Gdzie mieszkać w Białymstoku?

Gdzie mieszkać w Białymstoku?

09.08.2021

Gdzie mieszkać podczas studiów w Białymstoku

Zaczynając studia w Białymstoku trzeba się liczyć z różnymi wydatkami a do pierwszych należeć będą te, związane z mieszkaniem. Dlatego warto rozejrzeć się z porządnym miejscem. Oczywiście, jeśli nie chcemy się martwić opłatami za prąd, czy gaz, to warto postarać się o pokój w akademiku, ale jednak nie wszyscy pragną mieszkać z innymi.

Akademik w Białymstoku

Mieszkanie w domu studenta ma swoje plusy i minusy. Do tych drugich na pewno należy fakt, że w akademiku trudno o spokój, ciszę i warunki do intensywnej nauki. Naturalnie, chcieć to móc i jeśli ktoś bardzo potrzebuje przyswoić jakiś materiał to jest w stanie to zrobić, choć i tak otoczenie wpływa na naszą koncentrację. Kolejna sprawa to współlokator. Czasami może być najbardziej irytującą osobą w naszym życiu, przeszkadzającą we wszystkim, a czasami może być najlepszym kumplem, z którym będziemy utrzymywać kontakt do końca życia.  Wśród uczelni publicznych najtańsze domy studenta oferuje Uniwersytet. Posiada w swojej ofercie dwa akademiki: Dom Studenta nr 1 przy ulicy Żeromskiego 1 oraz Dom Studenta nr 3 przy ulicy Pogodnej 65. Akademik mieszczący się przy ulicy Żeromskiego został wybudowany kilka lat temu. Prezentuje najwyższe standardy pośród pozostałych domów studenta tej uczelni. Wszystkie pokoje są 2-osobowe, natomiast w każdym jest łazienka z prysznicem. Tutaj za miejsce w pokoju zapłacimy 390 złotych. W DS.3 mamy do dyspozycji także pokój 1-osobowy, którego wynajęcie kosztuje 430 złotych. Za miejsce w pokoju 2-osobowym zapłacimy 390 złotych. Oferta Politechniki Białostockiej jest większa o jeden akademik. Uczelnie techniczna oferuje swoim studentom akademiki: Alfa, Beta, Gamma i Delta. Pokoje są 2-osobowe i 3-osobowe zlokalizowane w trzypokojowych segmentach. Na jeden segment przypada jedna łazienka z prysznicem. W Delcie i Gammie istnieje także możliwość wynajęcia pokoju o podwyższonym standardzie.

Warto zaznaczyć, że w domach studenta Politechniki Białostockiej mieszczą się, między innymi: kluby, agenda fotograficzna, przychodnia lekarska, psychologiczny punkt konsultacyjny, biuro organizacji studenckich, biura karier, gabinet stomatologiczny, ksero, czy też fundacja na Rzecz Rozwoju Politechniki Białostockiej. 

Komentarze (0)