Studia w Koszalinie

Studia w Koszalinie

Dodaj do ulubionych

14.01.2023

Studia w Koszalinie 2023

Koszalin – drugie co do wielkości miasto Pomorza Zachodniego, może być pierwszym dla niejednego studenta. To miasto, w którym odnajdzie się każdy, niezależnie od zainteresowań i oczekiwań. Współczesny Koszalin, położony nad rzeką Dzierżęcinką oraz jeziorami: Jamno i Lubiatowo Północne to miasto różnorodności i ciekawych legend, na przykład o „dobrych karzełkach znad brzegów Jamna”. Wybierając studia w Koszalinie, wybierasz praktyczny wymiar kształcenia, doceniany obecnie na rynku pracy. Poza tym, centrum miasta znajduje się jedenaście kilometrów od Morza Bałtyckiego, zatem studia w Koszalinie to wymarzona opcja dla tych, którzy nie chcą prowadzić nudnego życia studenckiego.

Studia w Koszalinie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Studiowanie w Koszalinie to nie tylko wiele możliwości rozwoju i zdobycia nowych umiejętności. To również możliwość skorzystania z ciekawych ofert kulturalnych i rozrywkowych. Odbywają się tutaj znaczące festiwale filmowe (na przykład „Młodzi i Film”), kultowy letni festiwal kabaretowy, a ponadto czekają na nas otwarte drzwi do muzeum radia, czy muzeum wody. Liczność atrakcji sprawia, że w Koszalinie nie można narzekać na nudę.

Koszalin wciąż się rozwija i unowocześnia. Poszczególne elementy ulegają zmianie, dzięki czemu całe miasto zyskuje na wartości. Inwestuje się w komunikację miejską, infrastrukturę sportową, ofertę kulturalną. Co za tym idzie, inwestować będzie się także w ludzi, młodych, zdolnych, pełnych energii do wprowadzania kolejnych ulepszeń w strukturze miasta i regionu. Także, maturzysto, zwróć uwagę – Koszalin. Pełnia życia – jak głosi hasło promujące miasto.

Studia w Koszalinie to czas spędzony w przyjaznym mieście, które przyjmuje studentów z otwartymi ramionami. Jeśli wahasz się, które miasto wybrać do studiowania to pomyśl o feriach, świętach i innych dniach wolnych spędzanych nad morzem.

 

Studia w Koszalinie – uczelnie

Uczelnie publiczne i niepubliczne składają się na tkankę akademicką Koszalina. Największą i najpopularniejszą uczelnią w mieście jest Politechnika Koszalińska, będąca trzecią w województwie zachodniopomorskim pod względem liczby studentów. Zainteresowani nauką znajdą na niej najpopularniejsze kierunki studiów, z lekką przewagą kierunków ścisłych.

czytaj więcej: Studia w Koszalinie - uczelnie 

 


Studia w Koszalinie – komunikacja, czyli jak dojechać na uczelnię

W Koszalinie działają tylko linie autobusowe. Komunikacja tramwajowa została zlikwidowana pod koniec lat 30 XX wieku. Miasto posiada szesnaście linii miejskich, dwie linie podmiejskie oraz trzy linie sezonowe. Warto dokładnie zaznajomić się z rozkładami jazdy, gdyż częstotliwość kursowania autobusów nie należy do oszałamiających i jeśli się spóźnimy, będziemy musieli odczekać swoje na przystanku.

czytaj więcej: Studia w Koszalinie - komunikacja, czyli jak dojechać na uczelnię 

 


Studia w Koszalinie – sport

Jeśli lubisz aktywność fizyczną i nie wyobrażasz sobie życia bez sportu, to w Koszalinie będziesz miał możliwość spędzania wolnego czasu w takiej właśnie formie. Piłka nożna, judo, rugby, piłka ręczna, koszykówka i wiele innych dyscyplin czeka na każdego zainteresowanego. W mieście istnieje około 50 klubów sportowych, a na jego terenie znajduje się wiele obiektów przystosowanych do aktywności fizycznej.

czytaj więcej: Studia w Koszalinie - sport

 


Studia w Koszalinie – gdzie mieszkać

Ceny pokoju w akademiku w Koszalinie nie różnią się od cen w innych miastach. Uzależnione są one od standardów, i w zależności do tego, w którym domu studenta chcemy zamieszkać musimy liczyć się z opłatami miesięcznymi od 220 do 520 złotych.

czytaj więcej: Studia w Koszalinie - gdzie mieszkać 

 


Studia w Koszalinie – czas wolny po studiach

Studia w Koszalinie to morze możliwości; nie tylko tych, związanych ze zdobywaniem wiedzy, ale także związanych z kulturą, rozrywką i życiem towarzyskim. Teatry, muzea, skanseny, galerie sztuki – wszystkie te miejsca możecie odwiedzać, by nieco odpocząć od nauki. Festiwale filmowe i festiwale kabaretowe przyciągają liczną widownie, a kawiarnie z charakterystycznym klimatem witają gości, chcących spotkać się w gronie przyjaciół. Szkoły wyższe w Koszalinie oferują kształcenie, ale istnieje życie poza ich budynkami. Sprawdźcie gdzie i co możecie robić w wolnych chwilach.

czytaj więcej: Studia w Koszalinie - czas wolny po studiach 

 

STUDIA W KOSZALINIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
   Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
   Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

   Zobacz, na jakich uczelniach w Koszalinie są

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   grupa kierunku
   poziom studiów
   forma studiów

   Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

   grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie

   Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Koszalinie

   Kierunki :

   AGENT CELNY - STUDIA PODYPLOMOWE
   ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ I STARSZEJ - STUDIA PODYPLOMOWE
   AUTOKREACJA I BUDOWANIE WIZERUNKU - STUDIA PODYPLOMOWE

   Pokaż więcej

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI W KOSZALINIE

   SORTOWANIE:

   Niestety, nic nie znaleziono

   KIERUNKI W KOSZALINIE

   ekonomia
   energetyka
   logistyka
   mechatronika
   transport
   Rozwiń

   W KOSZALINIE - PODYPLOMOWE

   A
   B
   C
   D
   E
   G
   H
   I
   J
   K
   L
   M
   N
   O
   P
   R
   S
   T
   W
   Z
   Rozwiń

   Komentarze (0)