Logistyka studia w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Logistyka studia w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Studia Warszawa - Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

07.04.2022

Logistyka studia w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Studenci logistyki szkolą się w zakresie m.in.: planowania i organizowania procesów logistycznych w różnego rodzaju przedsiębiorstwach i organizacjach; prowadzenia negocjacji biznesowych; zarządzania infrastrukturą logistyczną; optymalizowania i racjonalizowania procesów logistycznych.

Absolwenci logistyki mogą np.: zarządzać procesami zakupów i łańcuchem dostaw w dowolnym przedsiębiorstwie produkcyjnym, handlowym, usługowym. Logistycy rozumieją funkcjonowanie centrów logistycznych i umiejętnie zarządzają procesem wyboru i kontraktowania dostawców usług logistycznych. Ponadto specjaliści tej dziedziny przygotowani są do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Studia na kierunku logistyka w WSB WARSZAWA
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

Studia logistyczne przygotowują studentów do rozwiązywania problemów gospodarczych i stawiania czoła wyzwaniom związanym m.in. z: minimalizacją kosztów; maksymalizacją jakości obsługi klienta; osiąganiem przewagi konkurencyjnej.

W programie kierunku logistyka znajdują się przedmioty poświęcone w szczególności np.: matematycznym, informatycznym i technologicznym narzędziom stosowanym przez logistyków; globalnemu charakterowi przepływu towarów, osób i informacji; zasadom organizacji transportu i magazynowania produktów.

W programie studiów na kierunku logistyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • projektowanie procesów
 • strategie logistyczne
 • zarządzanie produkcją i usługami
 • infrastruktura transportu
 • odpowiedzialności prawne w logistyce
 • polityka transportowa UE
 • koszty w transporcie
   

Sprawdź także:

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie kierunki studiów

Warszawa kierunki studiów
 

Przykładowe specjalności

Inteligentne systemy transportowe – Absolwent przygotowany jest m.in. do: usprawniania procesów dostawy w obrocie transportem; optymalizowania i realizowania procesów logistycznych w przedsiębiorstwach i organizacjach.

Logistyka w e-commerce – Absolwent przygotowany jest m.in. do: tworzenia długofalowych relacji biznesowych opartych na jakości działań logistycznych; przeprowadzania procesów logistycznych dla handlu tradycyjnego oraz dla handlu internetowego.

Transport, spedycja, magazynowanie – Absolwent przygotowany jest m.in. do: organizowania obsługi spedycyjnej; organizowania transportu i gospodarki magazynowej; zarządzania łańcuchami dostaw w przedsiębiorstwach.
 

Praca po studiach

Logistycy mogą podjąć pracę np. w: przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, projektowych i doradczych czy w jednostkach gospodarczych i administracyjnych. Ponadto absolwenci logistyki przygotowani są do prowadzenia własnej działalności gospodarczej – zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku.

Absolwenci logistyki mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

 • przedsiębiorstwa produkcyjne
 • przedsiębiorstwa logistyczne
 • centra logistyczne
 • porty lotnicze
 • centra zarządzania kryzysowego
 • urzędy celne
 • jednostki projektowe i doradcze
 • jednostki gospodarcze i administracyjne
 • własna działalność gospodarcza
   

Zasady rekrutacji

Rekrutacja na kierunek logistyka w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń – kandydaci na te studia powinni złożyć komplet dokumentów oraz spełnić wymogi wynikające z zasad rekrutacji.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj
 

Studia w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie

Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie mogą bez problemu pogodzić pracę ze studiami – WSB proponuje studentom programy kierunków, które dopasowane są do trybu życia osób aktywnych zawodowo. Kandydaci na studia w Warszawie mają do wyboru kilkanaście kierunków, znajdujących się w ofercie tej niepublicznej szkoły wyższej.

 

Komentarze (0)