Informatyka studia w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy – rekrutacja 2022/2023

Informatyka studia w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy – rekrutacja 2022/2023

Studia Bydgoszcz - Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

12.04.2022

Informatyka studia w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy – rekrutacja 2022/2023

Informatyka jest kierunkiem, który dostarcza obszernej wiedzy oraz licznych umiejętności, które stanowią podstawę wykonywania popularnych zawodów, takich jak: administrator sieci komputerowych, czy programista.

Studia na kierunku informatyka w KPSW BYDGOSZCZ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

Informatyka jest najpopularniejszym i najczęściej wybieranym kierunkiem reprezentującym studia informatyczne. W toku kształcenia studenci zdobywają wiedzę w zakresie matematyki, obejmującą algebrę, analizę, metody probabilistyczne oraz elementy matematyki dyskretnej, wiedzę w zakresie fizyki, obejmującą mechanikę, termodynamikę, optykę, elektryczność i magnetyzm, a także wiedzę w zakresie architektury systemów komputerowych, architektury i oprogramowania mikroprocesora klasy 8080, systemów operacyjnych, urządzeń wchodzących w skład sieci teleinformatycznych, sterowania i automatyki, baz danych, technologii graficznych i multimedialnych, metod i zastosowania sztucznej inteligencji, cyklu życia systemów informatycznych.

W programie studiów na kierunku Informatyka znajdziesz takie przedmioty jak:

  • architektura systemów komputerowych,
  • bazy danych,
  • grafika i komunikacja człowiek-komputer,
  • inżynieria oprogramowania,
  • języki i paradygmaty programowania,
  • matematyka dyskretna,
  • metody probabilistyczne i statystyka

 

Studenci nabywają umiejętności między innymi w zakresie administrowania systemami operacyjnymi i zarządzania bezpieczeństwem systemów informatycznych, projektowania i zarządzania sieciami komputerowymi oraz posługiwania się urządzeniami sieciowymi, dokonywania analizy sygnałów, tworzenia i rozwijania aplikacji komputerowych, przeprowadzania analizy sposobu funkcjonowania architektury i budowy systemów informatycznych.

 

Sprawdź także:

Kujawsko- Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy kierunki studiów

Bydgoszcz kierunki studiów

 

Praca po studiach

Absolwenci studiów na kierunku Informatyka wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami oraz kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach projektowania sieci komputerowych, zarządzania sieciami komputerowymi, programowania współbieżnego, projektowania hurtowni danych, technologii multimedialnych.

Absolwenci Informatyki mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

  • firmy programistyczne,
  • oddziały firm tworzących aplikacje informatyczne,
  • media

 

Zasady rekrutacji

Podstawę kwalifikacji na kierunek Informatyka w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy stanowi złożenie kompletu dokumentów oraz spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy

Planując podjąć informatyczne studia w Bydgoszczy możemy być pewni, że otrzymamy wiele interesujących ofert edukacyjnych. Jedną z nich proponuje Kujawsko- Pomorska Szkoła Wyższa, realizująca Informatykę na studiach pierwszego stopnia. KPSW oferuje studia w ramach licznych kierunków, najczęściej w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Co warto zaznaczyć, najzdolniejsi studenci po ukończeniu pierwszego roku, mają możliwość studiowania według indywidualnych planów studiów i programów nauczania.

 

Komentarze (0)