Medyczne Środy w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

Medyczne Środy w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

Studia Bydgoszcz - Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

19.04.2023

Medyczne Środy w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

1 marca wykład "Przepukliny - temat stary lecz wciąż aktualny rozpoczął XXXIII edycję Medycznej Środy. Dziś -19 kwietnia - o godzinie 18:00 odbędzie się już ósma odsłona wydarzenia. Jej tematem przewodnim będzie "Noworodek kontra ból - historia leczenia bólu u najmłodszych". Wykład poprowadzi lek. Kacper Kroczek oraz lek. Arleta Zajączkowska-Sadlok i będzie realizowany w formie transmisji YouTube.
Słuchaczem może zostać każdy! Rejestracja i tworzenie konta nie są konieczne. Jeżeli jesteś uczniem szkoły średniej, zainteresowanym tematyką medycyny i studiami w Bydgoszczy - serdecznie zapraszamy do dołączenia do transmisji!
Być może wykład zainspiruje cię do zapoznania się z kierunkami studiów oferowanymi na Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, a w konswekwencji do przystąpienia do rekrutacji na studia na uczelni!
Nowordki są bardzo wrażliwymi i bezbronnymi istotami. Ich leczenie należy do najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych procedur w medycynie. Podczas dzisiejszego wykładu dowiemy się, jak na przestrzeni wieków wyglądało leczenie bólu u noworodków. Płaczące z bólu nowordki są wyjątkowo trudną i niezrozumiałą sytuacją dla rodziców i lekazrzy. Wszakże takie małe dziecko nie potrafi nam przekazać, co jest przyczyną bólu. 
Cykl Medycznej Środy potrwa do końca maja. Zakończy go wykład "Kolorowe plasterki - kinesiotaping w kosmetologii, okulistyce i gdzie jeszcze?" dr. hab. Emilii Mikołajewskiej, profesorki UMK. Z kolei w przyszłą środę poruszona zostanie tematyka: "Nowoczesne terapie w alergologii - leki biologiczne nadzieją dla chorych" i poprowadzi go lek. Ewa Zielińska.

Komentarze (0)