Studia Białystok

Studia Białystok

Dodaj do ulubionych

18.06.2021

Studia w Białymstoku

Białystok – największe miasto oraz stolica województwa podlaskiego to miejsce, w którym każdy może rozwinąć skrzydła. Informatyk, sportowiec, architekt, czy lekarz. Wschodzący Białystok, a tak określany jest w kampanii promocyjnej, to miasto będące dużym ośrodkiem przemysłu włókienniczego, rozwiniętego przemysłu elektromaszynowego, spożywczego i materiałów budowlanych. Wybierając studia w Białymstoku wybierasz szeroki wachlarz możliwości. Absolwenci nie narzekają tutaj na brak zainteresowania ze strony pracodawców. Na najlepszych praca czeka z niecierpliwością.

Studia Białystok
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Dzisiejszy Białystok z dumą odwołuje się do swoich tradycji, pielęgnując wspomnienie polskich Kresów, gdzie tygiel narodowości i religii pozostawił po sobie niepowtarzalne zjawiska kulturalne. Tłumy biegnące do pracy, bądź na uczelnie to kumulująca się energia miasta, dzięki której studia w Białymstoku to przygoda. Na szczęście, łatwo znaleźć odpoczynek i wytchnienie od codziennego pędu, gdyż tereny zielone zajmują około 32 % powierzchni, miasto znajduje się w obszarze określanym mianem Zielonych płuc Polski, a w jego obrębie znajdują się dwa rezerwaty przyrody.  

Studia w Białymstoku to okazja do rozwijania pasji i zainteresowań. Potwierdzeniem może być długa lista białostocczan, których znamy z podręczników, ekranów, radia, czy aren sportowych: Ludwik Zamenhof, Boris Kaufman, Adam Woronowicz, Izabella Scorupco, Tomasz Bagiński, Marek Citko. Ale studia w Białymstoku to także dawka zabawy i rozrywki. Liczne muzea, teatry, kina, festiwale, a dla lubiących emocje sportowe rozgrywki, na czele których stoi piłka nożna, z popularną drużyną Jagiellonią.

Jeśli jeszcze nie macie konkretnego pomysłu na to, jakie miasto wybrać na siedzibę nauki, to możemy podpowiedzieć, że Białystok spełni Wasze oczekiwania. Sprawdźcie, jakie uczelnie możecie wybrać, gdzie zamieszkać, czy poradzicie sobie z kosztami utrzymania i komunikacją w mieście.

 

Studia w Białymstoku uczelnie

11 uczelni, w tym publiczne i niepubliczne, oferuje pakiet tradycyjnych dziedzin kształcenia. Kierunki studiów w Białymstoku prowadzone są w nowoczesnych formach, a siatki przedmiotów ulegają modyfikacji tak, by każdego roku akademickiego interesowały coraz większe grono kandydatów. Politechnika Białostocka jest największą uczelnią techniczną północno- wschodniej Polski, a wśród kształcenia w zakresie nauk humanistycznych przoduje Uniwersytet w Białymstoku. Uniwersytet Medyczny należy do grona najstarszych, a także najlepszych w kraju. Dla kandydatów z duszą artystyczną także znajdzie się coś interesującego. W mieście działa filia Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Sprawdźcie sami, która uczelnie stanie się Waszą uczelnią!

czytaj więcej: Studia w Białymstoku- uczelnie 

 

Studia w Białymstoku - kierunki studiów

Różnorodność to cecha, która powinna wyróżniać największy ośrodek akademicki w regionie. Białystok, jak na stolicę województwa podlaskiego przystało, stanowi także stolicę edukacyjną tej części kraju. Możecie tutaj studiować Ekobiznes, Inżynierię rolno- spożywczą i leśną, Studia wschodnie, czy Fizykę gier komputerowych i robotów. Największym zainteresowaniem cieszy się Politechnika Białostocka, która kształci w swych budynkach około 11 chętnych do zdobywania wiedzy młodych ludzi. Jeśli marzycie o karierze medycznej, to warto sprawdzić ofertę kształcenia Uniwersytetu Medycznego, jednej z najważniejszych uczelni medycznych w kraju, słynącej z ważnych dokonań naukowych. Na sportowców czeka niepubliczna Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki, a jeśli ktoś chciałby obrać w swoim życiu drogę artystyczną, to w Białymstoku także będzie miał ku temu okazję. Wystarczy zapoznać się z możliwościami Wydziału Lalkarskiego Akademii Teatralnej i Wydział Instrumentalno- Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego. Przekonajcie się sami, czy jest różnorodność aspekcie studiowania w Białymstoku.

czytaj więcej: Studia w Białymstoku - kierunki studiów 

 

Studia w Białymstoku – gdzie mieszkać?

Im bliżej rozpoczęcia roku akademickiego, tym więcej usilnych poszukiwań. Wynająć mieszkanie, pokój, a może zamieszkać w akademiku? Która forma wydaje się najwygodniejsza i najlepsza ze względów finansowych? Ceny w białostockich domach studenta wahają się w granicach 250 – 450 złotych, w zależności od uczelni, standardu pokoju i ilości osób, które w nim zamieszkają. Warto dogłębnie prześledzić oferty wynajmu mieszkań, gdyż nierzadko bardziej opłaca się wynająć z kolegą małe mieszkanie niż opłacać pokój w akademiku, czasami z wątpliwymi wygodami. Sprawdźcie gdzie będzie Wam najlepiej. Przeczytajcie, gdzie możecie zamieszkać, podczas studiów w Białymstoku.

czytaj więcej: Studia w Białymstoku - gdzie mieszkać 

 

Studia w Białymstoku – czas wolny po studiach

Nudzić się w Białymstoku to sztuka. W dodatku niewykonalna. Miasto jest największym ośrodkiem kulturalnym w północno- wschodniej Polsce. Działa tu największe w województwie Muzeum Podlaskie, jedna z najlepszych galerii sztuki współczesnej Galeria Arsenał, czy jeden z najstarszych teatrów lalkowych. Współczesność łączy się z tradycją.

czytaj więcej: Studia w Białymstoku - czas wolny po studiach 

 

Studia w Białymstoku – sport

Jeśli lubisz aktywność fizyczną i nie wyobrażasz sobie spędzania wolnego czasu na kanapie, to świetnie się składa, gdyż w Białymstoku będziesz miał wiele możliwości do prowadzenia sportowego trybu życia. Boiska piłkarskie, hale sportowe, kart tenisowe – wszystko tylko czeka na zainteresowanych. Kręci Cię adrenalina? Aeroklub Białostocki zadba o jej solidną dawkę, gdyż właśnie tutaj możesz, między innymi uprawiać szybownictwo i skoki spadochronowe. Lubisz sztuki walki? Takich miejsc także nie brakuje. A jeśli chcesz po prostu pobiegać, pospacerować, to warto przejrzeć plan białostockich parków i terenów zielonych.

czytaj więcej: Studia w Białymstoku - sport 

 

Co warto zwiedzić w Białymstoku?

Białystok to stolica Podlasia, a przy tym największe miasto Polski północno- wschodniej. Bliskie sąsiedztwo Białorusi, Litwy i Rosji sprawiło, że od wieków wspólnie żyli tu przedstawiciele różnych wyznań i narodowości. To właśnie ukształtowało unikatowy charakter miasta przesiąknięty wielokulturowością.

właśnie tutaj możesz, między innymi uprawiać szybownictwo i skoki spadochronowe. Lubisz sztuki walki? Takich miejsc także nie brakuje. A jeśli chcesz po prostu pobiegać, pospacerować, to warto przejrzeć plan białostockich parków i terenów zielonych.

czytaj więcej: Studia w Białymstoku - co zwiedzić w Białymstoku 

 

Studia w Białymstoku – praktyki podczas studiów

Białystok to stolica województwa podlaskiego. Jak na największe miasto regionu przystało, znajduje się w nim wiele firm, które oferują praktyki i staże. Miasto jest dużym ośrodkiem przemysłu włókienniczego, rozwinięty jest także przemysł elektromaszynowy, drzewny, spożywczy, materiałów budowlanych. Możliwości sprawdzenia swoich umiejętności jest wiele, lecz trzeba się o nie postarać. Akademickie Biura Karier na pewno pomogą Wam w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca.

czytaj więcej: Studia w Białymstoku - praktyki podczas studiów 

 

 

 

 

 

STUDIA W BIAŁYMSTOKU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
  Typ studiów
  Tryb studiów
  Czas trwania
   Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
   Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

   Zobacz, na jakich uczelniach w Białymstoku są

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   grupa kierunku
   typ studiów
   tryb studiów

   Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

   grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Uniwersytet w Białymstoku

   Kierunki :

   ADMINISTRACJA PUBLICZNA - STUDIA PODYPLOMOWE
   BEZPIECZEŃSTWO INFORMACJI I OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE
   CELNO-PODATKOWA I LOGISTYCZNA OBSŁUGA MIĘDZYNARODOWEGO OBROTU TOWAROWEGO - STUDIA PODYPLOMOWE

   POKAŻ WIĘCEJ

   Politechnika Białostocka

   Kierunki :

   BEZPIECZEŃSTWO SYSTEMÓW I SIECI KOMPUTEROWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE
   COACHING W BIZNESIE - STUDIA PODYPLOMOWE
   COACHING W EDUKACJI - STUDIA PODYPLOMOWE

   POKAŻ WIĘCEJ

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI W BIAŁYMSTOKU

   SORTOWANIE:

   Niestety, nic nie znaleziono

   KIERUNKI W BIAŁYMSTOKU

   biologia
   chemia
   ekobiznes
   europeistyka
   filologia
   filozofia
   fizyka
   grafika
   kryminologia
   matematyka
   prawo
   socjologia
   Rozwiń

   W BIAŁYMSTOKU - PODYPLOMOWE

   A
   B
   C
   D
   E
   F
   I
   J
   K
   M
   N
   P
   R
   S
   T
   W
   Z
   Rozwiń

   Komentarze (0)