Studia. Oczekiwania i rzeczywistość.

Studia. Oczekiwania i rzeczywistość.

studia oczekiwania a rzeczywistość

Studia. Oczekiwania i rzeczywistość.

„Oczekiwania versus Rzeczywistość”. Takich słów można użyć w stosunku do wielu zagadnień; począwszy od proszku do prania po instytucję małżeństwa. Ale nauka także może posiadać jasne i ciemne strony, zalety i wady, i co najgorsze, nie da się ich przewidzieć przed rozpoczęciem edukacji. W trakcie studiowania okazuje się, że studia wyglądają nieco inaczej niż zakładaliśmy – czasami w dobrym, czasami w złym kontekście. Jak dalece odbiegać mogą realia od naszych wyobrażeń?

Należy postawić wiele pytań, gdyż jedno, potrafiące przeciwstawić dużą ilość nauki z małą ilością nauki zdaje się zbyt banalne. Być może to błędne przypuszczenie, ale na studiach zawsze jest wiele nauki i postawę mówiącą, że „myślałem, że na tych studiach nie trzeba się uczyć” można porównać do sytuacji, w której odkręcając butelkę wody mineralnej spodziewamy się w niej czekolady z orzechami.

Idąc na studia zawsze mamy o nich jakieś wyobrażenie. Nierzadko mylne i dalece odbiegające od rzeczywistości. Wybierając się na medycynę, wydaje się nam, iż w progu sali wykładowej przywita nas dr Lubicz, albo co najmniej dr Quinn. A zmierzając na pierwsze zajęcia na filozofii myślimy, iż będziemy się uczyć Nietschego. A tu niespodzianka ...

CZYTAJ DALEJ >

Komentarze (1)

glaps odpowiedz

Ja mam zamiar zapisać się do wyzszej szkoły bezpieczeństwa, mój kuzyn studiuje tam już 2 rok i zadowolony. Słyszałem że łatwo się dostać stamtąd do policji, to przynajmniej robota pewna.