Studia muzyczne Trójmiasto

Studia muzyczne Trójmiasto

Studia muzyczne Trójmiasto

Największy wybór studiów

muzycznych w Trójmieście

Odkryj kierunki muzyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia muzyczne Gdańsk

„Muzyka jest większym objawieniem niż cała mądrość i filozofia.” Po usłyszeniu słów wypowiedzianych przez Ludwika van Beethovena niejednemu kandydatowi na studia muzyczne serce mocniej zabiło. A w którym mieście mogą kształcić się ci, którzy zgadzają się z wypowiedzią ostatniego klasyka wiedeńskiego? W Gdańsku, w którym nauka zdaje się być połączeniem przyjemnego z pożytecznym, gdyż jak inaczej określić możliwość zdobycia dobrego wykształcenia wśród pięknych zabytków architektury?

Studia muzyczne w Gdańsku znajdziecie na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki, która powstała w 1947 roku,  jako Państwowa Wyższa Szkoła Muzyczna z siedzibą w Sopocie. Najistotniejszym celem gdańskiej uczelni jest kształcenie wykwalifikowanych muzyków: instrumentalistów, wokalistów, kompozytorów, dyrygentów, nauczycieli i instruktorów.

A jakie przedmioty należy zaliczyć, by stać się wykwalifikowanym muzykiem? W siatce zajęć widnieją, między innymi: Analiza dzieła muzycznego, Partytura współczesna, Historia teatru muzycznego, Prawo autorskie, Harmonia praktyczna, Praca z akompaniatorem.

Czym trzeba się charakteryzować, aby być dobrym kandydatem na studia muzyczne? Oprócz posiadania takich umiejętności jak gra na instrumencie, czy słuch, należy być wrażliwym, otwartym, pełnym pasji człowiekiem. Bez tych czynników nie warto nawet sprawdzać oferty kształcenia. W świecie sztuki, w tym w świecie muzyki liczba osób wykonujących ten zawód bez radości i powołania jest wystarczająca i nie warto już jej powiększać.

Jeśli myślisz o karierze muzyka i chcesz się do niej jak najlepiej przygotować, to zastanów się nad ofertą, którą przedstawiają studia muzyczne w Gdańsku.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE SĄ STUDIA MUZYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI MUZYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

Rekrutacja i wymagania na studia muzyczne

Tak, jak na wszystkich uczelniach artystycznych, aby zostać studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku, należy przejść kilkuetapowe egzaminy. Ich charakter i przebieg różni się w zależności od wybranego kierunki. Na przykład, egzamin na Dyrygenturę składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap dzieli się na dyrygowanie przygotowanym utworem i rozmowę z kandydatem oraz egzamin pisemny z kształcenia słuchu. Drugi etap to egzamin z fortepianu, na który należy przygotować trzy zróżnicowane stylistycznie utwory.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA MUZYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach muzycznych

Czym można zająć się po ukończeniu studiów muzycznych w Gdańsku? Odpowiedź: muzyką będzie na pewno zbyt oczywista, a zarazem zbyt ogólna. Absolwenci Edukacji muzycznej zintegrowanej z językiem angielskim posiadają umiejętności wykwalifikowanego muzyka i nauczyciela w zakresie edukacji i animacji muzycznej oraz wiedzę teoretyczną i praktyczną do prowadzenia zajęć dydaktycznych i ogólno muzycznych w szkolnictwie muzycznym pierwszego stopnia, zajęć umuzykalniających w przedszkolach i placówkach pozaszkolnych, zespołów wokalnych, instrumentalnych oraz wokalno- instrumentalnych w amatorskim ruchu muzycznym.

Absolwenci tej specjalności posiadają także uprawnienia do działalności muzycznej w instytucjach kultury oraz animacji kultury muzycznej w społeczeństwie. Jest ponadto przygotowany do prowadzenia zajęć dydaktycznych w języku angielskim. Absolwenci Rytmiki mogą podjąć pracę we wszystkich instytucjach, które prowadzą zajęcia rytmiczne. Mogą to być: szkoły muzyczne, domy kultury, szkoły teatralne, szkoły filmowe, szkoły baletowe, ogniska muzyczne. 

To tylko niewielka część ze wszystkich możliwości, jakie czekają na absolwentów studiów muzycznych. Naturalnie, znaczna część pragnie odnieść sukces w roli twórcy i wykonywać tzw. wolny zawód. Niestety, nie jest to dane każdemu. Dlatego zawsze warto mieć coś dla bezpieczeństwa.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA MUZYCZNA IM. STANISŁAWA MONIUSZKI W GDAŃSKU STUDIA MUZYCZNE

Wydział Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki:

  • Dyrygentura. Specjalność: Dyrygentura symfoniczno- operowa;
  • Kompozycja i teoria muzyki. Specjalności: Kompozycja, Teoria muzyki.

dowiedz się więcej 

Wydział Instrumentalny:

  • Instrumentalistyka. Specjalności: Gra na instrumencie, Pedagogika instrumentalna.

dowiedz się więcej 

Wydział Wokalno- Aktorski:

  • Wokalistyka. Specjalności: Śpiew solowy, Musical.

dowiedz się więcej 

Wydział Dyrygentury chóralnej, Muzyki kościelnej, Edukacji artystycznej, Rytmiki i Jazzu:

  • Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Specjalności: Dyrygentura chóralna, Edukacja muzyczna zintegrowana z językiem angielskim, Rytmika, Muzyka kościelna, Animacja kultury z elementami arteterapii;
  • Jazz i muzyka estradowa. Specjalności: Wokalistyka jazzowa, Instrumentalistyka jazzowa, Kompozycja i aranżacja jazzowa;
  • Dyrygentura. Specjalność: Realizacja projektów artystycznych chóralnych a cappella i oratoryjno- kantatowych.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)