Nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Studia Bydgoszcz - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

19.04.2023

Nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

19 kwietnia UKSW poinformowało o powstaniu nowego kierunku, który zacznie być realizowany od nowego roku akademickiego 2023/2024. Proces wydawniczy i praktyka tekstu jest kolejnym nowych kierunkiem zaraz po Inżynierii biokompozytów i biomateriałów, Kogniwistyce oraz Kultur und Kommunikation, który dołącza do oferty dydaktycznej uczelni.
Studia w Bydgoszczy to wybór spośród ponad 130 kierunków studiów, w tym ponacd 50 realizowanych w murach UKW. Na uczelni największą popularnością cieszą się takie kierunki, jak: psychologia, kryminologia, filologia angielska oraz prawo. Podczas rekrutacji na studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na każdy z tych kierunków bierze udział średnio 4,35 kandyatów na jedno miejsce.
Proces wydawniczy i praktyka tekstu to kierunek, który realizować może absolwent studiów I stopnia. Kierunek jest kontynuacją edytorstwa, ale realizować go może absolwent innych kierunków filologicznych, lingwistycznych, kulturoznawczych, edytorskich oraz innych kierunków povhodzących z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. 
Studia II stopnia na kierunku proces wydawniczy i praktyka realizowane będą stacjonarnie. Potrwają dwa lata i zakończą się uzyskaniem tytułu magistra. Absolwenci kierunku będą mogli podjąć pracę jako: pracownik redakcji czasopism;  edytor tekstów; pracownik instytucji kulturalnych, administracji  państwowej oraz mediów. 
Przypominamy - rekrutacja na studia na UKW rozpocznie się już 8 czerwca i potrwa do 11 lipca.

Komentarze (0)