Dlaczego warto postawić na Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi?

Dlaczego warto postawić na Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi?

Studia Łódź - Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

19.09.2022

Dlaczego warto postawić na Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi?

Przed wyborem szkoły wyższej staje każdego roku wielu młodych ludzi. Jak wybrać uczelnię, która pozwoli rozwinąć skrzydła i zapewni spokojny start w zawodową przyszłość? Pomocne przy wyborze może okazać się porównanie szkół pod względem programu nauczania, infrastruktury oraz opinii studentów i absolwentów.

 

Elastyczność i innowacje

Kiedy przeglądamy oferty uczelni, warto zwrócić uwagę na podejście do indywidualnych predyspozycji studentów. Przekonać się, czy dana szkoła przypadkiem wciąż nie pracuje skostniałymi metodami ogólnoakademickimi, czyli w oparciu o schemat wykłady i ćwiczenia. Dowiedzieć się, czy oferuje swoim studentom możliwość udziału w warsztatach, szkoleniach, projektach międzywydziałowych, konferencjach naukowych.

W Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi stworzono unikalny program kształcenia, który stawia na przekazywanie praktycznej wiedzy w warunkach zbliżonych do tych, z którymi będzie miał do czynienia absolwent podejmujący pracę w zawodzie. Dlatego w AHE studenci prawa mają zajęcia w sądzie, gdzie biorą udział w symulacji rozpraw sądowych, bronią oskarżonych i zdobywają doświadczenie w wygłaszaniu wyroków. Studenci dziennikarstwa pracują w uczelnianym studiu filmowo-telewizyjnym Arterion, odbywają zajęcia w łódzkich redakcjach i nabywają wprawy podczas plenerów dziennikarskich.

Studenci pielęgniarstwa szkolą się w Centrum Symulacji Medycznej (wyposażonym w zaawansowane technologicznie symulatory pacjenta), a na studentów kosmetologii czeka profesjonalna pracownia kosmetologiczna. Innymi słowy, autorskie zajęcia rozwijające podmiotowość plus kadra praktyków to od prawie trzydziestu lat recepta na sukces Akademii, kształcącej na 24 kierunkach, ponad 100 specjalnościach i trzech trybach (dziennie, zaocznie oraz on-line).

 

Uznanie

Cenione są te placówki, które od lat cieszą się zaufaniem i gwarantują wysoką jakość kształcenia. Ugruntowana pozycja i liczne grono absolwentów przemawiają na korzyść Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jest to silna, solidna i świetnie funkcjonująca na rynku edukacyjnym i gospodarczym uczelnia. Nowoczesne i elastyczne podejście do kwestii nauczania może brzmi jak niedościgniony ideał, ale taka właśnie jest AHE.

Tylko tutaj wprowadzanie pionierskich rozwiązań jest codziennością zarówno dla kadry akademickiej, jak i studentów. Najstarsza łódzka uczelnia niepubliczna to kreatywne miejsce z ogromnym potencjałem. U nas rola studentów nie sprowadza się tylko do uczestniczenia w zajęciach. To oni wymyślają rozwiązania, które od razu są wprowadzane w życie uczelni.

Dbamy o to, by po opuszczeniu naszych murów każdy z absolwentów znał swoje atuty i posiadał narzędzia, które może wykorzystać na rynku pracy.

 

Nasi studenci

O studentach AHE można pisać bez końca – są kreatywni, przedsiębiorczy i nastawieni na zawodowy sukces. To właśnie z ich inicjatywy odbywają się w Akademii liczne konferencje, spotkania z mentorami i wydarzenia naukowe. AHE daje swoim studentom możliwość wdrażania nawet najbardziej nieszablonowych pomysłów, jak na przykład organizacja beach party w środku zimy czy uczestnictwo w Paradzie Wolności, gdzie wspierali jedną z platform. 

W naszej społeczności nie ma rzeczy niemożliwych, współpraca jest kluczem do sukcesu. Przykładem jest chociażby inspirujący plener dziennikarski, w którym brałam udział. Jako studentka I roku uczestniczyłam w konferencji prasowej prezydenta miasta, przeprowadzałam sondy uliczne, brałam udział w kampanii wizerunkowej i prowadziłam audycję na żywo w radiu – wymienia Maria Byjoch.

