Położnictwo studia II stopnia Szczecin

Położnictwo studia II stopnia Szczecin

Położnictwo studia II stopnia Szczecin

Studia II stopnia w Szczecinie 

 położnictwo

Odkryj kierunek położnictwo w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Położnictwo studia II stopnia (magisterskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Położnictwo w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Położnictwo studia II stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek położnictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Położnictwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek położnictwo w Szczecinie?

Aby zostać studentem kierunku położnictwo będziesz musiał przedstawić dyplom licencjata położnictwa. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych, których listę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni wyższych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Położnictwo w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunek położnictwo w Szczecinie?

Położnictwo jest niezwykle wymagającym i odpowiedzialnym zawodem. Powyższa dziedzina medycyny zajmuje się okresem ciąży, porodu i połogu, co często jest ważnym momentem w życiu kobiety. Dlatego też specjalistów z tej dziedziny musi wyróżniać wszechstronna wiedza medyczna oraz empatia i powołanie do pracy z pacjentką. W odpowiedzi na tego typu potrzeby powstał kierunek położnictwo w Szczecinie, który umożliwia zdobycie kompleksowego wykształcenia i przygotowania zawodowego.

Idealni kandydaci na powyższe studia medyczne powinni spełnić kilka istotnych warunków. Jedną z ważniejszych kwestii będzie zainteresowanie naukami ścisłymi, biologicznymi oraz naukami o zdrowiu. Co więcej, powinna Cię wyróżniać empatia, komunikatywność oraz powołanie do pracy z pacjentem. Jeżeli powyższy opis idealnie do Ciebie pasuje, to koniecznie aplikuj na kierunek położnictwo w Szczecinie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku położnictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku położnictwo w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Jako student kierunek położnictwo będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk medycznych, biologicznych i społecznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów z powyższych obszarów tematycznych, między innymi;

 • patologia ciąży, porodu i połogu
 • kliniczne podstawy chorób cywilizacyjnych
 • podstawy hepatologii
 • farmakologia kliniczna

W czasie studiów nauczysz się podstaw pracy położnej i dowiesz się jak sprawować opiekę medyczną nad kobietą w okresie ciąży i połogu. Ponadto, poznasz podstawy ginekologii, seksuologii czy pielęgniarstwa. Co więcej, zyskasz umiejętności z obszaru przeprowadzania badań ultrasonograficznych w położnictwie i ginekologii, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Położnictwo w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku położnictwo trwają dwa lata czyli cztery semestry i kończą się uzyskaniem tytułu magistra położnictwa.

Jaka praca po studiach?

Studia medyczne w Szczecinie kształcą doskonałych specjalistów, którzy bez problemu odnajdują się na obecnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku położnictwo będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w szpitalach i prywatnych klinikach, gdzie będziesz sprawował opiekę nad kobietami w czasie ciąży i porodu. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości zawodowej ze szkołami rodzenia. Absolwenci często decydują się na wykonywanie zawodu doradcy laktacyjnego. Uzyskaną wiedzę będziesz mógł wykorzystać zatrudniając się w domach narodzin czy poradniach ginekologicznych.

Po zakończeniu studiów znajdziesz pracę w urzędach i instytucjach państwowych i samorządowych działających w dziedzinie położnictwa i ochrony zdrowia. Dobrym pomysłem będzie również założenie własnej działalności gospodarczej lub kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku położnictwo (studia II stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek położnictwo (studia II stopnia) w Szczecinie

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

 

Kierunki medyczne w Szczecinie

Rozwiń

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)