolońskimi. Pamiętaj, że studia medyczne wymagają specjalnego powołania, jakiego nie da się wypracować podczas studiów- naturalne powołanie do zawodu medycznego albo z tobą będzie, albo zrezygnujesz z pracy i zawodu tuż po studiach. Medycyna to ciężki kawałek chleba. Odpowiedzialność, stres, presja czasu i często trudne kontakty z cierpiącymi - jeśli wiesz, że takiego właśnie życia pragniesz, czujesz bluesa do medycyny - to sprawdź, jakie kierunki możesz wybrać w ramach studiów medycznych w Kielcach.

 

Uczelnie i kierunki medyczne w Kielcach

 

UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO STUDIA MEDYCZNE

Wybierasz się na studia medyczne do Kielc? Poznaj ofertę kierunków z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego. Na Wydziale Lekarskim możecie wybrać się na jednolite studia magisterskie na kierunek lekarski (studia w trybie stacjonarnym. Oprócz tego kierunku, możecie wybrać studia medyczne w ramach kierunków:

  • Fizjoterapia - studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
  • Pielęgniarstwo - studia I i II stopnia stacjonarne
  • Położnictwo - studia I i II stopnia stacjonarne
  • Zdrowie publiczne - studia I i II stopnia stacjonarne, w specjalnościach:
    • epidemiologia z biostatystyką
    • opieka domowa nad dzieckiem i osobami w podeszłym wieku
    • organizacja działań ratowniczych w zagrożeniach cywilizacyjnych i społecznościowych

dowiedz się więcej>

 


WYŻSZA SZKOŁA EKONOMII, PRAWA I NAUK MEDYCZNYCH STUDIA MEDYCZNE

Studia z pielęgniarstwa możecie również podjąć na prywatnej uczelni - Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Prowadzone są tu studia I stopnia licencjackie, na kierunku: ratownictwo medyczne, fizjoterapia (również jako jednolite studia magisterskie), pielęgniarstwo (II stopień także), bezpieczeństwo i higiena pracy.

 

Rekrutacja na studia medyczne w Kielcach

Dostanie się na kierunek medyczny w Kielcach prawie graniczy z cudem. Ale nie jest to niemożliwe. Wystarczy, że przylożycie się bardzo dokładnie do matury rozszerzonej z biologii, fizyki i chemii, a Wasze marzenie się ziści. W przypadku innych kierunków, takich jak pielęgniarstwo, położnictwo, progi punktowe nie są aż tak wysokie, choć żadnego przedmiotu maturalnego nie powinniście lekceważyć. Aby dostać się na studia medyczne w Kielcach musicie stanąć do konkursu świadectw.

 

Praca po studiach medycznych

Gdzie będziesz pracować po studiach medycznych? Przede wszystkim w szpitalach, poradniach, gabinetach prywatnych i tym podobnych placówkach. Praca lekarza po ukończeniu studiów wymaga realizacji specjalizacji. Do wyboru macie kilka różnych możliwości - ortopedię, medycynę rodzinną, laryngologię czy ginekologię i tym podobne. Z pewnością podczas studiów uda Wam się podjąć trafną decyzją, jakim specjalistą chcielibyście zostać. Po kierunkach takich jak fizjoterapia, pielęgniarstwo i położnictwo również znajdziecie pracę w placówkach państwowych, jak i prywatnych. Wasza praca polegać będzie na pomaganiu innym, przeprowadzaniu terapii, wykonywaniu badań, opatrunków, asystowaniu przy zabiegach medycznych. Po kierunku zdrowie publiczne będziecie mogli zasilić kadrę zarządzającą placówki ochrony zdrowia.

Olga Hucko

 

Komentarze (0)