 

Co nas wyróżnia

W AHE odbywają się cotygodniowe kolegia rektorsko-dziekańskie, na których spotykają się rektorzy i dziekani wszystkich kierunków oraz studenci. Wspólnie omawiają koncepcje kształcenia, dyskutują nad nowymi rozwiązaniami i sprawdzają, jak funkcjonują te już wcześniej wdrożone. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi ściśle współpracuje również z ponad 100 partnerami technologicznymi.

Oni także mają realny wpływ na program nauczania. Ponadto oferują naszym studentom odbywanie zajęć w swoich placówkach i dają dostęp do najnowszych technologii.

 

Platforma e-learningowa

Studenci AHE mają możliwość studiowania on-line za pośrednictwem Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego. W bogatej ofercie PUW znajdą studia I stopnia (licencjackie i inżynierskie), studia II stopnia (magisterskie), studia podyplomowe. Ofertę uzupełnia szeroki pakiet kursów doszkalających. Polski Uniwersytet Wirtualny zajmuje się promowaniem nowoczesnych metod nauki. W ramach tych działań tworzymy swoiste centrum kompetencyjne w zakresie metodyki, technologii i organizacji e-edukacji. Między innymi dzięki temu nasi studenci bez kłopotu przeszli na naukę zdalną w czasie pandemii.

 

Kreatywność

Naszym celem jest kształcić postawy kreatywne, dlatego w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi wdrożyliśmy unikalny model szkolenia – technologię kreatywności. Są to bezpłatne zajęcia, dzięki którym student poszerza własną wyobraźnię, rozwija otwartość, podnosi kompetencje społeczne i interpersonalne. W trakcie zajęć studenci przygotowują się do organizacji własnych przedsięwzięć. Dzięki nauce twórczego myślenia budują swoją nadwyżkę, która w zawodowym i prywatnym życiu pozwala im osiągać ponadstandardowe efekty.

 

Zaplecze dydaktyczne

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze uczelni nie można zapominać o infrastrukturze, jaką ona dysponuje. Niezwykle ważne jest, by dojazdy pomiędzy wydziałami nie zabierały zbyt wiele tak cennego dla studentów czasu. W Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi wszystko jest w zasięgu ręki. Nowocześnie wyposażone powierzchnie w XIX-wiecznych budynkach pofabrycznych znajdują się w samym centrum miasta, kilka minut pieszo od Dworca Fabrycznego. Na terenie uczelni znajdziecie między innymi galerię prac studentów grafiki, restaurację dostępną dla studentów i jedyne w swoim rodzaju patio.

 

Kierunki

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi posiada szeroką ofertę – od studiów prawniczych czy medycznych po kierunki inżynierskie, takie jak informatyka, mechatronika, automatyka czy robotyka. Wyróżniają nas również grafika AR i VR oraz e-polityka. Powodzeniem cieszą się ponadto kierunki humanistyczne, jak dziennikarstwo i media firmowe oraz filologia. Na szczególną uwagę zasługuje taniec na Wydziale Artystycznym. Na naszej stronie internetowej www.ahe.lodz.pl w zakładce psychozabawa przygotowaliśmy krótki tekst – jaki kierunek wybrać.

 

Zasady rekrutacji

Kiedy już znajdziesz odpowiedź na pytanie, na którym z 24 kierunków chcesz studiować, i zdecydujesz się na tryb dzienny, zaoczny lub on-line, możesz swobodnie przystąpić do procesu rekrutacji. Postępowanie rekrutacyjne w AHE jest wygodne, bezpieczne i szybkie. Szczegóły znajdują się na stronie https://rekrutacja.ahe.lodz.pl/proces-rekrutacji. Tam wprowadzisz swoje dane, elektronicznie prześlesz dokumenty i uzyskasz dostęp do Wirtualnego Pokoju Studenta. Nie ograniczają cię żadne progi punktowe ani limity przyjęć.

 

Ciekawostki

AHE to nie tylko studia I i II stopnia, to również ponad 100 kierunków studiów podyplomowych w Centrum Kształcenia Podyplomowego.

 

Sukcesy

Najlepszą miarą sukcesu są osiągnięcia naszych studentów. Troje z nich w roku akademickim 2021/2022 otrzymało stypendia Ministra Edukacji i Nauki (w wysokości 17 tys. złotych) za znaczące osiągnięcia artystyczne. Przeczytacie o tym w „Dzienniku Łódzkim”.

Komentarze (0)