UAM. Uczelnia nie tylko dla studentów

UAM. Uczelnia nie tylko dla studentów

Studia Poznań - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

22.11.2022

UAM. Uczelnia nie tylko dla studentów

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to uczelnia wychodząca naprzeciw oczekiwaniom nie tylko studentów i kandydatów, ale również tych, którzy przygotowują się do matury i zastanawiają się nad wyborem dalszej drogi. Jakie propozycje czekają na uczniów szkół średnich?

 

Noc Anglistów

Noc Anglistów to jedna z propozycji, z której mogą skorzystać uczniowie szkół średnich. A czym dokładnie jest Noc Anglistów? To wydarzenie o ogólnopolskim zasięgu, którego głównym organizatorem jest Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w którym udział bierze łącznie 15 uniwersytetów z 14 miast, między innymi: Gdańska, Krakowa, Rzeszowa, Wrocławia, Szczecina, czy Białegostoku.

Podczas jednego wieczoru odbędą się wykłady, warsztaty i prezentacje, poświęcone różnym zagadnieniom. Uczestniczy tegorocznej edycji dowiedzą się między innymi: jak czytać transkrypcję fonetyczną języka angielskiego, na czym polega przekład tekstów reklamowych, a nawet co ma wspólnego Dziki Zachód z serialem „Star Trek”? Najważniejszym celem Nocy Anglistów jest pokazanie myśli i potencjału naukowego polskiej anglistyki, a także zwrócenie uwagi na mit, że anglistyka jest wyłącznie nauką języka.

 

Po indeks z Pitagorasem

Po indeks z Pitagorasem to cykl wykładów organizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki poznańskiej uczelni. Ostatni z serii odbył się w listopadzie, a jego uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób można rysować melodię na płaszczyźnie euklidesowej i jak ulega ona rozmaitym przekształceniom. Usłyszeli też o konstruowaniu rytmów muzycznych za pomocą algorytmu Euklidesa.

Celem wykładów jest popularyzacja zagadnień z obszarów matematyki i informatyki w ciekawej i łatwo dostępnej formie. Spotkania, prowadzone przez doświadczoną kadrę Wydziału to możliwość rozwijania pasji i zainteresowań związanych z tymi dziedzinami nauki.

 

Podcast maturalny

Podcast maturalny to jedna z propozycji, z którą do licealistów wychodzi Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. To przygotowany przez wykładowców i studentów wydziału cykl wykładów z zakresu wiedzy o społeczeństwie i historii najnowszej, dostępny na popularnych platformach Internetowych. Oprócz zdobywania wiedzy w formie audio, możliwe jest śledzenie bloga, którego pierwszy wpis poświęcony jest monarchiom we współczesnym świecie.

 

Kurs olimpijski

Kurs olimpijski to propozycja dla tych, którzy chcą poszerzyć wiedzę z zakresu fizyki. Kurs obejmuje trzy semestry nauki w ramach zajęć odbywających się dwa razy w miesiącu.

 

Dzień Kandydata

Dzień Kandydata to cykliczne wydarzenie, będące najlepszym sposobem na poznanie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczestnicy imprezy otrzymują możliwość zapoznania się z ofertą dydaktyczną, warunkami studiowania, zasadami rekrutacji, działalnością samorządu studenckiego i organizacji studenckich, czy też pomocą materialną i wymianą zagraniczną.

Komentarze (0)