RANKING UCZELNI 2018

RANKING UCZELNI 2018

RANKING UCZELNI 2018

RANKING UCZELNI 2018

Atrakcyjny program zajęć, oryginalne konwersatoria, międzynarodowe środowisko i doskonale wyposażony kampus akademicki to tylko niektóre z wiodących czynników, które absolwenci szkół średnich biorą pod uwagę przy wyborze potencjalnej Alma Mater. Decyzję z pewnością ułatwi im najnowszy Ranking Perspektywy 2018, którego kapituła wskazała najlepsze uczelnie wyższe w kraju.

Poznań czy Warszawa? Uczelnia publiczna czy prywatna? Anglistyka czy inżynieria procesowa? Z tymi i podobnymi dylematami związanymi z podjęciem studiów, młodzi abiturienci zmagają się od ostatniego egzaminu maturalnego. Konfrontują swoje zainteresowania i umiejętności z ofertą poszczególnych szkół wyższych, w ramach wieczornej lektury sięgają po katalogi kierunków studiów i zasad rekrutacji, porównują perspektywy zawodowe, wyciągają wnioski. Cały proces przypomina drogę stałego bywalca zakładów bukmacherskich z tą jednak różnicą, iż edukacja to nie kupon loteryjny, a długoterminowa deklaracja rozwoju ku stabilnym i lepszym widokom na przyszłość.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2018 to jeden z najbardziej rzetelnych rankingów edukacyjnych na świecie z międzynarodowym certyfikatem jakości. Metodologia opracowana jest przez kapitułę pod przewodnictwem byłego prezesa Polskiej Akademii Nauk, prof. Michała Kleibera. Co czyni ranking godnym zaufania? Przede wszystkim koncentruje 29 wskaźników skondensowanych w 7 kryteriach: Prestiż, Potencjał naukowy, Absolwenci na rynku pracy, Efektywność naukowa, Potencjał zawodowy, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie.

WIĘCEJ >

Komentarze (0)