Dni Otwarte w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (UJ) 2024

Dni Otwarte w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (UJ) 2024

Studia Kraków - Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

04.03.2024

Dni Otwarte w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (UJ) 2024

22 marca 2024 roku odbędzie się dzień otwarty w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Uczniowie szkół ponadpodstawowych zapoznają się z wydziałami UJ, ich ofertą edukacyjną, ponadto zgłębią tajniki procesu rekrutacyjnego na studia. Uczelnia przewidziała również liczne atrakcje dla uczestników, w tym wykłady, spotkania i prezentacje.

Dni otwarte na uczelni rozpoczną się o godzinie 9:00 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i potrwają do 15:00. Podczas wydarzenia potencjalni kandydaci na studia zwiedzą stoiska 16 wydziałów UJ, organizacji studenckich i jednostek UJ, wezmą udział w otwartych wykładach oraz prezentacjach wydziałów.

Wydarzeniu głównemu odbywającemu się przy ul. Krupniczej 33 w Krakowie towarzyszyć będą atrakcje organizowane na poszczególnych wydziałach. Na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej odbędzie się gra terenowa "Study Match", na Wydziale Filologicznym warsztaty creative writing, z kolei na Wydziale Nauk o Zdrowiu UJ CM pokazy ratownictwa medycznego.

więcej: https://rekrutacja.uj.edu.pl/

 

UJ dni otwarte 2024 - harmonogram i terminy

Tegoroczna część ogólna Dni Otwartych na Uniwersytecie Jagiellońskim odbędzie się w Auditorium Maximum UJ, to właśnie tam zaprezentują się wszystkie wydziały uczelni. Ponadto, uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących m.in. na Wydziale Polonistyki UJ czy Wydziale Nauk o Zdrowiu UJ CM.

 

Część ogólna: Auditorium Maximum UJ 

TERMIN: 22 marca 2024 r., godz. 9:00-15:00

MIEJSCE: ul. Krupnicza 33, Kraków

Przykładowe wydarzenia: Niby nic, a leczy. Jak uczymy się działania placebo?, Spotkanie z Przedstawicielami Działu Rekrutacji na Studia czy Dieta dla lepszych wyników w nauce!

 

Wydział Filologiczny

MIEJSCE: ul. Gołębia 24, Kraków

Przykładowe wydarzenia: pierwsze lekcje języka węgierskiego i rumuńskiego, warsztaty creative writing oraz spotkania ze studentami konkretnych kierunków.

Więcej szczegółów wkrótce na stronie wydziału. 

Więcej informacji: https://filg.uj.edu.pl/

 

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej

MIEJSCE: ul. Łojasiewicza 4, Kraków

  • gra terenowa "Study Match" (możliwość odwiedzin instytutów, zapoznania się z projektami studentów, udziału w quizach, zobaczenia wydziałowych stref studenckich oraz rozmowy z pracownikami i studentami),
  • wycieczki do studia radiowego UJOT FM oraz studia telewizyjnego UJOT TV,
  • "WZiKS - jeden wydział, wiele możliwości" - prezentacja kierunków studiów oraz możliwości aktywności studenckiej (godz. 14:00).

Więcej informacji: https://wzks.uj.edu.pl/

 

Wydział Nauk o Zdrowiu UJ CM

MIEJSCE: ul. Michałowskiego 12, Kraków oraz ul. Medyczna 7, Kraków.

Przykładowe wydarzenia: wykłady i pokazy z różnych specjalności w dziedzinie nauk o zdrowiu: pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii, elektroradiologii, ratownictwa medycznego, zdrowia publicznego i zarządzania w ochronie zdrowia oraz spotkania z społecznością akademicką.

Więcej informacji: https://wnz.cm.uj.edu.pl/

 

Wydział Polonistyki

MIEJSCE: Gołębia 16, Kraków

Szczegóły wkrótce, więcej informacji na: https://polonistyka.uj.edu.pl

 

Muzeum UJ Collegium Maius

MIEJSCE: Jagiellońska 15, Kraków

Przykładowe wydarzenia: zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, warsztaty plastyczne i gra planszowa "Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet". Szczegóły wkrótce.

Więcej informacji: https://maius.uj.edu.pl/

Komentarze (0)