Egzamin ósmoklasisty 2023. Co należy powtórzyć przed matematyką?

Egzamin ósmoklasisty 2023. Co należy powtórzyć przed matematyką?

Egzamin ósmoklasisty 2023. Co należy powtórzyć przed matematyką?

23.05.2023

Egzamin ósmoklasisty 2023. Co należy powtórzyć przed matematyką?

"Pierwsze koty za płoty" – we wtorkowy poranek ósmoklasiści zasiedli do egzaminu z języka polskiego. Na rozwiązanie arkusza mieli 120 minut. Zdający po raz pierwszy w życiu zmierzyli się z tak dużym stresem. Egzamin ósmoklasisty jest pierwszym poważnym sprawdzianem, dotychczas zdobytej przez nich wiedzy. Wynik końcowy może przesądzić o tym, czy dany uczeń dostanie się do wymarzonego liceum.

24 maja 2023 uczniowie zmierzą się z arkuszem egzaminacyjnym z matematyki. Królowa nauk powszechnie uważana jest za najtrudniejszy spośród trzech obowiązkowych egzaminów. Na samą myśl o jutrzejszym arkuszu drży nie jeden ósmoklasista. Właśnie wybił ostatni dzwonek na powtórki, na co poświęcić najwięcej uwagi podczas repetycji zagadnień?

W arkuszu z matematyki znajdzie się od 20 do 25 zadań. Zostaną one ułożone zgodnie z wymaganiami egzaminacyjnymi. Tegorocznymi pewniakami z matematyki są zadania otwarte dotyczące geometrii, zadaniem zdającego może być obliczenie pola powierzchni lub objętości. "Nie zapominajcie o procentach i ułamkach" – mówią szkolni matematycy. W zadaniach zamkniętych możemy znaleźć: wartość wyrażeń ułamkowych, wartości pierwiastków oraz odczytywanie danych z osi.

Z pewnością nie zabraknie również zadań, w których uczeń będzie musiał dokonać obliczeń lub ocenić prawdziwość podanych zdań. W tych zadaniach znajdziemy następującą treść: "Uzasadnij, że..." lub "Podaj wszystkie możliwości i zapisz rozwiązanie" sprawdź jakie wzory powtórzyć na egzamin ósmoklasisty 2023.

Egzamin sprawdzi wiedze ósmoklasistów, dotyczącą następujących zagadnień:

  • Kąty, wielokąty i koła,
  • Równania z jedną niewiadomą,
  • Elementy rachunku prawdopodobieństwa,
  • Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych,
  • Równania z jedną niewiadomą,
  • Działania na potęgach i pierwiastkach,
  • Wyrażenia algebraiczne i ich przekształcenia.

Ósmoklasisto, chwytaj się ostatniej deski ratunku! Istotnym elementem powtórek jest analiza arkuszy egzaminacyjnych z ubiegłych lat. Pewien typ zadań powtarza się niemal z roku na rok, schemat ich rozwiązania się nie zmienia. Jeśli opanujesz rozwiązywanie arkuszy z lat poprzednich, ten oficjalny – jutrzejszy z pewnością wypełnisz bez większego problemu!

zytaj dalej

egzamin ósmoklasisty 2023 z matematyki

jakie wzory powtórzyć na egzamin ósmoklasisty 2023

jak się przygotować do egzaminu ósmoklasisty

co można wnieść na egzamin ósmoklasisty

arkusze CKE egzamin ósmoklasisty

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia