Studia Katowice i woj. śląskie - Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

25.04.2022

Dni Otwarte w Śląskim Uniwersytecie Medycznym

W poniedziałek, 25 kwietnia, rozpoczną się Dni Otwarte Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas wydarzenia, trwającego kilkanaście dni, zaprezentują się wszystkie wydziały uczelni.

Tegoroczne Dni Otwarte organizowane przez Śląski Uniwersytet Medyczny to zestaw różnego rodzaju wydarzeń skierowanych do maturzystów. Podczas wielodniowej imprezy będą mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną, warunkami studiowania, zasadami rekrutacji, jak również wziąć udział w prezentacjach, wykładach, quizach, a nawet pokazach kuchni molekularnej.

Dni otwarte na uczelni to okazja do bliskiego poznania każdego wydziału, bowiem indywidualne programy zaprezentują: Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu, Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach, Wydział Nauk Medycznych w Katowicach, Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu oraz Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu.

Jakie atrakcje zaplanowali organizatorzy? W ramach wydarzenia przewidziane są między innymi: pokazy pierwszej pomocy, warsztaty z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia, zwiedzanie sal ćwiczeniowych do nauki anatomii, pokazy specjalistycznego sprzętu, warsztaty z zakresu badania echokardiograficznego, prezentacja na temat racjonalnego odżywiania, czy warsztaty z zakresu prawidłowego pomiaru masy ciała.

Jako pierwszy swoje podwoje otworzy Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu (25- 27 kwietnia). Następnie: Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach (9- 13 maja), Wydział Nauk Medycznych w Katowicach (12- 13 maja), Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu (16- 20 maja), Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu (19- 20 maja).

Dni Otwarte Śląskiego Uniwersytetu Medycznego rozpoczną się 25 kwietnia, na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Bytomiu, przy ulicy Piekarskiej 18, o godzinie 9:00.

kandydat.sum.edu.pl

 

Komentarze (0)