Maturalne rządy królowej nauk, czyli egzamin z matematyki 2018

Maturalne rządy królowej nauk, czyli egzamin z matematyki 2018

matematyka matura 2018

MATURALNE RZĄDY KRÓLOWEJ NAUK, CZYLI EGZAMIN Z MATEMATYKI 2018

7 maja, drugi dzień matur pod znakiem kątomierza, cyrkla, dowodów twierdzeń i funkcji kwadratowych. Dziś uczniowie zmierzyli się z matematyką. Egzamin na poziomie podstawowym rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał 170 minut.
 
Niemałym wyzwaniem dla abiturientów było rozwiązanie 34 zadań: dwudziestu pięciu zamkniętych (spośród czterech odpowiedzi wybór jednej poprawnej) oraz dziewięciu otwartych, wymagających wytłumaczenia liczbowego oraz komentarza. Maturzyści z euklidesową precyzją pochylili się nad geometrią przestrzenną, analityczną oraz płaską. Ponadto skonfrontowali swoją wiedzę z zakresu statystyki, rachunku prawdopodobieństwa oraz arytmetyki.
Podczas egzaminu zdający mieli możliwość skorzystania z przyborów do rysowania, karty wzorów matematycznych oraz kalkulatora z podstawowymi funkcjami.
Już w środę, 9 maja o godz. 9.00, maturzyści, których w kręgu zainteresowań znajduje się rachunek różniczkowy, twierdzenie Rolle'a, równanie Couchy-Riemanna czy całki nieoznaczone, zmierzą się z arkuszem egzaminacyjnym na poziomie rozszerzonym.
 
Ewelina Krupska

Komentarze (0)