UAM. Ważne terminy dla każdego kandydata!

UAM. Ważne terminy dla każdego kandydata!

Studia Poznań - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

19.05.2022

UAM. Ważne terminy dla każdego kandydata!

1 czerwca rozpocznie się rekrutacja w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tego dnia zostaną otwarte drzwi dla kandydatów na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie.

Środa - 1 czerwca to dzień, który kandydaci na studia powinni zakreślić w kalendarzu wyrazistym kolorem. Nie dlatego, iż obchodzony jest wtedy Międzynarodowy Dzień Dziecka, ale dlatego, że Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otworzy postępowanie rekrutacyjne. Tego dnia wystartuje rekrutacja dla studiów stacjonarnych i zaocznych- pierwszego stopnia oraz studiów jednolitych magisterskich.

 

Jak przebiega rekrutacja na studia w UAM?

Proces rekrutacyjny odbywa się w pełni online, za pośrednictwem Systemu Internetowej Rekrutacji. Każdy kandydat zakłada w systemie indywidualne konto, które staje się jego centrum dowodzenia i informacji. W jaki sposób prawidłowo założyć profil? Każdy krok objaśni tutorial, dostępny zarówno na blogu kandydata, jak i profilu uczelni w serwisie YouTube.

 

O czym należy pamiętać będąc kandydatem?

Każdy kandydat zobligowany jest do wykonywania rekrutacyjnych zadań – takich jak wniesienie opłaty rekrutacyjnej, czy wpisanie maturalnych wyników – w odpowiednim terminie. Należy również pamiętać o innych ważnych datach. Najważniejszą do zapamiętania datą dla kandydatów, którzy wybierają kierunek, na którym obowiązuje egzamin wstępny jest 12- 15 lipca – właśnie wtedy odbędą się egzaminy. Najważniejszą datą dla wszystkich jest natomiast 1 18 lipca, bo właśnie tego dnia zostanie ogłoszona informacja o wynikach rekrutacji. Ważny jest także 11 lipca – przejdź do harmonogramu i zobacz, dlaczego!

 

Terminy rekrutacji, o których warto pamiętać:

1 czerwca – rozpoczęcie rekrutacji,

11 lipca – ostatni dzień rejestracji na studia,

12- 15 lipca – egzaminy wstępne,

18 lipca – wyniki rekrutacji,

18- 22 lipca – składanie dokumentów,

18- 23 – termin składania oświadczeń osób niezakwalifikowanych.

 

Powyższe terminy obowiązują kandydatów na studia stacjonarne. Postępowanie kwalifikacyjne na studia zaoczne odbywa się w terminach określonych odrębnie przez poszczególne podkomisje rekrutacyjne.

Więcej szczegółów na stronie internetowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Komentarze (0)