Dni Otwarte w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (UPWr) 2024

Dni Otwarte w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (UPWr) 2024

Studia Wrocław - Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

05.03.2024

Dni Otwarte w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (UPWr) 2024

7 marca 2024 roku o godzinie 10:00 rozpocznie się Dzień Otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych studiami przyrodniczymi. W harmonogramie liczne pokazy, warsztaty i wykłady.

Tegorocznemu Dniu Otwartemu organizowanemu przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu przyświeca hasło „Zasiej naukę”. Uczestnicy wydarzenia poznają ofertę edukacyjną UPWr, zapoznają się ze specyfiką studiów oraz procesu rekrutacyjnego.

Dni otwarte na uczelni to idealna okazja dla tegorocznych maturzystów do bliższego poznania oferty uczelni, a także ludzi ją tworzących. Uczestnicy dnia otwartego zasięgną informacji z pierwszej ręki, bowiem od studentów, studentek, a także nauczycieli akademickich. To właśnie oni rozwieją ich wszelkie wątpliwości związane z wymaganiami rekrutacyjnymi, zasadami przyjęć na studia, zdradzą im również kulisy studiowania na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

więcej: https://rekrutacja.upwr.edu.pl/

 

UPWr dni otwarte 2024 - harmonogram i terminy

W ramach Dnia Otwartego na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu przewidziane są liczne atrakcje takie jak m.in.: gra terenowa i zwiedzanie kampusu Grunwaldzkiego UPWr, w tym Klinik Weterynaryjnych czy wykłady i pokazy.
 

Atrakcje

  • godz. 10:00-10:30, rozpoczęcie dnia otwartego oraz prezentacja oferty.
  • przykładowe wydarzenia, godz. 10:15-15:00, Warsztaty z rysunku odręcznego, Zwiedzanie klinik weterynaryjnych czy Rolnictwo w probówce i na szkle.
  • godz. 13:30-14:30, gra terenowa oraz pokaz „Weterynarzem być: czynności wzięte z życia codziennego”
  • godz. 14:30-15:00, zakończenie: rozdanie nagród i uroczyste zamknięcie wydarzenia

 

Wykłady

  • przykładowe wydarzenia, godz. 10:30-13:30, Jak naprawdę klonujemy DNA, czyli kilka słów o niedomówieniach w szkolnych podręcznikach biologii, Zmiana klimatu i adaptacja – wyzwania dla inżynierów przyszłości oraz Jak się motywować do nauki na maturę i na studiach.


 

Pokazy

  • przykładowe wydarzenia, godz. 11:30-12:30, Stres u roślin, Eksperymenty biotechnologiczne czy Ucz się bezpieczeństwa wirtualnie, aby potem pomagać skutecznie i realnie – gogle VR w edukowaniu poprzez zabawę.

 

Komentarze (0)