Grafika studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Grafika studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Studia Warszawa - Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

07.04.2022

Grafika studia w Akademii Finansów i Biznesu w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Grafika to kierunek poświęcony w szczególności zagadnieniom z zakresu sztuki i technologii – studenci grafiki łączą tradycyjne techniki artystyczne z nowoczesnymi rozwiązaniami takimi, jak np.: fotografia czy modelowanie cyfrowe. Absolwenci tych studiów posługują się różnorodnymi środkami wyrazu oraz przygotowani są do wykonywania pracy na takich stanowiskach jak np.: projektant grafiki, grafik komputerowy, ilustrator, animator czy fotograf.

Studia na kierunku grafika w AFIB VISTULA WARSZAWA
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

Studia artystyczne zapoznają studentów z historią oraz teorią sztuki, a także rozwijają ich zdolności plastyczne oraz poczucie estetyki. W programie kierunku grafika znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: tworzeniu kompozycji i struktur wizualnych; stosowaniu technik druku wielobarwnego; obsłudze programów komputerowych do tworzenia grafiki; prezentowaniu i wystawianiu prac lub projektów graficznych.

W programie studiów na kierunku grafika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • rysunek
 • malarstwo
 • rzeźba
 • fotografia
 • grafika warsztatowa
 • historia sztuki
 • socjologia sztuki
   

Sprawdź także:

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie kierunki studiów

Warszawa kierunki studiów
 

Przykładowe specjalności

Grafika artystyczna – Absolwent przygotowany jest m.in. do: tworzenia rysunku i ilustracji; stosowania różnorodnych technik graficznych; korzystania z wybranych środków przekazu i narzędzi; samodzielnej pracy twórczej.

Grafika interdyscyplinarna – Absolwent przygotowany jest m.in. do: obsługiwania komputerowych programów graficznych; tworzenia w różnych technikach, realizowania filmów animowanych; wykonywania projektów łączących obraz i tekst; obróbki cyfrowej zdjęć i filmów.
 

Praca po studiach

Absolwenci grafiki wiedzą, w jaki sposób opracowywać oraz przygotowywać do druku materiały graficzne w różnych technikach, a także potrafią przygotowywać i przetwarzać materiały graficzne w wersję cyfrową. Graficy mogą projektować i przygotowywać elementy graficzne wykorzystywane w realizacjach multimedialnych, a także obsługiwać określony sprzęt fotograficzny lub komputerowy.

Absolwenci grafiki mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

 • agencje reklamowe i marketingowe
 • muzea, galerie sztuki
 • wydawnictwa, redakcje
 • instytucje kultury
 • własna działalność artystyczna
   

Zasady rekrutacji

Kandydaci na kierunek grafika w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie powinni wypełnić aplikację online, która dostępna jest na stronie internetowej uczelni, a także dostarczyć wymagane dokumenty w Biurze Rekrutacji.

Ponadto przyszli studenci grafiki muszą przedstawić zestaw prac potwierdzających podstawowe kompetencje artystyczne, a także otrzymać pozytywną ocenę podczas przeglądu dotychczasowych dzieł kandydata.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj
 

Studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Kandydaci na studia w Warszawie mają do wyboru kilka kierunków stacjonarnych, niestacjonarnych i online, znajdujących się w ofercie Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Studenci tej niepublicznej szkoły wyższej mogą uczyć się zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Celem akademii jest przygotowanie absolwentów do wykonywania odpowiedzialnych zadań na rzecz rozwoju rynku lokalnego i międzynarodowego.

 

Komentarze (0)