Rekrutacja na studia na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach rusza już 24 kwietnia!

Rekrutacja na studia na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach rusza już 24 kwietnia!

Studia Katowice i woj. śląskie - Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

18.04.2023

Rekrutacja na studia na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach rusza już 24 kwietnia!

Proces rekrutacji na studia artystyczne jest wieloetapowy. Nie wystarczy tylko dobry wynik maturalny, aby dostać się na wymarzony kierunek. Najważniejszym elementem rekrutacyjnym jest egzamin wstępny, podczas którego będą sprawdzane twoje umiejętności rysunkowe i malarskie oraz poziom wiedzy związanej ze specyfiką kierunku, na który chcesz aplikować. Jednakże, aby przejść do tego etapu rekrutacji należy najpierw przejść wszystkie poprzednie kroki. Jeden z nich możesz wykonać już od 24 kwietnia!

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach może pochwalić się różnorodną ofertą kierunków studiów, w skład których wchodzą 4 kierunki, które można realizować stacjonarnie lub niestacjonarnie. Kandydaci mogą kształcić się na: malarstwie, grafice, projektowaniu graficznym lub wzornictwie.

Jeśli pragniesz  dołączyć do grona Katowickich studentów, aplikuj na studia już 24 kwietnia. W następny poniedziałek zostanie udostępniona możliwość składania wniosków za pośrednictwem platformy Internetowa Rekrutacja Kandydatów. Z pomocą IRK wypełnisz wszystkie wymagane procedury dla wybranego kierunku studiów.

Ten pierwszy etap rekrutacji jest bardzo istotny. Za pośrednictwem osobistego konta kandydat będzie otrzymywał informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na skrzynkę odbiorczą. IRK jest swego rodzaju portalem komunikacyjnym pomiędzy uczniem, a sekretarzem Komisji Rekrutacyjnej Kierunku.

Kandydat na osobistym profilu Internetowej Rekrutacji będzie miał dostęp do zbioru wymaganych dokumentów oraz oświadczeń niezbędnych wymaganych w procesie rekrutacji. W początkowym etapie maturzysta będzie musiał pobrać i wypełnić oświadczenie ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz ankietę osobową kandydata na studia w Katowicach.

Komentarze (0)