Informatyka studia w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – rekrutacja 2022/2023

Informatyka studia w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – rekrutacja 2022/2023

Studia Bydgoszcz - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

15.04.2022

Informatyka studia w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – rekrutacja 2022/2023

Informatyka jest kierunkiem kształcącym specjalistów, którzy pozyskane wykształcenie mogą wykorzystać nie tylko w firmach technologicznych.

Studia na kierunku informatyka w UKW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

Informatyka jest podstawowym i najpopularniejszym kierunkiem reprezentującym studia informatyczne. W toku kształcenia studenci zdobywają wiedzę w zakresie analizy matematycznej, algebry liniowej, podstaw elektrotechniki, elektroniki i miernictwa, metod numerycznych, techniki programowania i komunikacji człowiek- komputer, bezpieczeństwa systemów komputerowych, systemów informatycznych, czy inżynierii oprogramowania.

W programie studiów na kierunku Informatyka znajdziesz takie przedmioty jak:

 • matematyka dyskretna,
 • algorytmy i struktury danych,
 • architektura systemów komputerowych,
 • systemy operacyjne,
 • programowanie obiektowe,
 • wstęp do sztucznej inteligencji,
 • bazy danych,
 • inżynieria wiedzy i systemy ekspertowe

 

Sprawdź także:

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy kierunki studiów

Bydgoszcz kierunki studiów

 

Przykładowe specjalności

Internet rzeczy – specjalność, w ramach której studenci zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie podstaw teoretycznych i sprzętowych, a zatem między innymi w zakresie programowania aplikacji dla urządzeń mobilnych oraz współpracujących z nimi systemów wbudowanych, systemów sensorów pozwalających na inteligentne monitorowanie różnorodnych parametrów środowiska, jak również protokołów transmisji w bezprzewodowych sieciach sensorowych.

Technologie przetwarzania danych – specjalność, w ramach której studenci zdobywają wiedzę i umiejętności, dzięki którym będą mogli pracować w roli projektantów i programistów aplikacji biznesowych, twórców aplikacji internetowych, czy administratorów systemów baz danych.

 

Praca po studiach

Absolwenci studiów na kierunku Informatyka wyróżniają się obszerną wiedzą oraz licznymi umiejętnościami praktycznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach zaawansowanych technik programistycznych, metod eksploracji danych, modelowania i organizacji procesów biznesowych, bezpieczeństwa systemów komputerowych, systemów rozproszonych, zarządzania procesem produkcji oprogramowania.

Absolwenci Informatyki mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

 • firmy informatyczne,
 • banki,
 • branża e- commerce,
 • placówki medyczne

 

Zasady rekrutacji

Podstawę kwalifikacji na kierunek Informatyka w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy stanowi konkurs świadectw.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy to zagadnienie obszerne i złożone z wielu elementów. Istotnym punktem na edukacyjnej mapie miasta jest UKW, czyli Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, kształcący na niemal 60 kierunkach, prowadzonych przez 9 wydziałów. Uczelnia, oprócz kierunków realizowanych w ramach studiów licencjackich, czy magisterskich oferuje także szeroką ofertę kierunków prowadzonych na studiach podyplomowych.

 

Komentarze (0)