Inżynieria i analiza danych – nowy kierunek na Politechnice Rzeszowskiej

Inżynieria i analiza danych – nowy kierunek na Politechnice Rzeszowskiej

politechnika rzeszowska

Inżynieria i analiza danych – nowy kierunek na Politechnice Rzeszowskiej

Politechnika Rzeszowska uruchamia nowy kierunek studiów „inżynierię i analizę danych”. Studia pierwszego stopnia o profilu praktycznym będą prowadzone na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej. Pierwszy nabór będzie uruchomiony na rok akademicki 2019/2020.
Zgodę na uruchomienie studiów z zakresu inżynierii i analizy danych wydało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 
- Nowy kierunek to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Jest to jedyny tego typu kierunek prowadzony na uczelni publicznej w południowo-wschodniej Polsce, który przygotuje profesjonalną kadrę inżynierów i analityków danych – podkreśla dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz; dziekan Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej. 
Wsparciem merytorycznym w prowadzeniu nowego kierunku studiów będzie Wydział Elektrotechniki i Informatyki PRz.
Studia będą prowadzone w oparciu o profil praktyczny. Studenci zdobędą wiedzę z zakresu metod i narzędzi analitycznych oraz technik informatycznych do praktycznego wykorzystania w gospodarce. Połączenie wiedzy teoretycznej i praktyki pozwoli absolwentom na pracę w instytucjach związanych z przemysłem i ośrodkach naukowo badawczych.
W procesie rekrutacji będą brane pod uwagę oceny z egzaminów maturalnych z języka polskiego, języka obcego, matematyki oraz fizyki lub informatyki.
 
 

Komentarze (0)