Gdzie mieszkać w Białymstoku?

Gdzie mieszkać w Białymstoku?

Gdzie mieszkać podczas studiów w Białymstoku

Zaczynając studia w Białymstoku trzeba się liczyć z różnymi wydatkami a do pierwszych należeć będą te, związane z mieszkaniem. Dlatego warto rozejrzeć się z porządnym miejscem. Oczywiście, jeśli nie chcemy się martwić opłatami za prąd, czy gaz, to warto postarać się o pokój w akademiku, ale jednak nie wszyscy pragną mieszkać z innymi.

Akademik w Białymstoku

Mieszkanie w domu studenta ma swoje plusy i minusy. Do tych drugich na pewno należy fakt, że w akademiku trudno o spokój, ciszę i warunki do intensywnej nauki. Naturalnie, chcieć to móc i jeśli ktoś bardzo potrzebuje przyswoić jakiś materiał to jest w stanie to zrobić, choć i tak otoczenie wpływa na naszą koncentrację. Kolejna sprawa to współlokator. Czasami może być najbardziej irytującą osobą w naszym życiu, przeszkadzającą we wszystkim, a czasami może być najlepszym kumplem, z którym będziemy utrzymywać kontakt do końca życia.  Wśród uczelni publicznych najtańsze domy studenta oferuje Uniwersytet. Posiada w swojej ofercie trzy akademiki: Dom Studenta nr 1 przy ulicy Żeromskiego 1, Dom Studenta nr 2 przy ulicy Krakowskiej 9a, oraz Dom Studenta nr 3 przy ulicy Pogodnej 65. Właśnie DS. 2 jest najtańszym studenckim lokum, gdyż za miejsce w 3-osobowym pokoju zapłacimy 270 złotych. Prawdą jest, iż rzeczywiście zapłacimy mniej niż w innych akademikach, ale musimy liczyć się z tym, że standard również nie będzie zbyt wysoki, na przykład wspólna koedukacyjna łazienka na piętrze. Akademik mieszczący się przy ulicy Żeromskiego został wybudowany kilka lat temu. Prezentuje najwyższe standardy pośród pozostałych domów studenta tej uczelni. Wszystkie pokoje są 2-osobowe, natomiast w każdym jest łazienka z prysznicem. Tutaj za miejsce w pokoju zapłacimy 360 złotych. W DS.3 mamy do dyspozycji także pokój 1-osobowy, którego wynajęcie kosztuje 400 złotych. Za miejsce w pokoju 2-osobowym zapłacimy 360 złotych, zaś w pokoju 3-osobowym 310 złotych. Oferta Politechniki Białostockiej jest większa o jeden akademik. Uczelnie techniczna oferuje swoim studentom akademiki: Alfa, Beta, Gamma i Delta. Pokoje są 2-osobowe i 3-osobowe zlokalizowane w trzypokojowych segmentach. Na jeden segment przypada jedna łazienka z prysznicem. Tutaj za miejsce w pokoju 2 i 3- osobowym zapłacimy 280 złotych miesięcznie. W akademiku Delta mamy jeszcze do dyspozycji pokój 1- osobowy, za który należy zapłacić 430 złotych. W Delcie i Gammie istnieje także możliwość wynajęcia pokoju o podwyższonym standardzie. Miesięczny koszt wynajmu pokoju 1- osobowego to 480 złotych, natomiast miejsca w pokoju 2- osobowym to wydatek rzędu 430 złotych.

Warto zaznaczyć, że w domach studenta Politechniki Białostockiej mieszczą się, między innymi: kluby, agenda fotograficzna, przychodnia lekarska, psychologiczny punkt konsultacyjny, biuro organizacji studenckich, biura karier, gabinet stomatologiczny, ksero, czy też fundacja na Rzecz Rozwoju Politechniki Białostockiej. 

Komentarze (0)