Poznań zachęca uczniów z innych regionów do przyjazdu na studia

Poznań zachęca uczniów z innych regionów do przyjazdu na studia

 

Poznań zachęca uczniów z innych regionów do przyjazdu na studia

Z tysiącami uczniów w siedmiu województwach spotkać się mają w najbliższym czasie przedstawiciele stolicy Wielkopolski w ramach kampanii "Poznań przyciąga". Przedsięwzięcie ma zachęcić maturzystów do studiowania w Poznaniu.

Promocja prowadzona jest także za granicą – m.in. podczas targów edukacyjnych.

Akcja "Poznań przyciąga" dotrze do ponad 20 polskich miast w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, łódzkim, mazowieckim, opolskim i kujawsko-pomorskim. W spotkaniach z młodzieżą biorą udział studenci, którzy opowiadają o własnych doświadczeniach związanych ze studiowaniem w Poznaniu.

Miasto chce, aby ambitni i zdolni maturzyści zapoznali się z ofertą edukacyjną, programami stypendialnymi oraz ofertą sportową i kulturalną Poznania. Wizyty w szkołach potrwają do połowy listopada. Przedsięwzięcie wzmocnione jest kampanią reklamową w Internecie.

"W Poznaniu studiuje ok. 112 tys. studentów, którzy tworzą atmosferę naszego miasta; to w dużej mierze dzięki nim Poznań się rozwija i tętni życiem. Różnymi działaniami staramy się przyciągać młodych do Poznania i odpowiadać na ich potrzeby, aby dobrze się tutaj czuli i chcieli związać z Poznaniem swoją przyszłość: realizować ambitne plany i spełniać marzenia. To ważna grupa naszych mieszkańców" – powiedział wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.

W ramach kampanii uruchomiona została strona internetowa www.poznanprzyciaga.pl, na której osoby zainteresowane studiami w Poznaniu znajdą wszystkie niezbędne informacje dotyczące oferty akademickiej miasta, mogą wypełnić test preferencji zawodowych i pobrać poradnik maturzysty, który ułatwi im przygotowania do egzaminu dojrzałości. Kampania promocyjna realizowana jest również w mediach społecznościowych.

Poznań stara się też o pozyskanie studentów zagranicznych. W ramach projektu "Study in Poznań", wspólnie z uczelniami, promuje się podczas zagranicznych targów edukacyjnych m.in. na Ukrainie oraz organizuje wizyty w tamtejszych szkołach. Podejmowane są także inicjatywy wspierające studentów zagranicznych, którzy już studiują w Poznaniu.

Obecnie na poznańskich uczelniach studiuje ponad 5 tys. obcokrajowców.

źródło naukawpolsce.pap.pl

Komentarze (0)