Najpopularniejsze kierunki studiów 2017

Najpopularniejsze kierunki studiów 2017

najchętniej wybierane kierunki studiów

Najpopularniejsze kierunki studiów 2017

Rankingi popularności kierunków studiów to swego rodzaju lista przebojów kształcenia wyższego. Jakie kierunki są najpopularniejsze? Jakie kierunki tracą na znaczeniu wśród kandydatów? O jakie kierunki już niedługo będzie toczyć się rekrutacyjna batalia?

Rekrutacja na studia w roku 2017/18 nie przyniosła większych zmian. Wciąż, zdecydowanym liderem w rankingu najchętniej wybieranych kierunków pozostaje Informatyka i jej przewaga nad pozostałymi kierunkami kształcenia jest więcej niż znaczna. Naturalnie, studia to nie wyścigi, lecz sytuacja na edukacyjnym podium powinna dawać choć trochę do myślenia, zarówno uczelniom, studentom, jak i pracodawcom.

Dokładnie 429 114 osób rozpoczęło w 2017 roku studia na polskich uczelniach. To o 7 202 osoby mniej, porównując z rokiem ubiegłym. Największym powodzeniem cieszyła się wspomniana Informatyka, a na kolejnych miejscach podium uplasowały się Zarządzanie i Psychologia.

Tak wygląda TOP 5,

czyli pierwsza piątka najpopularniejszych kierunków studiów 2017/18:

1. Informatyka

2. Zarządzanie

3. Psychologia

4. Ekonomia

5. Prawo

Porównując ubiegłoroczną rekrutację zwracamy uwagę na awans Psychologii, z miejsca 4. na 3., a także spadek Prawa, z lokaty 3. na 5. Z zestawienia wypadła Fizjoterapia, a do łask wróciła Filologia angielska.

Jak wiemy, liczby nie kłamią. Przedstawiamy Wam szczegółowe statystyki rankingu najpopularniejszych kierunków kształcenia:

WIĘCEJ >

Komentarze (0)