BEZPIECZEŃSTWO INFORMACJI – CYBERTERRORYZM

BEZPIECZEŃSTWO INFORMACJI – CYBERTERRORYZM

BEZPIECZEŃSTWO INFORMACJI – CYBERTERRORYZM

Studia w Trójmieście

bezpieczeństwo informacji - cyberterroryzm

Odkryj studia bezpieczeństwo informacji - cyberterroryzm w Trójmieście i sprawdź gdzie możesz studiować

Bezpieczeństwo informacji – cyberterroryzm studiaGdańsk | Gdynia | Sopot - specjalność / ścieżka kształcenia

Żyjemy w czasach dynamicznie rozwijającej się informatyzacji, która jest powszechnie stosowana niemal w każdym sektorze życia gospodarczego i prywatnego. Pomimo faktu, że ma to wiele plusów, istnieją również negatywne aspekty takiego stanu rzeczy. Jednym z nich jest ryzyko ataków cyberterrorystycznych, mających na celu wykradnięcie danych osobowych, informacji poufnych lub zdobycie dostępu do danych bankowych.

Bezpieczeństwo informacji – cyberterroryzm jest innowacyjną, interdyscyplinarną propozycją kształcenia, której celem jest zaznajomienie przyszłych abiturientów w temacie szeroko rozumianych ataków terrorystycznych w cyberprzestrzeni, dzięki czemu będą oni w stanie odpowiednio je zaklasyfikować i wdrożyć właściwe działania prewencyjne i ochronne.

Abiturienci tej ścieżki kształcenia są pracownikami docenianymi na współczesnym rynku pracy. Po ukończeniu edukacji będziesz mógł się zatrudnić w jednostkach administracji publicznej, odpowiedzialnej za prewencję cyberterrorystyczną na stanowisku administratora sieci, specjalisty do spraw bezpieczeństwa danych oraz pełnomocnika.

Komentarze (0)