„ŁÓDŹ AKADEMICKA”, CZYLI WSZYSCY NA POKŁAD!

„ŁÓDŹ AKADEMICKA”, CZYLI WSZYSCY NA POKŁAD!

Łódź akademicka

ŁÓDŹ AKADEMICKA”, CZYLI WSZYSCY NA POKŁAD!

„Łódź Akademicka” wypłynęła na szerokie wody, aby dotrzeć do każdego maturzysty i studenta. Nie jest to zwykła jednostka pływająca. To statek, który na swoim pokładzie przewozi wiedzę oraz pomysły, i dzieli się nimi z tymi, którzy już niedługo będą obierać dalszą drogę edukacji i kariery zawodowej.

Już po raz trzynasty wystartował projekt, którego głównym założeniem jest promocja miasta- ciekawego, różnorodnego i mającego wiele do zaoferowania młodym, zdolnym i pomysłowym. Inicjatywa skierowana do licealistów i studentów ma nie tylko zwrócić uwagę na możliwości nauki i rozwijania umiejętności, lecz także wskazać dokładne miejsca, w których wspomniane umiejętności będzie można wykorzystać.

Ekipa „Łodzi Akademickiej” odwiedzi łącznie dwieście szkół ponadgimnazjalnych, w trzydziestu dwóch polskich miastach, aby wręczyć maturzystom specjalny przewodnik, który stanie się dla nich i mapą drogową po karierze, i dzięki któremu będzie im łatwiej podjąć decyzje odnośnie wyboru uczelni, kierunku kształcenia i rozwoju osobistego. A to nie wszystko. Na stronach magazynu, który – co warto zaznaczyć- jest bezpłatny, młodzi czytelnicy odnajdą odpowiedzi na wszystkie pytania, które dotyczą nie tylko samego studiowania, ale i przyszłości, która czeka na nich po ukończeniu nauki. Co równie ważne, premierze każdego numeru przewodnika towarzyszą spotkania z przedstawicielami uczelni, wiodącymi pracodawcami z regionu, jak również ze studentami i absolwentami łódzkich szkół wyższych, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i odpowiadają na liczne pytania.

Studia to rzecz zmienna. Można zapytać rodziców, czy innych członków rodziny na czym polega ich proces, ale odpowiedzi będą wyłącznie ciekawostką i pewnym wspomnieniem, gdyż niemal każdego roku zmieniają się warunki, zasady rekrutacji, nie mówiąc o programach nauczania. Podobnie wygląda sfera rynku pracy, praktyk zawodowych i staży. Idąc dalej, nietrudno odgadnąć, że zmieniły się także koszty utrzymania, formy wypoczynku, ceny akademików, czy oferta kulturalna. Dlatego twórcy „Łodzi Akademickiej” dbają, aby zainteresowani mogli w jednym miejscu odnaleźć aktualne wiadomości na wszystkie istotne tematy.

Do czerwca przyszłego roku wszyscy, którzy wejdą na pokład „Łodzi Akademickiej” w jednym miejscu odnajdą sześć uczelni, ich oferty dydaktyczne, kilkudziesięciu pracodawców, liczne wskazówki związane z nauką i życiem w mieście, a także wiele pomysłów na to, w jaki sposób rozpocząć i rozwijać karierę zawodową. „Łódź Akademicka” to nie tylko drukowany magazyn i aktualizowana baza informacji. To projekt- drogowskaz, który dostępny jest dla każdego, także po wejściu na stronę internetową: www.lodzakademicka.info. Pomysłodawcy zapraszając do Łodzi, dają wyraźny sygnał, że miasto nie bez przyczyny położone jest w centrum kraju. „Łódź Akademicka” to Wasz przewodnik. Łódź to Wasze miasto.

 

Komentarze (0)