Studia Zielona Góra

Studia Zielona Góra

Studia Zielona Góra

Zielona Góra – największe miasto województwa lubuskiego warto wziąć pod uwagę planując swoją edukację i karierę zawodową. To miasto, w którym każdy się może odnaleźć. Literaci, matematycy, informatycy, prawnicy. Współczesna Zielona Góra to barwne miejsce, znane przede wszystkim z uprawy winorośli, zagłębia kabaretowego, sportu żużlowego i bachusików, czyli, jak mówi legenda, dzieci rzymskiego boga wina, który zadomowił się na zielonogórskim deptaku. Wybierając studia w Zielonej Górze, wybierasz szeroki wachlarz możliwości, a także niesamowitą przygodę.

Zielona Góra to istny zielony raj, gdyż ponad 50% miasta zajmują lasy. W takich warunkach łatwo o naładowanie baterii po długim dniu, obfitującym w obowiązki i zajęcia.

Kierunki studiów w Zielonej Górze stanowią zestawienie popularnych dziedzin. W celu uatrakcyjnienia nauki i wprowadzania studentów na drogę karier zawodowych, pracodawcy organizują staże i praktyki, zatem każdy może otrzymać szansę wykorzystania wiedzy, którą przekazują publiczne i niepubliczne uczelnie w Zielonej Górze.

Studia w Zielonej Górze to nie tylko okazja do rozwijania umiejętności, ale także do korzystania z bogatej oferty kulturalnej, rozrywkowej i towarzyskiej. Koncerty, festiwale, spektakle oferują solidną dawkę emocji, obok której nie można przejść obojętnie. Studiowanie w Zielonej Górze to czas, w którym nie ma miejsca na nudę.

Zielona Góra wciąż się rozwija i powiększa swoją ofertę dla tych, którzy do niej przyjadą. Rośnie gospodarka, której istotnymi gałęziami są, między innymi: przemysł informatyczny i przemysł drzewny, a to znaczy, że w najbliższej przyszłości będą potrzebni dobrze wykształceni, pełni energii i entuzjazmu ludzie. Szkoły wyższe w Zielonej Górze mają wiele do zaoferowania i nieprzerwanie pracują nad ulepszaniem swojego programu kształcenia. Zatem, maturzyści – zwróćcie uwagę na największe miasto województwa lubuskiego! Tutaj możecie odnaleźć samych siebie!

 

Jeśli wciąż wahacie się, dokąd wybrać się na studia, to możemy podpowiedzieć, że Zielona Góra to miasto dla ludzi ambitnych. Sprawdźcie, jakie uczelnie możecie wybrać, gdzie zamieszkać, co zwiedzić, gdzie porządnie zjeść. Przeczytajcie, aby nie być zielonym w temacie, jakim są studia w Zielonej Górze. Przeczytajcie, by polubić Zieloną Górę.

 


Studia w Zielonej Górze - czas wolny po studiach

W Zielonej Górze trudno się nudzić. Muzea, galerie sztuki, teatry i kina czekają na zainteresowanych. Oprócz wspomnianych, na początku września, odbywa się Winobranie- największa impreza kulturalna w regionie. Zielona Góra to znaczące miejsce na mapie klubów studenckich. To właśnie w nich, w latach 90, powstał fenomen kabaretów, tzw. Zielonogórskie zagłębie kabaretowe. Ważnym wydarzeniem w życiu studenckim są Bachanalia, ściągające na plenerowe imprezy muzyczne nawet pięć tysięcy osób. Ale to nie jedyne atrakcje, które gwarantują Wam studia w Zielonej Górze.

czytaj więcej: Studia w Zielonej Górze - czas wolny

 


Studia w Zielonej Górze - sport

 

Jeśli lubisz się ruszać, trenować, aktywnie spędzać czas, to w Zielonej Górze będziesz miał do tego świetne warunki. W temacie sportu i rekreacji nikt w tym mieście nie jest zielony, dlatego łatwo odnajdziesz coś dla siebie. Korty tenisowe, siłownie, pływalnie, boiska stoją dla Was otworem. Nie musicie wyjeżdżać z Zielonej Góry, aby pojeździć na nartach. Wystarczy wybrać się na Górę Tatrzańską, na której znajduje się ośrodek sportów zimowych. Interesuje Was wspinaczka? W sali sportowej przy ulicy Urszuli 22, możecie dołączyć do Klubu Wysokogórskiego. Czy to wszystko? Nie. To dopiero początek. Sprawdźcie, jak aktywnie możecie spędzać czas podczas studiów w Zielonej Górze. 

czytaj więcej: Studia w Zielonej Górze - sport

 


Studia w Zielonej Górze - co zobaczyć w Zielonej Górze

 

Zielona Góra to miasto, w którym odnajdziecie wiele zabytków. Z racji niewielkich zniszczeń wojennej zawieruchy, pozostała tutaj cała przedwojenna zabudowa. Szczególne walory estetyczne, warte uwagi, znajdują się na Starym Mieście i jego okolicach. Studiując w Zielonej Górze warto wybierać się na długie spacery, bo podczas nich możecie spotkać wiele budynków o unikalnej architekturze – dzieła berlińskich architektów, do których należy, na przykład gmach zielonogórskiego teatru. Ale to dopiero początek długiej listy ciekawych miejsc wartych obejrzenia. 

czytaj więcej: Studia w Zielonej Górze - co zobaczyć w Zielonej Górze 

Komentarze (0)