UAM. Nadchodzi Noc Naukowców!

UAM. Nadchodzi Noc Naukowców!

Studia Poznań - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

28.09.2022

UAM. Nadchodzi Noc Naukowców!

W piątek, 30 września, odbędzie się kolejna edycja Nocy Naukowców. Jednym z organizatorów tego międzynarodowego wydarzenia jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Noc Naukowców to odbywająca się w całej Europie impreza o charakterze popularno- naukowym, skierowana do wszystkich zainteresowanych odkrywaniem tajemnic świata nauki. Z tej okazji Uniwersytet im. Adama Mickiewicza przygotował mnóstwo atrakcji, organizowanych przez naukowców z osiemnastu wydziałów i jednostek ogólnouczelnianych.

Uczestnicy Nocy Naukowców będą mogli wziąć udział w pokazach, warsztatach, eksperymentach i doświadczeniach naukowych, jak również otrzymają okazję do zwiedzenia laboratoriów i sal wykładowych oraz poznania naukowców uczelni. Prawdziwą gratką dla odwiedzających będzie możliwość samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów, przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Większość zapowiedzianych wydarzeń odbędzie się w budynkach Uniwersytetu, a kilka propozycji będzie można śledzić w Internecie, na kanale Youtube: „Noc Naukowców UAM”.

Bogaty program wydarzenia obejmować będzie wycieczki, pokazy, prezentacje, wykłady, eksperymenty. W tym roku hasłem przewodnim wszystkich atrakcji będzie Zielony Ład, a naukowcy i studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza będą chcieli zwrócić uwagę uczestników na problemy związane z ochroną środowiska i klimatu.

Noc Naukowców rozpocznie się o godzinie 16:00.

Szczegółowe informacje na temat tegorocznej edycji Nocy Naukowców odnaleźć można na stronach internetowych:

facebook.com/NocNaukowcowPoznan oraz poznan.nocnaukowcow.pl/

 

Komentarze (0)