Wzornictwo studia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Wzornictwo studia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Studia Warszawa - Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

07.04.2022

Wzornictwo studia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Wzornictwo to kierunek, który pozwala studentom zdobyć cenne zdolności z zakresu m.in.: projektowania przedmiotów codziennego użytku, ubiorów, mebli, pojazdów, elementów małej architektury, opakowań lub reklamy. Absolwenci tych studiów doskonale odnajdują się w przestrzeniach zawodowych związanych np. z komunikacją wizualną, ekologią czy technikami graficznymi.

Studenci wzornictwa w tej szkole wyższej mogą wybrać jedną z dwóch ścieżek studiowania – absolwenci tego kierunku mogą otrzymać tytuł licencjata lub inżyniera. Przedmioty znajdujące się w bloku kształcenia inżynierskiego mają charakter bardziej techniczny.

Studia na kierunku wzornictwo w WSEIZ WARSZAWA
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

W programie wzornictwa znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: estetyce; różnorodnym środkom wyrazu artystycznego; organizacji czasu projektowego; historii sztuki; konserwacji i rewaloryzacji zabytków; projektowaniu reklamy i opakowań; komunikacji i prezentacji.

Wzornictwo to studia artystyczne, dlatego studenci pierwszego stopnia muszą wykazać się zdolnościami plastycznymi w zakresie m.in.: rysunku i malarstwa, modelowania czy projektowania.

W programie studiów na kierunku wzornictwo znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • ekonomika budownictwa
 • kierowanie procesem inwestycyjnym
 • wytrzymałość materiałów
 • rysunek prezentacyjny
 • rzeźba
 • rysunek techniczny
 • projektowanie informacji wizualnej
   

Sprawdź także:

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie kierunki studiów

Warszawa kierunki studiów
 

Przykładowe specjalności

Projektowanie produktu – Absolwent przygotowany jest m.in. do: koordynowania produkcji masowych wyrobów rynkowych; współpracowania z przedsiębiorstwami produkcyjnymi i firmami designerskimi; tworzenia unikatowych obiektów.

Projektowanie komunikacji wizualnej – Absolwent przygotowany jest m.in. do: identyfikacji firm i instytucji; tworzenia przekazu społecznego; projektowania opakowań.
 

Praca po studiach

Absolwenci wzornictwa mogą aplikować na stanowiska związane np. z: projektowaniem i komunikacją wizualną – specjaliści tej dziedziny doskonale odnajdą się w zespołach projektowych, redakcjach reklamowych, wydawnictwach, redakcjach czy firmach konsultingowych. Ponadto absolwenci tego kierunku mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą lub artystyczną.

Absolwenci wzornictwa mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

 • zespoły projektowe
 • agencje reklamowe
 • redakcje
 • wydawnictwa
 • własna działalność gospodarcza lub artystyczna
   

Zasady rekrutacji

Rekrutacja na wszystkie studia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie odbywa się bez egzaminów wstępnych - o przyjęciu kandydata na kierunek wzornictwo decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj
 

Studia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Studenci Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie mogą rozwijać się w ramach interdyscyplinarnych dziedzin, ściśle związanych z technologicznym, ekologicznym i społecznym rozwojem polskiego i europejskiego rynku gospodarczego. Kandydaci na studia w Warszawie mają do wyboru kilkanaście kierunków, znajdujących się w ofercie tej niepublicznej szkoły wyższej.

 

Komentarze (0)