Trwa rekrutacja na semestr letni na Akademii Śląskiej

Trwa rekrutacja na semestr letni na Akademii Śląskiej

Studia Katowice i woj. śląskie - Akademia Śląska

11.01.2024

Trwa rekrutacja na semestr letni na Akademii Śląskiej

Rekrutacja na semestr letni 2023/2024 na Akademii Śląskiej w Katowicach rozpoczęła się 18 grudnia 2023 r. i potrwa do 1 marca 2024 r. Kandydaci mają do wyboru 9 kierunków studiów realizowanych w trybie niestacjonarnym oraz kierunek lekarski w trybie stacjonarnym.

 

Jak wziąć udział w rekrutacji?

Studia na semestrze letnim rozpoczną się już w marcu 2024 r. Rekrutacja śródroczna jest okazją dla tych kandydatów, którzy pragnęliby jak najszybciej rozpocząć kształcenie, bez przymusu czekania do rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego. Rekrutacja odbywa się online do 1 marca 2024 r., wyjątkiem jest kierunek lekarski, dla którego nabór zakończy się 14 lutego 2024 r.

Akademia Śląska przygotowała miejsca na następujących kierunkach w trybie niestacjonarnym:

  • Architektura
  • Architektura Wnętrz
  • Budownictwo
  • Grafika
  • Informatyka
  • Mechatronika
  • Pielęgniarstwo (Katowice)
  • Ratownictwo Medyczne
  • Wzornictwo

oraz na kierunku Lekarskim w trybie stacjonarnym.

 

Oferta edukacyjna Akademii Śląskiej

Medycyna to kierunek studiów skierowany do osób wyrażających zainteresowanie naukami medycznymi oraz zamiłowaniem do pomocy innym. Studenci tego kierunku zdobędą obszerną wiedzę biomedyczną popartą doświadczeniem klinicznym. Na pielęgniarstwo powinny wybrać się te osoby, które pragną świadczyć opiekę zdrowotną i wsparcie w procesie zdrowienia dla pacjentów. Ratownictwo medyczne będzie natomiast doskonałym wyborem dla tych, którzy pragną zdobyć wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy czy zarządzania sytuacjami kryzysowymi.

Na architekturę powinni wybrać się ci, którzy cenią sobie kreatywność i estetykę, a przyszłość pragną związać z tworzeniem i projektowaniem różnorodnych przestrzeni. Architektura wnętrz będzie doskonałym wyborem dla wielbicieli designu i detalu, którzy pragną zdobyć umiejętności projektowania wnętrz. Z kolei na studiach na kierunku budownictwo studenci zdobywają umiejętności i wiedzę w zakresie konstrukcji, planowania czy nadzorowania projektów budowlanych. Kierunek ten adresowany jest do tych, którzy swoją przyszłość pragną związać z kształtowaniem krajobrazu miejskiego i rozwojem infrastruktury.

Studenci mechatroniki zdobywają kompleksową wiedzę z zakresu mechaniki, elektroniki i automatyki. Absolwenci mają umiejętności projektowania i utrzymania efektywnego działania zaawansowanych systemów mechatronicznych. Informatyka to kierunek adresowany do entuzjastów technologii i rozwoju cyfrowego świata. Uczestnicy zajęć uczą się m.in. Programowania, analizy danych, tworzenia nowoczesnych aplikacji czy algorytmów.

Jeżeli jesteś uzdolniony artystycznie i pragniesz rozwijać swoje umiejętności w zakresie projektowania graficznego, to studia na kierunku grafika będą dla ciebie doskonałym wyborem! Rozwiniesz swoje umiejętności w zakresie komunikacji wizualnej, projektowania logo czy animacji. Z kolei, wzornictwo to kierunek dla tych kandydatów, którzy pragnęliby swoją przyszłość związać z tworzeniem estetycznych i funkcjonalnych przedmiotów codziennego użytku.

Komentarze (0)