Wydział Nauk Ekonomicznych UW otrzymał akredytację ACCA

Wydział Nauk Ekonomicznych UW otrzymał akredytację ACCA

ekonomia uw

Wydział Nauk Ekonomicznych UW z akredytacją ACCA

Wydział Nauk Ekonomicznych UW otrzymał akredytację ACCA dla przedmiotów prowadzonych na kierunku „Finanse, Inwestycje i Rachunkowość”. Dzięki temu studenci WNE UW uzyskają  zwolnienie z wybranych poziomów egzaminu ACCA oraz skrócą drogę do uzyskania prestiżowego i uznanego w świecie dokumentu poświadczającego kwalifikacje zawodowe.
Kierunek „Finanse, Inwestycje i Rachunkowość” to nie tylko dogłębna wiedza w zakresie finansów i rachunkowości, lecz także praktyczne umiejętności przydatne w codziennej pracy. Dyplom i suplement WNE UW na kierunku FIiR pozwoli na zaliczenie wybranych modułów kwalifikacji ACCA z poziomu Fundamentals, który stanowi wprowadzenie do technik rachunkowości finansowej i zarządczej i pokrywa wszystkie kluczowe techniczne aspekty pracy, których znajomości się oczekuje od finansistów. Zwolnienie z wybranych poziomów egzaminu ACCA obowiązuje osoby, które uzyskają dyplom i suplement z kierunku FIiR w okresie 2020-2021. Uwaga: Część akredytowanych przedmiotów włączona jest do obowiązkowego programu studiów, część stanowi przedmioty do wyboru.
*Które przedmioty należy zaliczyć*, aby otrzymać zwolnienie z poszczególnych poziomów egzaminu:
  • F1-F3: dyplom licencjacki lub dyplom magisterski na kierunku Finanse, Inwestycje i Rachunkowość uzyskany w latach 2020-2021
  • F5: zaliczenie przedmiotów: „Budżetowanie (ACCA)”, „Rachunek kosztów (ACCA)” oraz „Controling operacyjny i strategiczny (ACCA)”
  • F7: zaliczenie przedmiotów: „Standardy rachunkowości finansowej (ACCA)” oraz „Warsztaty finansowe (ACCA)”
  • F9 : w trakcie procesu akredytacji, szczegóły wkrótce
*Jakie są korzyści z kwalifikacji ACCA?*Otrzymasz potwierdzenie kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości doceniane przez pracodawców na całym świecie, co ułatwi znalezienie pracy w kraju i za granicą oraz zwiększy szanse na podwyżkę, awans na kierownicze stanowisko oraz sukces zawodowy.

Komentarze (0)