Wzornictwo studia w Politechnice Bydgoskiej – rekrutacja 2022/2023

Wzornictwo studia w Politechnice Bydgoskiej – rekrutacja 2022/2023

Studia Bydgoszcz - Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

15.04.2022

Wzornictwo studia w Politechnice Bydgoskiej – rekrutacja 2022/2023

Wzornictwo jest kierunkiem przygotowującym do pełnienia roli projektanta w zakresie szeroko rozumianego projektowania produktu oraz związanej z nim komunikacji wizualnej.

Studia na kierunku wzornictwo w PB
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

Wzornictwo jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych kierunków reprezentujących studia artystyczne. Program nauczania skonstruowany jest w taki sposób, aby pozyskać wiedzę związaną z projektowaniem w obszarze wzornictwa i pokrewnych dyscyplin, takich jak: architektura wnętrz, komunikacja wizualna, wystawiennictwo, projektowanie przestrzeni miejskiej. W toku kształcenia studenci poznają materiały i technologie stosowane we wzornictwie, finansowe, marketingowe i prawne aspekty związane z wykonywaniem zawodu projektanta, zależności pomiędzy koncepcją rozwiązania projektowego i jej realizacją, zagadnienia prawa autorskiego, budowę i działanie podstawowych przyrządów i systemów komputerowych.

W programie studiów na kierunku Wzornictwo znajdziesz takie przedmioty jak:

 • rysunek techniczny z geometrią wykreślną,
 • komunikacja wizualna i społeczna,
 • techniki wytwarzania,
 • materiałoznawstwo,
 • techniki i technologie we wzornictwie,
 • design w przestrzeni publicznej,
 • komputerowe wspomaganie projektowania

Studenci Wzornictwa nabywają umiejętności w zakresie definiowania problemów projektowych, posługiwania się narzędziami warsztatu projektowego w zakresie przekazu graficznego, przedstawiania koncepcji projektowej za pomocą rysunku koncepcyjnego, modelowania i makietowania koncepcji projektowych.

 

Sprawdź także:

Politechnika Bydgoska kierunki studiów

Bydgoszcz kierunki studiów

 

Praca po studiach

Absolwenci studiów na kierunku Wzornictwo posiadają obszerną i złożoną wiedzę oraz szeroki wachlarz praktycznych umiejętności. Wyróżniają się zdolnością twórczego myślenia, umiejętnością krytycznej argumentacji dotyczącej analizowania rozwiązania projektowego, jak również umiejętnością prowadzenia pracy zespołowej. Absolwenci przygotowani są do projektowania w różnego rodzaju dziedzinach, zaczynając od designu, po kreowanie najbliższego otoczenia.

Absolwenci Wzornictwa mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

 • agencje reklamowe,
 • biura projektowe,
 • firmy poligraficzne,
 • drukarnie

 

Zasady rekrutacji

Podstawę kwalifikacji na kierunek Wzornictwo w Politechnice Bydgoskiej stanowi konkurs świadectw oraz rozmowa kwalifikacyjna.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia w Politechnice Bydgoskiej

Studia w Bydgoszczy to zagadnienie złożone z wielu elementów. Jednym z nich jest kierunek Wzornictwo, cieszący się sporą popularnością wśród kandydatów. Studia w tym zakresie oferuje Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, która kształci studentów w wielu dyscyplinach. Uczelnia może pochwalić się nie tylko bogatą ofertą edukacyjną, ale również nazwiskami swoich absolwentów, na czele z Edmundem Obiałą, światowej sławy projektantem stadionu olimpijskiego w Sydney.

 

Komentarze (0)