UŁ. Studia licencjackie dla uchodźców z Ukrainy

UŁ. Studia licencjackie dla uchodźców z Ukrainy

Studia Łódź - Uniwersytet Łódzki

27.04.2022

UŁ. Studia licencjackie dla uchodźców z Ukrainy

Uniwersytet Łódzki planuje wprowadzić do oferty edukacyjnej specjalny kierunek skierowany do uchodźców z Ukrainy. Nabór na studia rozpocznie się jeszcze w tym roku akademickim.

Studia polskie z językiem angielskim – taką nazwę nosić będzie nowy kierunek uruchamiany na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Umożliwi on studentom – nieznającym języka polskiego bądź znającym go w niewielkim zakresie, a także zainteresowanym poznaniem polskiej kultury – uzyskanie umiejętności komunikowania się w języku polskim na poziomie minimum B2. Kierunek będzie realizowany w ramach studiów pierwszego stopnia i pozwoli zdobyć szeroką wiedzą na temat języka polskiego, polskiej kultury i literatury, a także rozwinąć kompetencje z zakresu języka angielskiego (również do poziomu minimum B2).

Studia obejmować będą sześć semestrów nauki. W ramach kierunku uruchomione zostaną dwie specjalności: nauczanie języka polskiego jako obcego oraz język polski w turystyce i biznesie. Absolwenci kierunku będą przygotowani do rozpoczęcia kariery zawodowej w różnych sektorach rynku pracy, między innymi w wydawnictwach, szkołach językowych, instytucjach kultury, branży turystycznej oraz wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach, w których potrzebna jest znajomość języka polskiego i angielskiego.

Więcej szczegółowych informacji na temat kierunku studia polskie z językiem angielskim można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego pod tym linkiem.

Komentarze (0)